Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: PIT – wskaż gminę Mosina
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 maja 2017, 07:21 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
seva39, pozwól, że wyjaśnię to inaczej.

Gmina i tak będzie zobowiązana do utrzymania dróg, koszów oświetlenia, itp. niezależnie od miejsca złożenia mojego PIT`a. Środki na te cele posiada, w ramach planowanego budżetu. Zgodzę się, każdy dodatkowy pieniądz przyda się, ale nie określę swojej decyzji odnośnie wyboru Urzędu Skarbowego mianem "pasożytowania".

Otóż, oczekuję od urzędników, że w ramach pobieranego przez siebie uposażenia, będą rzetelnie dbać o wszystkich mieszkańców Gminy.

Uważam, że jak na razie, to Gmina robi deweloperowi prezent, o którym wspominasz. Nie zastanawia Cię dlaczego tyle czasu nikt nie rozwiązał formalnej kwestii oświetlenia Osiedla? Dlaczego nie zostały "przejęte ulice"? Dlaczego nikt nie rozwiązał problemu odśnieżania? Dlaczego nie ma możliwości uzyskania informacji, jak to możliwie, że na etapie projektowania dopuszczono, że nie powstało przejście dla pieszych w okolicy przedszkola (wszak to droga do szkoły). Dlaczego plac zabaw dla dzieci jest jedynie jego żałosną namiastką? Nie zastanawia Cię milczenie Pana Sołtysa na liczne zapytania Pani Radnej - chociażby w kwestii rozliczeń finansowych Sołectwa? Były jakieś kontrole, gdzie lądują odpady mieszkańców?

Poszperaj w przepisach - na deweloperze spoczywa szereg obowiązków wynikających z powstałej inwestycji, odpowiedz sobie jak to wygląda w przypadku Osiedla Leśnego.

Ponieważ uważam, że to od Gminy powinniśmy oczekiwać egzekwowania respektowania prawa, więc od pracy urzędników będzie zależało, czy budżet gminny dostanie premię w ramach mojego podatku rocznego.

Póki co, moja ocena pracy urzędników Gminy (w podnoszonych kwestiach) jest negatywna.

PostNapisane: 04 paź 2017, 09:50 
Użytkownik
Użytkownik

Jako, że niebawem kończymy rok podatkowy, zrobiłem bilans plusów i minusów działania władz gminy, tak, żeby mieć czyste sumienie przy wyborze Urzędu Skarbowego.

I jaki wynik? Gmina, czy miasto? :evil:

P. S.
To kiedy te wybory?

PostNapisane: 05 paź 2017, 14:16 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Cytuj:
Jako, że niebawem kończymy rok podatkowy, zrobiłem bilans plusów i minusów działania władz gminy, tak, żeby mieć czyste sumienie przy wyborze Urzędu Skarbowego.

I jaki wynik? Gmina, czy miasto? :evil:

Jeśli chcesz mieć czyste sumienie, postąp w tej sprawie zgodnie z prawem. Jak Ci się nie podoba ustawa regulująca tę kwestię, napisz projekt obywatelski i zbieraj podpisy.

P.S.

Nie bronię gminy, która ma nas w d*pie, ale wkurza mnie myślenie, że skoro nie ma dowolności w wyborze US, ale nie ma sankcji, to można sobie wybrać...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]