Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Objazd
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2017, 11:25 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Witam,
Dla wszystkich jezdzacych objazdem przez ul. Staszowską proszę zwrocić uwage, że jest to droga jedno kierunkowa więc skręcając w Czenichowską w lewo ( zeby wròcić do Starołeckiej) należy ustawic się do lewej krawedzi.
I wtedy nie blokujemy pojazdow skręcających w prawo. Wydaje mi się, ze kierowcy maja problem ze znajpmością przepisòw.

Re: Objazd
PostNapisane: 19 lip 2017, 10:53 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Temat aktualny...
Dzisiaj ok. godz. 7. żadne ze stojących w korku aut nie zjechało na lewy pas jezdni przed skrętem w lewo.

Może pomoc w postaci materiału szkoleniowego wpłynie na poprawę sytuacji...

http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/07/wyjazd-z-drogi-jednokierunkowej-jak-sie.html

PostNapisane: 25 lip 2017, 15:49 
Użytkownik
Użytkownik

Tam nikt nie stosuje sie do przepisòw, a jak ja ustawiam sie do lewej to patrzą i myślą ze to ja źle jade. Tam panuje chyba zasada ten przedemna tak jedzie to ja też :/

PostNapisane: 25 lip 2017, 21:31 
Użytkownik
Użytkownik

To prawda. Trzeba tam zachować ostrożność, cierpliwość i wyrozumiałość.

PostNapisane: 26 lip 2017, 12:51 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
Kolejne utrudnienia:

http://epoznan.pl/news-news-78137-Staro ... nego_ronda

PostNapisane: 26 lip 2017, 17:26 
Użytkownik
Użytkownik

Jeździmy tą drogą codziennie, a jeszcze ani razu nie spotkałem się z sytuacją aby samochód jadący w lewo ustawił się do lewej krawędzi. Nikt nie patrzy na znaki.

PostNapisane: 28 lip 2017, 14:45 
Użytkownik
Użytkownik

Zgłosiłem sytuację na policyjnej mapie zagrożeń (ze szczegółowym opisem problemu) po wcześniejszej konsultacji z policjantem z naszego rejonowego komisariatu (Poznań - Polanka).

Dowiedziałem się, że tego typu sytuacje najlepiej zgłaszać właśnie za pośrednictwem wspomnianej mapy.

Liczę na Waszą pomoc w mobilizacji służb w tej sprawie:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

P.S.

Tam naprawdę jest niebezpiecznie; "wiara" wymusza pierwszeństwo, skręcając w lewo z prawej strony i "pakując" się z przekonaniem o swojej racji przed tych, którzy skręcają prawidłowo ( blisko lewej krawędzi).

Co ciekawe, ci sami ludzie, bo jakże by inni, którzy boją się jechać prawidłowo na tym objeździe, chętnie "walą"pod prąd ul. św. Antoniego, zniecierpliwieni zdarzającym się tam korkiem i wtedy nikt z tych tak chętnie "potrąbujących" i machających na objeździe, nawet nie piśnie, tylko wszyscy podziwiają odwagę... :?

Uważam, że dobrze by było, gdyby któregoś dnia stanął tam (na trasie objazdu) policjant i pokierował ruchem uświadamiając kierowcom jak należy jechać. Mam nadzieję, że zrobią chociaż cokolwiek.

PostNapisane: 28 lip 2017, 20:01 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Lasicow napisał(a):
Uważam, że dobrze by było, gdyby któregoś dnia stanął tam (na trasie objazdu) policjant i pokierował ruchem uświadamiając kierowcom jak należy jechać. Mam nadzieję, że zrobią chociaż cokolwiek.

Obawiam się że musiałby stać tam przez min tydzień żeby uświadomić niektórym PODSTAWOWE zasady.
Dziś dla przykładu pani która kojarze jakoś z poczatkowego etapu leśnego wyzwała mnie od "cwela" i "frajera" za to że skrecalem z lewej strony tak jak powinno byc. Bardzo Pani gratuluje kultury i znajomości prawa o ruchu drogowym. A jesli to pani przeczyta to nastepnym razem zachowam sie jak cwel i frajer i naprawie sobie pani kosztem auto. Pozdrawiam

PostNapisane: 28 lip 2017, 21:09 
Użytkownik
Użytkownik

Pisalam maila do ZDM między innymi o tym, zeby kogos tam ,, postawili''w godzinach porannych. Dostałam nawet odpowiedz o przejazaniu mojej informacji. Ale dzisiaj jadac tamtędy zauważyłam, że ludzie zaczynają skręcać z lewej. Oczywiście nie obyło sie bez ,,wieśniaka,, który najpierw wymachiwał do faceta który chcial go minac lewą zeby skrecić w lewo. I oprócz tego ze zajechal mu pas nie pozwalając sie minąć to jeszcze skręcal z środka drogi blokując tych co jechali w prawo.

PostNapisane: 25 wrz 2017, 10:50 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IV/II
Witam, tak się zastanawiam, może ktoś pomoże? bo już zgłupiałam...
Ok. wg. kodeksu jak skręcasz w lewo na jednokierunkowej to zjeżdżasz do lewej krawędzi, a jak skręcasz w prawo to trzymasz się prawej strony... ale zauważyłam,że niektórzy jadą CAŁĄ drogę lewą stroną, a jak zwróciłam komuś uwagę, to mi się oberwało, że to niby my wszyscy źle jeździmy, żę ci co w lewo to cały czas powinni jechać po lewej str. a ci co w prawo po prawej... Lekko się zdziwiłąm, bo pierwszy raz słyszę o czymś takim,żeby na drodze jednokierunkowej, gdzie jest tylko jeden pas ruchu jechać sobie,a to jedni po lewo, a drudzy po prawo...? Kto ma rację? Jakie jest wasze zdanie drodzy sąsiedzi?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]