Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

PIT – wskaż gminę Mosina
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2017, 21:52 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
"Na Os. Leśnym mieszka ok. 1000 osób niezameldowanych."

http://czasmosiny2.pl/?p=5034

http://czasmosiny2.pl/?p=5155

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

Re: PIT – wskaż gminę Mosina
PostNapisane: 17 sty 2017, 23:09 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
Popieram :)

PostNapisane: 18 sty 2017, 09:12 
Użytkownik
Użytkownik

To ja pójdę pod prąd. Dotąd przekazywałem ale w tym roku nie... Nic nie zostało zrobione i nawet nie ma konkretnych planów na to by tutaj nam żyło się lepiej. Więc póki Gmina nie "zachęci i zanęci" to nie dam już grosza.

Ale może moje podejście wynika również z tego że w perspektywie 6-8 lat i tak chcemy się wyprowadzić, więc nie będę tutaj piersi odsłaniał za to osiedle ;)

PostNapisane: 18 sty 2017, 11:01 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: OL V
nowy1 - Może czas wyprowadzić się już dzisiaj? Może na Twoje miejsce przyjdzie ktoś z kogo będzie więcej pożytku dla okolicy.

A co do poniższego to może czas wystartować w jakiś wyborach? Albo zaproponować kandydata który lepiej wywiąże się ze swoich obowiązków niż obecna władza, jeśli uważasz, że można by było zrobić coś lepiej.
nowy1 napisał(a):
Dotąd przekazywałem ale w tym roku nie... Nic nie zostało zrobione i nawet nie ma konkretnych planów na to by tutaj nam żyło się lepiej.

PostNapisane: 18 sty 2017, 11:56 
Użytkownik
Użytkownik

Sosna nie irytuj się...
Każdy posyła pieniądze tam gdzie uważa... ja akurat funkcjonuje jak większość z nas w Poznaniu i tam poślę w tym roku bo chociaż drogę przy pracy "mi" zrobili.

Tutaj nie dzieje się nic... Póki co 0 pożytku z wpłaconych dotychczas pieniędzy i skoro jest tak niewielka ilość mieszkańców którzy płacą to chyba nie tylko ja tak myślę.

Co do politykowania- uwierz mi chętnie bym się dla mieszkańców poświęcił i zrobił coś dla okolicy. Niestety jak zdecydowana większość z nas czas na inne rzeczy niż praca, i dzieci mam dopiero po 21-ej jak te usną.

PostNapisane: 18 sty 2017, 16:36 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: OL V
No właśnie wiem, że takich jak Ty jest dużo - i to mnie właśnie irytuje.
Jaką macie później podstawę do marudzenia właśnie w sprawie inwestycji w okolicy?
Ty ostatnio płaciłeś, a masa ludzi nie - a teraz uważasz, że nic się nie dzieje i dlatego kasa pójdzie do Poznania... fuck logic...

To są drobne sprawy, kosmodromu za to w Czapurach nie zbudują, ale od czego zacząć jak nie od tego?

PostNapisane: 18 sty 2017, 19:19 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
nowy1 napisał(a):

Tutaj nie dzieje się nic... Póki co 0 pożytku z wpłaconych dotychczas pieniędzy i skoro jest tak niewielka ilość mieszkańców którzy płacą to chyba nie tylko ja tak myślę.

To sobie właśnie odpowiedziałeś dlaczego się tu nic nie dzieje. Powiem szczerze dziwne podejście. Zastanów się teraz nad wytłuszczonym i przemyśl.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 20 sty 2017, 12:43 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Osiedle LeśneIV EtapII
Ok, tylko że zameldowanie nie ma żadnego związku z PIT-ami. Podatek płaci się w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania, co w praktyce znaczy, że płaci się go gdzie tylko komu się zamarzy, bo przecież nikt tego nie sprawdza. Średnio też widzę potrzebę meldowania się w tej chwili w Czapurach (podatki to co innego). No bo jakie z tego mam mieć korzyści? Szczerze powiedziawszy od urodzenia nie zmieniłem formalnego miejsca zamieszkania i bardzo mi z tym dobrze, bo mogę przynajmniej zachować Świnoujską rejestrację samochodową dającą mi prawo korzystania (przy odwiedzinach domu rodzinnego) z promu w centrum miasta (a to nie mało :D) Właściwie jedyną korzyścią z zameldowania jest - co zresztą wskazano w artykule - lepsza statystyczna wiedza gminy na temat liczby mieszkańców...

PostNapisane: 28 kwi 2017, 23:05 
Użytkownik
Użytkownik

Zeznanie podatkowe złożyłem w Poznaniu.

Dlaczego?

Bo to moje miasto rodzinne, bo tam pracuję, bo tam dzieci chodzą do przedszkola, bo uważam że Gmina ma w nosie mieszkańców Osiedla Leśnego.

I argumentacja typu "nie płacisz, nie wymagaj", nie przekonuje mnie. Gdyby dbali o mieszkańców (bo to ich obowiązek) nie miałbym dylematów.

Może zdanie zmienię w przyszłym roku. Póki co, na to się nie zanosi.

PostNapisane: 29 kwi 2017, 12:05 
Użytkownik
Użytkownik

To po co janku przeprowadziłeś się do gminy Mosina i pasożytujesz a wymagasz zapewne jak inni nie płacący podatki do gminy Mosina kanalizacji, utrzymania dróg,oświetlenia itd...
Nie dasz nie będziesz miał i możesz mieć pretensje do siebie.
A po drugie gmina nie będzie robić prezentów deweloperowi, który ma wszystkich w nosie i liczy tylko zyski dla siebie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]