top

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Informator Dzielnicowego
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lut 2017, 12:50 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
W tym temacie pragnę Państwa informować o ważnych informacjach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa i akcji prewencyjnych organizowanych przez Komisariat Policji w Mosinie .
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny lub osobisty.

asp.Leszek Wojtkowiak
tel. 61 84 148 44, 519 064 577
Komisariat Policji w Mosinie
62-050 Mosina ul. Kolejowa 13a


tel.interwencyjny dostępny całą dobę:

500 107 120


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 01 lut 2017, 12:52 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
Aplikacji Mobilnej „ MOJA KOMENDA ˮ kontakt z Policją i Dzielnicowym na wyciągniecie ręki

http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/ ... ch-policji

MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI APLIKACJA MOBILNA „MOJA KOMENDA”

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 
Aplikacja „Moja Komenda” jest usługą bezpłatną, dostępna jest na telefony i inne urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS.

Aplikacja „Moja Komenda” - pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić. Usługa przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja zawiera również bazę wszystkich dzielnicowych w Polsce oraz umożliwia ich odszukanie.
Specyfikacja aplikacji „Moja Komenda”:
- praca w trybie offline na zasadzie wyszukiwarki np. dzielnicowego,
- wyszukiwanie najbliższych jednostek policji w każdym mieście
- prezentacja komend i komisariatów policji na mapie
- wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku
- wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line)
- nawigacja do wybranej jednostki policji ( w trybie on-line)
- widok street view w miejscu lokalizacji komendy lub komisariatu
- połączenie z wybraną jednostką lub wybranym dzielnicowym jednym kliknięciem
- wyszukiwanie komend i komisariatów po adresie, nazwie jednostki,mieście lub kodzie pocztowym

Celem poprawy poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej proszę o umieszczenie informacji o programie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php/14332


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 16 lut 2017, 18:07 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
CO ZROBIĆ W PRZYPADKU KOLIZJI?

Na ulicach zwłaszcza miast znów przybyło samochodów, a to niestety oznacza także, że łatwiej o kolizję. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

Kiedy dojdzie do kolizji, a więc zdarzenia mającego związek z ruchem drogowym, w którym uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała, uczestnicy nie są zobowiązani do wzywania Policji. Taki obowiązek istnieje tylko wówczas, gdy doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałego w okolicznościach nasuwających przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo, np. spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Osoby biorące udział w kolizji mogą "sprawę" załatwić sami, jeśli wspólnie uznają, że okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości. W takim przypadku sprawca jest zobowiązany napisać oświadczenie poszkodowanemu (warto odpowiedni blankiet wozić w samochodzie), a następnie zgłosić się z tym oświadczeniem do ubezpieczyciela informując o zdarzeniu.

Nie zawsze jednak okoliczności zdarzenia lub ich ocena przez uczestników jest jednoznaczna, w takim przypadku należy wezwać Policję. Funkcjonariusze posiadają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do rozstrzygania tego typu sporów.

W przypadku kolizji obowiązkiem uczestników jest niezwłoczne usunięcie z jezdni pojazdów biorących w nich udział. Nie wolno jednak tego robić, jeśli doszło do wypadku z ofiarami. Czasami usunięcie pojazdu nie będzie możliwe, wtedy obowiązkiem kierowcy jest odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia. Musi on - jeśli jest to możliwe – włączyć światła awaryjne, a także ustawić trójkąt ostrzegawczy.

Jeśli do kolizji doszło na autostradzie lub drodze ekspresowej trójkąt ustawiamy w odległości 100 m od unieruchomionych pojazdów. Na innych drogach poza obszarem zabudowanym w odległości od 30-50 m od pojazdów.

Kiedy na miejsce przybędą policjanci, to oni "przejmują dowodzenie". Uczestnicy kolizji mają obowiązek bezwzględnie dostosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Policjanci określą winnego zdarzenia drogowego. Jeśli wskazany nie zgadza się z oceną policjantów, ci kierują wniosek o rozstrzygnięcie sporu do Sądu działającego na obszarze, na którym zaistniała kolizja.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 16 lut 2017, 18:09 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
Wypadek


Wielu kierowców nie wie jak ma się zachować widząc wypadek samochodowy. Niektórzy przejeżdżają obojętnie, inni panikują. Czas jest najważniejszy dla ofiar takiego zdarzenia - jeśli pomoc przyjdzie w porę są większe szanse uratowane czyjegoś życia. Zapoznaj się z radami policjantów jak zachowywać się gdy jesteśmy świadkami wypadku. Pamiętaj, że ty też możesz kiedyś potrzebować czyjejś pomocy.

