Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Drukuj

Gry bez prądu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2017, 20:56 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: IVe2
Z ciekawości zapytam czy są na naszym osiedlu jacyś mniej lub bardziej wciągnieci w hobby gracze planszówkowi? Lada dzień na tyle zmieni się moja sytuacja domowa, że pewnie będę musiał wychodzić na granie z domu i ciekaw jestem czy ktoś tu jeszcze gra :)
Kolekcja szybko rośnie a posiadam np. Terraformacje marsa, Cywilizacje poprzez wieki, Zamki szalonego króla ludwika, Puerto Rico, 7 cudów pojedynek, Keyflower, kilka wersji Ticket to ride i inne.

Re: Gry bez prądu
PostNapisane: 25 lip 2017, 13:31 
Użytkownik
Użytkownik

Ja gram przeważnie w fabularne gry planszowe rpg. Chętnie pograłbym też w większym gronie w Monopoly.

Ostatnio edytowano 14 wrz 2017, 14:14 przez Kolnski, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 21 sie 2017, 11:50 
Użytkownik
Użytkownik

Uwielbiam planszówki! Najbardziej lubię 7 cudów świata, Kolejkę i Smallworld.

PostNapisane: 21 sie 2017, 14:32 
Użytkownik
Użytkownik

I my grywamy z mężem! Zaczynaliśmy od Epoki Kamienia, a teraz wolne dni czy dłuższe wieczory spędzamy przy cywilizacji.
Seki, czy nie odnosisz wrażenia, że Bill Gates znacznie zwiększa szanse na wygraną? Zaczyna nas gość denerwować i zastanawiamy się nad wykluczeniem go z gry :P

PostNapisane: 25 sie 2017, 16:05 
Użytkownik
Użytkownik

Lucciano napisał(a):
I my grywamy z mężem! Zaczynaliśmy od Epoki Kamienia, a teraz wolne dni czy dłuższe wieczory spędzamy przy cywilizacji.
Seki, czy nie odnosisz wrażenia, że Bill Gates znacznie zwiększa szanse na wygraną? Zaczyna nas gość denerwować i zastanawiamy się nad wykluczeniem go z gry :P

Widocznie Wasza strategia super pod niego pasuje! Nie uważam by był specjalnie lepszy od innych. Liderzy z 3 ery są bardzo mocno związani ze strategią jaką ktoś obrał, tak samo cudy świata (jednej osobie dany cud da 5 punktów, a innej osobie da 40). Ja za to bardzo ubolewam nad skutecznością różnorodnej strategii przy grze 2-osobowej. Nie jestem wyjadaczem, przy tylu fajnych gier jakie posiadam (dziś na półce ponad 30 tytułów i co miesiąc dochodzi 1-3 pudła) nie poświęcę się całkowicie na zgłębianie cywilizacji ale przy moim doświadczeniu 9 gier i tylko 1 wygranej stwierdzam, że skuteczną i najlatwiejsza strategią przy grze na 2 osoby są militaria. Przez 8 partii próbowałem czegoś innego i mimo, że chciałem tylko lekko odstawać od rywala na torze militarnym to mimo wszystko nie miałem szans. Ten raz gdy wygrałem zagrałem z naciskiem na militaria tak jak mój rywal. Niestety przy przewadze militarnej przeciwnik na częstym zagrywaniu wydarzeń zdobywa ogromną przewagę. Też macie takie spostrzeżenia?

Ostatnio edytowano 25 sie 2017, 16:11 przez seki, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 sie 2017, 16:10 
Użytkownik
Użytkownik

milka napisał(a):
Uwielbiam planszówki! Najbardziej lubię 7 cudów świata, Kolejkę i Smallworld.

Kolejka to jedna z nielicznych gier jakie przeznaczyłem na sprzedaż. W skali BGG to u mnie 5/10 tylko. W dobrym towarzystwie 1-2 gry były fajne ale następne strasznie się nudziły. Nie wydaje Wam się nadmiernie losowa? Śmieszna ale totalnie losowa. Odnoszę wrażenie, że gracz ma niewielki wpływ na wygraną: tak 5% decyzje, 95% szczęście. Wydaje mi się, że można by rzucić kostką i tak zadecydować kto wygrał :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]