Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Re: Zasady poruszania się po osiedlu.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2017, 17:25 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: IVe2
Dziś spotkała mnie taka sytuacja. Idę trzymając żonę za rękę ulicą Wiśniową w stronę Jagodowej (wracam z żoną i dzieckiem z lasu). Dziecko 20 m przed nami na rowerze jedzie pewnie, bezpiecznie w kasku i przy krawężniku a z naprzeciwka nadjeżdża niebieskie auto (jakiś kompakt) i otrąbił dziecko i nas mijając. Doszedłem do Jagodowej i widzę, że auto parkuje na Wiśniowej no to cofam się aby wyjaśnić jakiemuś nieobeznanemu kierowcy. Spokojnym tonem mówię mu, że tu nie ma chodników jeśli nie zauważył, jest strefa zamieszkała i musi uważać i zawsze ustąpić pieszemu. Starszy gość naskakuje na mnie z pyskiem, że idę kilometr za dzieckiem i że mam zajmować się dzieckiem a nie kobietą. Cóż... nie wiem jak trafić do takich debili. Nie będę dziecka prowadzić na smyczy, to osiedle na którym kierowcy muszą pogodzić się, że po jezdni jeżdżą dzieci i chodzą piesi. Nie wiem czy on tu mieszka, czy jest tylko przyjezdny ale jeśli na Was też będzie trąbić to nie przechodźcie obojętnie. Może kiedyś jakiś argument do niego dotrze. Taki stary a taki głupi.

PostNapisane: 25 maja 2017, 18:19 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Moreeenana
Typowy przykład kretyna. Okleić samochód zasadami ruchu, bo takim imbecyl nie zdaje sobie sprawy co może wyrządzić. Wszystko jest do czasu. Wielu jest święcie przekonanych, że za zakrętem nikogo nie ma i na osiedlu nie obowiązują żadne zasady. Ostatni gdyby nie to, że poruszam się po osiedlu 20-30 km/h, to 'osobniki' spod lasu miałby skasowany samochód. I jeszcze głupie hihihihi blondynki... Powiem wprost, chodzić środkiem 'ulicy' i gdy ktoś zacznie mieć pretensje, to trzeba mu w jasny sposób, bez kultury wytłumaczyć jakie obowiązują jełopa zasady poruszania się po osiedlu. Chodzę środkiem i zacznę zatrzymywać samochody, które pędzą.

Proponuję takim robić zdjęcia i umieszczać na forum numery rejestracyjne.

PostNapisane: 25 maja 2017, 19:27 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IVe2
Niestety na takich debili nic nie działa. Niedawno jechalem jagodowa 20-30 km/h jak zawsze, za mną auto siedzi mi na zderzaku, podjezdzam do skrzyżowania, zwalniam aby sprawdzić czy z prawej nikt nie jedzie, na to gość przyśpiesza i wyprzedza środkiem skrzyżowania i sypie do przodu. Takie zdjęcia i numery rejestracyjne może sprawiły by że delikwent zacznie być wytykany przez sąsiadów i może dotarło by coś... chociaż wątpię.

PostNapisane: 26 maja 2017, 23:54 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Kilka spraw...
Nie bronie nikogo( sam mam dzieci) ale...
Drogi osiedlowe mamy jakie mamy,czyli co pieszy to"swieta krowa"? Wiadomo przepisy to jedno, drugie ze ludzie zapieprzaja bez opamietania,ale czasami widzę że idzie rodzina środkiem tych wąskich uliczek i wiadomo maja do tego prawo tylko co im po tym jak stanie sie tragedia? Czy problemem jest dopasowac sie do"stylu osiedla"? Miejsca jest mało i wszyscy o tym wiemy, wiec po co prowokować dodatkowo los? To że ktoś nie ma mózgu i jezdzi jak wariat nic nam nie pomoże jak w Nas lub nie daj Boże w dziecko uderzy. Damczech Twoje slowa o chodzeniu środkiem pozostawie bez komentarza... Nie bawmy sie w szeryfow tylko myślmy niestety za innych- skoro wiem że na osiedlu są niebezpieczeństwa zwiazane z ruchem to nie bede na pokaz chodził środkiem... Brak miejsc do zabaw dla dzieci i ogólna infrastruktura osiedla wymuszają pewne zachowania mimo to że prawnie pieszy ma racje to w starciu z autem te prawo może schować sobie w kieszeń...
Seki niestety trafiłeś na .... No właśnie brak slow na określenie takiego "czegoś/kogoś"
P.s mimo calej sympatii Damczech jak kiedys będziesz szedł srodkiem a ja bede jechać za tobą to uwierz mi że zwroce Ci uwage bo albo sie traktujemy normalnie albo każdy bedzie wymierzać sprawiedliwość na własną reke a to nigdy nic dobrego nie przynosi...
Intencje wszyscy mamy dobre ale czasem sie zastanówmy nad tym co robimy nawet jeśli uważamy że mamy racje. Peace!

PostNapisane: 27 maja 2017, 12:04 
Użytkownik
Użytkownik

Do damczech. Jesteś trochę zbyt emocjonalna, a dwóch takich na drodze i konflikt gotowy. Starszy Pan, który nie rozumie zasad "strefy ruchu", powinien zasięgnąć opinii lekarza czy w ogóle stan jego zdrowia pozwala na prowadzenie samochodu. To z frustrowany człowiek. Spacery środkiem ulicy nie wróżą nic dobrego ( głupi pomysł). Wszyscy korzystamy z dróg- piesi, dzieci, samochody i WSZYSCY musimy z nich korzystać rozsądnie, a wtedy będzie bezpiecznie. Zdjęcia nr rej. - ryzykowne prawnie, ale nagranie kamerką i wysłanie do odp. służb już jak najbardziej. Jazda 20km mimo, że pacan z tył się " pali " także ok. Pozdrawiam i życzę wszystkim odrobimy spokoju i szacunku dla innych.