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku drogowego to:

Zabezpiecz miejsce zdarzenia:
"zasłoń" miejsce wypadku oraz osoby udzielające pomocy bryłą swojego pojazdu, warto włączyć światła awaryjne i postojowe ( w warunkach nocnych konieczne są włączone światła mijania, to one oświetlą miejsce wypadku ), jeżeli masz w samochodzie kamizelkę odblaskową – załóż ją!
w odpowiedniej odległości ustaw trójkąty ostrzegawcze (własny lub z pojazdów poszkodowanych ),
wykorzystaj światło ostrzegawcze latarki podręcznej,
przy pomocy telefonu komórkowego (połączenie z numerami alarmowymi 998,997,999,112 jest bezpłatne ) lub radia CB wezwij służby ratownicze, policję,
jeżeli nie możesz spełnić powyższego warunku, spróbuj zatrzymać inne pojazdy bo sam możesz nie być skuteczny w działaniu,
jeżeli nie masz szans na pomoc innych, nie trać czasu zacznij działać sam, najważniejsze dla rannych bez pulsu i oddechu są pierwsze 4 minuty, ale pomoc im udzielona musi być fachowa.

Zbliżając się do pojazdów, które uległy wypadkowi:

weź ze swojego pojazdu gaśnicę,
weź ze swojego pojazdu apteczkę,
weź ze swojego pojazdu narzędzie, którym będziesz mógł zbić szybę (w razie takiej potrzeby) lub pomoże ci w otwarciu drzwi,
weź ze swojego pojazdu nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa lub inne ostre narzędzie, które może go zastąpić (scyzoryk, nóż myśliwski, itp.)
oceń, czy pojazd nie ulegnie niekontrolowanemu niebezpiecznemu ruchowi lub przemieszczeniu,​
sprawdź czy z pojazdu (-ów) nie wycieka lub nie ulatnia się medium napędowe,
zachowaj szczególną ostrożność.

Wykonaj następujące czynności jeżeli jesteś przy pojazdach:

sprawdź, które drzwi otwierają się - ułatwi to kontakt z poszkodowanymi,
jeżeli drzwi nie dają się otworzyć, zbij szybę, w taki sposób, aby nie powodować dodatkowych urazów u poszkodowanych,
zbijając szyby zachowaj szczególną ostrożność - pamiętaj, że szkło hartowane ( najczęściej szyby boczne ) rozpada się na małe ostre kawałki, natomiast szyby klejone ( zawsze szyba przednia i w większości przypadków tylna ) pękają, ale pozostają zwykle w jednym elemencie,
dostań się do środka pojazdu, wyjmij kluczyki ze stacyjki, ale zostaw je w samochodzie,
oceń czy dalsze czynności ratownicze na pewno nie zagrażają twojemu zdrowiu i życiu,
w przypadku jeśli samochód stanie w płomieniach, użyj dostępnej Ci gaśnicy samochodowej,
jeśli stwierdzisz u poszkodowanych brak oznak pulsu i oddechu przystąp do ożywiania – reanimacji,

Zaalarmuj służby ratownicze, a w przypadku gdy:

samochód nie jest narażony na niekontrolowany ruch lub przemieszczenie,
nie ma wycieków paliwa,
odłączona jest instalacja elektryczna pojazdu,
miejsce zdarzenia jest odpowiednio zabezpieczone,
poszkodowani dają oznaki życia, ale są uwięzieni w pojeździe,
przystąp do udzielania im pierwszej pomocy (opatrzenia ran, tamowania krwotoków).

Kontroluj oddech i czynności serca poszkodowanych, okryj ich kocem lub odzieżą w celu uniknięcia pogłębienia wstrząsu. Zostań przy poszkodowanych do czasu przybycia ratowników.

Pamiętaj, aby wszystkie czynności wykonywać z rozwagą, bez niepotrzebnych emocji i dodatkowych zniszczeń aż do czasu gdy przybędą specjalistyczne służby ratownicze. Pamiętaj, że Ty również możesz się znaleźć w podobnej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 13 mar 2017, 12:42 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
W związku z narastającymi problemami i zagrożeniami powodowanymi przez "wałęsające się" psy, proszę ich właścicieli o zastosowanie się do przepisów dotyczących obowiązków i odpowiedzialności osób posiadających czworonogi.

  Przepisy prawne w tym zakresie określają jasno i jednoznacznie obowiązki oraz odpowiedzialność właściciela.

   W związku z tym proszę o stosowanie następujących środków ostrożności:

-pies winien być na uwięzi lub powinien przebywać w ogrodzeniu bez możliwości wyjścia poza ogrodzenie,
-pies wyprowadzany na ulicę powinien być w kagańcu i na smyczy,
-podczas wyprowadzania psów należy dbać, aby zwierzę nie zanieczyszczało placów i chodników,
-posiadanie psa rasy uznanej za agresywną wymaga stosownego zezwolenia właściwego organu gminy,
-na spacerze w lesie nie puszczamy psa luzem.


ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.
Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 13 mar 2017, 16:21 
Offline

Dołączył(a):13 gru 2016, 10:19
Posty:2
nr Gadu Gadu: 0
Czy powyższe przepisy mają również zastosowane do wałęsających się kotów, które chodzą po wszystkich ogródkach, zanieczyszczają je i niszczą cudze mienie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 13 mar 2017, 18:31 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):24 maja 2011, 17:05
Posty:1820
Lokalizacja: Czapury
nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Dokładnie, wkurzające są te koty z obrożami. Może ja swojego psa spuszczę na kogoś ogródek....?

_________________
Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 08 kwi 2017, 23:20 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Na 32 stronach publikacji znajdziemy rozwiązania dla konkretnych sytuacji. Wszystko to zebrane w całość przez Alfreda Znamierowskiego Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Bogato ilustrowana broszura to kompendium wiedzy z gotowymi rozwiązaniami, dzięki którym gospodarze wizyt każdego szczebla unikną błędów, a każda przybywająca delegacja zostanie przywitana zgodnie z ustalonymi zasadami.

Warto pobrać dołączony w formacie PDF poradnik i ściśle stosować się do opisanych tam zasad.

Poradnik wydany został przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej KGP.

(Biuro Komunikacji Społecznej KGP / mw)

http://poznan.policja.gov.pl/download/3 ... odruku.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 25 kwi 2017, 03:58 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
Chciałbym poinformować, że w ramach programu prewencyjnego:
„ Poznański Rower – Bezpieczny Rower”
w dniach:

27.04.2017r godz.10:00 -13:00
10.05.2017r godz.15:00 -18:00
24.05.2017r godz.10:00 -13:00
13.06.2017r godz.10:00 -13:00
21.06.2017r godz.15:00 -18:00
28.06.2017r godz.15:00 -18:00

na terenie Komisariatu Policji w Mosinie odbędzie się znakowanie rowerów.
Na czym polega program prewencyjny „Poznański rower – bezpieczny rower”?
• policjanci oznakują rower nie uszkadzając lakieru i zarejestrują go przypisując mu indywidualny numer,
• na ramę zostanie naklejona nalepka potwierdzająca umieszczenie roweru w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów,
• po oznakowaniu właściciel roweru otrzyma potwierdzenie przystąpienia do programu – plastikową kartę formatu dowodu osobistego,
• uczestnictwo w programie jest bezpłatne.
Kto może przystąpić do programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower”:
• do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia, mieszkająca na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego,
• dopuszcza się oznakowanie roweru osobie nieletniej pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub innej pełnoletniej osoby, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego – w tym przypadku rower zostaje zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru.
Jakie wymagania muszą spełniać rowery?
• jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej – dopuszcza się, aby światła roweru były zdemontowane, jeżeli kierujący nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy,
• co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej, kształtu innego niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło barwy czerwonej, które może być migające,
• co najmniej jeden działający skutecznie hamulec,
• dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.
 
Co zrobić w przypadku sprzedaży oznakowanego roweru?
W przypadku gdy nowy właściciel roweru wyraża chęć pozostania w programie, sprzedający informuje o fakcie sprzedaży roweru najbliższą jednostkę Policji lub Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z podaniem nr kontaktowego do nowego właściciela roweru (możliwe jest również przekazanie kopii umowy kupna - sprzedaży roweru). Wtedy rower zostanie przerejestrowany na nowego właściciela.
W sytuacji gdy nowy właściciel nie wyraża zgody na pozostanie w programie, dotychczasowy właściciel roweru jest zobowiązany pisemnie poinformować najbliższa jednostkę Policji lub Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu o tym fakcie jednocześnie przekazując kartę potwierdzająca udział w programie prewencyjnym. 


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Informator Dzielnicowego
PostNapisane: 25 kwi 2017, 04:06 
Użytkownik
Użytkownik
Offline

Dołączył(a):25 sty 2017, 08:32
Posty:12
nr Gadu Gadu: 0
Dzielnicowy rejonu PO-POZ-1688-853W asp. Leszek Wojtkowiak na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w rejonie wdrożył „Plan Działań Priorytetowych”, który ma na celu ograniczenie przestępczości samochodowej. W okresie od dnia 23.01.2017 do 23.07.2017 działaniem takim zostało objęte osiedle Leśne w Czapurach.
W związku z powyższym w przypadku zaobserwowania powyższych zjawisk proszę o kontakt pod nr interwencyjnym [b]500-107-120[/b]. lub poinformowania dzielnicowego za pośrednictwem nr telefonu 519-064-577,61 84 148 44, aplikacji „Moja Komenda”, oraz poprzez „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Bezpieczeństwo i porządek publiczny jest sprawą każdego z Nas i możemy to osiągnąć poprzez współpracę, reagowanie na wszelkie przejawy aspołeczne.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style by web designer custom , optymalizacja seo pozycjonowanie stron pozycjonowanie
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Polecane Strony:
----------------
|| Forum Rowerowe || Koalicja Samorzadowa || Poczta Forum Czapury|| Forum mieszkancow osiedla lesnego Czapury ||
|| Forum mieszkancow Czapury osiedle Lesne ||

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL