Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj

Re: Objazd
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2017, 07:10 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
ctm389 napisał(a):
jac napisał(a):
Dlatego jadę środkiem.

Czyli niezgodnie :mrgreen:

Odbiegając od tematu kiedy "szlachta" nauczy się, że wyjeżdżając z drogi osiedlowej należy ustąpić pierwszeństwa...? Zbieg ulic Jagodowa/Żurawinowa/Poznańska. Wyjeżdżając z jagodowej wyjeżdżacie, ze strefy zamieszkania. Żurawinowa to droga gminna. Jak kiedyś komuś przypakuje w bok to będzie wielkie zdziwienie.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 05 paź 2017, 22:07 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: IV/II
Witam, ponieważ na moje pytanie padło wiele odp. (jak można byłą się spodziewać, sprzecznych ze sobą;) ) to po prostu zapytałam się Pana polismana z drogówki, który potwierdził, że można jechać lewą stroną. I już ;) także spokojnie, zgodnie z prawem lewo skrętni mogą jechać lewą stroną, a prawo skrętni prawą. Pozdrawiam.

PostNapisane: 06 paź 2017, 12:04 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
Zapytałaś również o możliwą i ewentualną przycierkę samochodów?
Kogo wówczas będzie wina?

PostNapisane: 06 paź 2017, 15:27 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: OL V
Myślę, że zasady obowiązują takie jakie przy każdym innym manewrze wyprzedzania. Tak samo odpowiedzialność za szkody.

Lewy pas nie służy to tego, żeby jechać równolegle, ale aby wyprzedzać. Nie widzę tu zagrożenia większego niż przy innym wyprzedzaniu na innej drodze. Oczywiście warunek, żeby dostosować prędkość do węższej drogi i skrzyżowań, które są co chwilę.

Jeśli widzę z daleka sznurek aut na prawym pasie, zakładam wtedy, że wszyscy skręcają w prawo. Delikatnie z niewielką prędkością mogę przejechać lewym pasem i skorzystać na ich "niewiedzy".
Serio, nie widzę w tym nic złego.
Stara dobra zasada "jeździj tak, aby nie przeszkadzać innym"

Swoją drogą ten debil mnie trochę zabolał ctm ;)

PostNapisane: 06 paź 2017, 20:37 
Użytkownik
Użytkownik

SosnaOLV wydaje mi się, że jazda lewą stroną nie jest w tym wypadku typowym manewrem wyprzedzania. I właśnie chodzi o to zeby jechać rownolegle jesli auta sie razem mieszczą. Bo chyba nie odbijesz na lewą stronę zeby za chwile komuś zajechać prawy pas... Samochody osobowe mieszczą sie razem bez problemu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]