Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Re: Objazd
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 wrz 2017, 12:50 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
Ja całą staszowską jadę środkiem, żeby nikt nie miał głupich pomysłów, a za ostatnim garbem ustawiam się do lewej lub prawej krawędzi, zależy gdzie chce skręcić.
Ale już nie raz skasowaliby mi auto na końcu, bo jak debile na końcu wymuszają.

PostNapisane: 25 wrz 2017, 13:16 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Jeśli prawy pas jest zajęty, a chcemy skręcić w lewo, to w celu upłynnienia ruchu i zgodnie z przepisami możemy jechać lewym pasem.
Jazda środkiem jest w tym przypadku chamstwem. (mam nadzieję, że poprzedni post był żartobliwa prowokacją...)

Kierowcy jadący lewą stroną (kiedy prawa jest zajęta, a sami chcą skręcić w lewo) doprowadzają do rozładowania zatoru i sprawnego opuszczenia objazdu przez wszystkie samochodu.

PostNapisane: 25 wrz 2017, 13:41 
Użytkownik
Użytkownik

Dokladnie, wedlug przepisow jesli szerokosc jezdni pozwala ( w tym przypadku pozwala, przeciez normalnie jest to droga dwu kierunkowa) to mozna sie ustawic na dwoch pasach. I bezkolizyjnie, ulatwiajac sobie zycie przejechac. Osoba jadaca srodkiem i blukujaca powinna ,,przytrzec" komus auto i po wezwaniu policjii bardzo by sie zdziwila.

Ostatnio edytowano 25 wrz 2017, 21:42 przez aska88, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 wrz 2017, 14:38 
Moderator
Moderator

Lasicow napisał(a):
Jeśli prawy pas jest zajęty, a chcemy skręcić w lewo, to w celu upłynnienia ruchu i zgodnie z przepisami możemy jechać lewym pasem.
Jazda środkiem jest w tym przypadku chamstwem. (mam nadzieję, że poprzedni post był żartobliwa prowokacją...)

To nie prowokacja, debile tam wyprzedzają i stwarzają zagrożenie.
Zresztą nie ma wyznaczonych pasów ruchu, proszę poczytać kodeks.
Warunek jest tylko jeden, przy wyjeździe z drogi jednokierunkowej o zajęciu właściwej części drogi.

PostNapisane: 25 wrz 2017, 15:59 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Skoro powołujesz się na kodeks, to jazda środkiem jest niezgodna z podstawową zasadą ruchu prawostronnego.

Mniej skupiajmy się na interpretacji przepisów, bardziej wykażmy się wolą postępowania w sposób umożliwiający wszystkim bezpieczne i szybkie pokonanie tego odcinka. ;)

PostNapisane: 25 wrz 2017, 16:15 
Użytkownik
Użytkownik

ctm389 napisał(a):
Lasicow napisał(a):

To nie prowokacja, debile tam wyprzedzają i stwarzają zagrożenie.
Zresztą nie ma wyznaczonych pasów ruchu, proszę poczytać kodeks.
Warunek jest tylko jeden, przy wyjeździe z drogi jednokierunkowej o zajęciu właściwej części drogi.

Dlaczego piszesz że debile wyprzedzają? Podaj punkt w kodeksie, który zabrania jazdy dwóch pojazdów obok siebie. Ta droga, będąca przed objazdem drogą dwukierunkową spełnia warunki do poruszania dwóch pojazdów obok siebie i wobec tego w tym momencie jest drogą jednokierunkową dwupasmową, o nie wyznaczonych pasach ruchu. Auta zgodnie z przepisami mogą jechać obok siebie całą długością drogi.

PostNapisane: 25 wrz 2017, 17:37 
Użytkownik
Użytkownik

Dokładnie :)

PostNapisane: 25 wrz 2017, 22:26 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: V/58B
A tak swoją, nomen omen, drogą - czy wie ktoś, kiedy wreszcie skończą budowę tego wg mnie niepotrzebnego ronda? Ten objazd już mnie zaczyna niszczyć psychicznie. Za każdym razem jadąc Staszowską ludzie jadą jak chcą i skręcają jak chcą. Przepisy tutaj nie istnieją. I to jeszcze, żeby była tylko kwestia, jak skręcać, ale ja widzę, że co niektórzy nawet nie wiedzą, że są na drodze z pierwszeństwem przy skrzyżowaniu z Czernichowską... -_-

PostNapisane: 26 wrz 2017, 21:28 
Moderator
Moderator

jac napisał(a):
Dlaczego piszesz że debile wyprzedzają?

Jak inaczej nazwać gości, którzy wyprzedzają na tej wąskiej drodze, gdzie są same garby, skrzyżowania równorzędne i piesi mają prawo przejść przez skrzyżowanie? Tylko po to, żeby być 10 sekund szybciej! Jadać normalnie, też zdąży - bez stwarzania zagrożenia.

Jeśli ktoś zrobi "przycierkę" drugiemu, bo uważał że się zmieści, to niestety bez świadków będzie współwina. Przynajmniej tak miał znajomy. Dlatego jadę środkiem.

jac napisał(a):
Ta droga, będąca przed objazdem drogą dwukierunkową spełnia warunki do poruszania dwóch pojazdów obok siebie i wobec tego w tym momencie jest drogą jednokierunkową dwupasmową, o nie wyznaczonych pasach ruchu. Auta zgodnie z przepisami mogą jechać obok siebie całą długością drogi.

Skoro uważasz, że jest to normalna droga, to dlaczego nie miną się na niej bezpiecznie 2 busy i podczas objazdu była mijanka z sygnalizacją? Przecież skoro to zwykła droga...
Owszem, była to droga dwukierunkowa o małym natężeniu ruchu. Można powiedzieć, że prawie osiedlowa dla mieszkańców domków.

PostNapisane: 26 wrz 2017, 21:33 
Moderator
Moderator

snowQ napisał(a):
A tak swoją, nomen omen, drogą - czy wie ktoś, kiedy wreszcie skończą budowę tego wg mnie niepotrzebnego ronda? Ten objazd już mnie zaczyna niszczyć psychicznie. Za każdym razem jadąc Staszowską ludzie jadą jak chcą i skręcają jak chcą. Przepisy tutaj nie istnieją. I to jeszcze, żeby była tylko kwestia, jak skręcać, ale ja widzę, że co niektórzy nawet nie wiedzą, że są na drodze z pierwszeństwem przy skrzyżowaniu z Czernichowską... -_-

Z tego co czytałem, to mają 3 miesiące od rozpoczęcia prac, ale nieoficjalnie wiem, że do końca grudnia będzie wszytko skończone (oświetlenie,chodniki i inne duperele)

Ruch mają wznowić szybciej. Jeszcze trochę trzeba się pomęczyć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]