PostNapisane: 27 maja 2017, 13:08 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Moreeenana
Jak krew zalewa, to są emocje. Oczywiście nie rozwinąłem do końca swojej myśli, chodzi głównie o chodzenie i w miarę możliwości przepuszczanie samochodów na odcinkach prostych, tak aby każdy brał pod uwagę, że to nie autostrada, a nie rzucał się w krzaki na bok, bo jedzie samochód. Przerabiałem chodzenie bokiem na ulicy Jagodowej... każdy wciska but i gna, a nie bierze pod uwagę wyjścia z lasu i możliwości wyskoczenia dziecka na ulicę. Wieczorem, gdy 'są' zapalone latarnie, nie wchodzi w grę nie chodzenie po środku, ponieważ połowa lamp nie działa, a 85% kierowców w tygodniu urządza sobie wyścigi. Takie są statystyki, a jak ktoś nie wierzy, niech przejdzie się po osiedlu około godziny 22, bez latarki bezpiecznie nie przejdzie się, ponieważ większość lamp nie świeci na zakrętach i żaden nie jest chętny do wymiany źródła, a według mnie powinien każdy szereg odpowiadać za swoje lampy. Wynajem podnośnia + źródło, to nie 1000 zł.

Jak nie progi na Jagodowej i Czereśniowej, to co? Ulotki? Tak jak karki do skrzynek z informacją o śmieciach w lesie? Brak chętnych. Tragedia wisi na włosku, a pisanie, że chodzenie po środku może doprowadzić do większej jakoś mnie nie może przekonać. Osiedle IV etap III, stąd najwięcej pochodzi perełek, od rejestracji CIN, po PZ z nauką jazdy "szybki bil" włącznie. Wystarczy kultura i rozsądek, sam wychowałem się na blokowisku, przebiegałem przez drogę miliony razy na osiedlu i nikt mnie nie potrącił, ponieważ każdy jeździł wolno i nie było potrzeby montowania progów. Reszta osiedla jest w miarę bezpieczna, jeżeli każdy zna regułę prawej ręki. Bo to co się wyprawia na skrzyżowaniu ulicy Jagodowej z Malinową woła o pomstę. Dla etapu II i III przypominam, że ulica Borówkowa podczas wyjazdu z osiedla ma pierwszeństwo, pod warunkiem, że nie jest ciasno i nie stoją samochody. Naprawdę nie wiem z czego to wynika, może w naszym kraju są potrzebne badania po 5 latach?

PostNapisane: 01 cze 2017, 15:07 
Użytkownik
Użytkownik

Absolutnie się zgadzam, najgorsze jest nic nie robienie. Filmy z kamerek - i debili należy zgłaszać na policję. Poza tym zdjęcia i wpisy na naszym forum. To nie jest bardziej nielegalne niż narażanie życia i zdrowia nas i naszych dzieci. Prośba o numer tego pajaca który wyprzedzał na skrzyżowaniu, choćby model samochodu.

PostNapisane: 28 cze 2017, 00:03 
Użytkownik
Użytkownik

tak odnośnie zasad poruszania się po osiedlu -rozumiem wszystko. Strefę osiedla, gdzie poruszają się piesi po ulicy, tym bardziej, że nie ma chodników. Rozumiem też, ze trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo na każdym kroku czai się dziecko bez opieki. -I stąd mój apel -odnośnie dzieci. Czy to taki problem, aby się nimi zainteresować? Bo nie ważne jak wolno pojade autem -to co chwile jakieś dziecko na rowerze wyjeżdża przed maskę. Każdego dnia szlag mnie trafia gdy widzę jak nieuważnie jeżdżą i nie patrzą na auta !!!!!! Dzisiaj, jechał przede mną samochód, gromadka dzieci stała przy rowerach, auto ich minęło, następnie ja zaraz i jakiś chłopiec ok 11 -14 lat znalazł się przed maską! dzieliły nas centymetry. Więc apeluję o zwrócenie uwagi swoim skarbom. Bo jak się coś stanie to każdy będzie obwiniał kierowcę, a nie rodziców, którym wygodnie wysłać dzieci na rower... Przykre ale prawdziwe.

PostNapisane: 29 cze 2017, 11:09 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Zadam Ci Panie proste pytanie.
Rodzice za tobą wszędzie biegali jak wychodziłeś na świeże powietrze do kumpli....? Przepisy mówią wyraźnie i fajnie, że się stosujesz. Dzieci mają prawo się wylatać i od tego mają właśnie to osiedle.

Nie pamięta wół, jak cielęciem był

powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy ktoś nie pamięta, że sam wcześniej popełniał błędy, które teraz wytyka młodszym lub mniej doświadczonym.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 29 cze 2017, 12:30 
Użytkownik
Użytkownik

Witam
Może więcej rozsądku i ostrożności. Chyba nie chcemy być, ani rodzicem poszkodowanego dziecka ani kierowcą powodującym kolizję/ to są optymistyczne wersje/ Prawda/
Uważajmy więc wszyscy, bo czy zgodnie z prawem czy nie, to chyba nikt z nas nie chciałby wylądować w szpitalu lub gorzej. UWAŻAJMY na naszych osiedlowych uliczkach. pozdrowienia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]