Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
  Drukuj

Re: projekt kuchni
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lut 2013, 14:15 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
My w naszej 50siątce usunęliąśmy tę małą ściankę miedzy kuchnią a salonem i stawiliśmy w jej miejsce coś w formie podwyższonego blatu - lady - barku
Przejście między barkiem a szafką z piekarnikiem 85cm
Obok piekarnika 15 cm kosz Cargo 2 poziomowy
Zlew 60cm
Zmywarka 45
3 Szuflady - 70cm
Tyle tylko, że lodówka nie do zabudowy lecz wolno stojąca - nad nią wisząca szafka z miejscem na mirofalówkę a powyżej szafka z klapą
Okap też będzie podszafkowy teleskopowy a nie jak na projekcie - wojnowiszący

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b62 ... 66003.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f9 ... 0f386.html

PostNapisane: 08 lut 2013, 14:22 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Skrzat napisał(a):
Też dzisiaj kombinowałem w Gawinie, jednak nie mogli mi pomóc w kwestii zmywarki.
Czy ktoś kto ma kuchnie oddzielną (w 50-siątkach) montuje sobie zmywarkę i rozgryzł jak można ją zmieścić mając jednocześnie box z szufladami?

Ja będę robić szwagrowi zmywarkę pod lodówką w szafce od zabudowy lodówki 2 fronty. Ta kuchnia nie jest duża i trzeba iść na kompromisy.....

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 08 lut 2013, 17:52 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IV/II
Dzięki za dokładny wgląd w możliwości:)

GrAsi napisał(a):
My wstępnie mamy projekt kuchni z IKEA. Jest zmywarka 45 cm i szafka z trzema szufladami szerokość 40 cm.

Czy w tym wypadku szafka na zlew to szafka narożnikowa z wyciąganymi koszami jakoś przerabiana, czy może nie masz dostępu do narożnika przez to, że po drodze jest zlew?

Nexers napisał(a):
Ja będę robić szwagrowi zmywarkę pod lodówką w szafce od zabudowy lodówki 2 fronty. Ta kuchnia nie jest duża i trzeba iść na kompromisy.....

Tak planowałem, jednak wszyscy odradzają mi ze względu na ciężar lodówki - robisz jakieś stalowe wzmocnienie wokół zmywarki?

PostNapisane: 08 lut 2013, 19:29 
Moderator
Moderator

Tak będę robić wzmocnienie ale po co zaraz stalowe :mrgreen:
Lodówka ~120 cm aż taka ciężka nie jest 45 kg ;)

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 08 lut 2013, 21:31 
Użytkownik
Użytkownik

Skrzat napisał(a):
Czy w tym wypadku szafka na zlew to szafka narożnikowa z wyciąganymi koszami jakoś przerabiana, czy może nie masz dostępu do narożnika przez to, że po drodze jest zlew?

Standardowa szafka 120 cm bez wyciąganych koszy. Zlew nie będzie w narożniku lecz bliżej lodówki. Pod zlewem kosze na śmieci i surowce wtórne. Dostęp do narożnika jako tako będzie co wystarczy by trzymać chemię i środki czystości oraz jakieś rzadko używane kuchenne przedmioty. W narożniku będzie dorobiona jedna półka. U nas głównym wyznacznikiem jest zmywarka więc coś kosztem czegoś.

PostNapisane: 08 lut 2013, 23:56 
Użytkownik
Użytkownik

Ok, już wszystko mi się rozjaśniło, dzięki :)

PostNapisane: 16 cze 2014, 16:49 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: v
Odkurzę temat.Mamy problem z projektem kuchni moje pytanie kieruje głównie do mieszkańców z V(piętro).Marzy nam się "L" w zabudowie...już wiemy ,że z piekarnika stojącego musimy zrezygnować bo się nie da wszystkiego tam zmieścić między innymi przez komin który przeszkadza najbardziej.Jak wy zaprojektowaliście swoje kuchnie z Ikeą czy może z którąś z wymienianych firm na forum?

PostNapisane: 16 cze 2014, 19:15 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
jeżeli chodzi o kuchnię to też się zastanawialiśmy nad Ikea ale nie nadaje się na nasze wymiary za bardzo szablonowa. Mogę podać namiary do stolarza który robił u nas wysoka jakość + dobre ceny. Udała nam się tak zorganizować że efekt jest lepszy niż się spodziewaliśmy. Zawsze możemy pokazać efekt pracy :)

PostNapisane: 17 cze 2014, 16:27 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: v
projekt już mamy w internecie jest tego sporo idzie ogarnąć nawet z tym kominem ale niestety kosztem czegoś.Ile bierze za zrobienie takiej kuchni i czy ma jakieś portfolio?

PostNapisane: 17 cze 2014, 17:48 
Moderator
Moderator

malisz napisał(a):
jeżeli chodzi o kuchnię to też się zastanawialiśmy nad Ikea ale nie nadaje się na nasze wymiary za bardzo szablonowa.

Nadaje się tylko trzeba parę przeróbek i tyle.

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]