Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Bezpiecznik zewnętrzny
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2015, 20:05 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Witam,

czy ktoś z Was miał może problem z wyskakującym bezpiecznikiem w skrzynce głównej? Fachowiec, który u mnie wykańcza mieszkanie mówił, że 2 razy tak sie zdarzyło, że bezpiecznik wyskoczył i musiał wzywać elektryka z FH żeby mu wymienił bezpiecznik na dole w skrzynce, do której nie mamy kluczyka. Elektryk wspominał , ze mozna poprzez energetyke wymienic ten bezpiecznik na mocniejszy i wtedy nie powinien wyskakiwać. Czy ktoś z Was miał jakieś problemy z bezpiecznikami?

Re: Bezpiecznik zewnętrzny
PostNapisane: 22 paź 2015, 08:17 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 1425137
etap i numer domu/mieszkania: V-2 tel. 792-491-533
Dziwne to nie jest FH przyoszczędziło w domu masz 16 na dworze 13. Zatem wiadomo gdzie najpierw wywali... Wizyta w ENEA zwiększ te główne i po problemie.

PostNapisane: 22 paź 2015, 09:18 
Użytkownik
Użytkownik

Dużo kosztuje wymiana tych bezpieczników?

PostNapisane: 22 paź 2015, 15:22 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 1425137
etap i numer domu/mieszkania: V-2 tel. 792-491-533
Zmiana bezpieczników wiąże się ze zmianą mocy przyłączeniowej zwiększenie o 1kW - 79,57zł. Składasz wniosek dostajesz pozwolenie opłacasz FV za wzrost mocy , wzywasz swojego elektryka zmienia Ci bezpieczniki po czasie przyjadą i założą plomby jeśli wszystko jest okej.

Najlepsze, że to co zrobiło FH jest nie zgodnie z regulaminem ENEA. W domu bezpieczniki też powinny być 13 jeśli na umowie mamy 13 w razie kontroli mogą nałożyć kare info bezpośrednio od ENEA. Wiadomo że to olewają bo i tak wywali przy liczniku, a nie w domu więc to dla nas jest uciążliwe schodzić i podnosić bezpiecznik, który de facto przed licznikiem nie pozwoli pobrać więcej mocy zatem realnie nie ma się do czego dopierdzielić. Temat już poruszany był wcześniej przez innych mieszkańców ale za każdym razem FH oszczędza na Nas bo to teraz my musimy zapłacić za ta usługę :(

PostNapisane: 22 paź 2015, 18:47 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: OL V 32B
Wizyta i zwiększ...

Właśnie zr 3 tydzień po podpisaniu nowej umowy czekam na Fv i na razie tylko zwykła za prąd przyszła...

PostNapisane: 24 paź 2015, 21:07 
Użytkownik
Użytkownik

Hmmm dzięki wam za info, chyba zwiekszę tą moc, żeby byc pewniejsza, że mi nie pierdzielnie w nocy gdy będzie -20 na dworze i zamarzne do przyjazdu kogos kto mi otworzy skrzynke i wymieni bezpiecznik. ale to sie wysyła tylko wniosek i obojetnie jaki elektryk to moze wymienic tak? nie musi byc to nikt z Enei?

PostNapisane: 24 paź 2015, 22:10 
Moderator
Moderator

Później dostaniecie klucz do tej skrzynki, ale i tak spacerek przy -20 nie należy do najprzyjemniejszych.

Odnośnie elektryka pewnie każdy, ale ja ciągle czekam...

PostNapisane: 24 paź 2015, 23:14 
Użytkownik
Użytkownik

dostaniemy kluczyk? Kiedy wiesz cos może? Poki co mamy tylko od tej jednej skrzynki a od tej głownej nie mamy. :( a to wysylales wniosek na adres Enei do Wrześni?

PostNapisane: 24 paź 2015, 23:42 
Moderator
Moderator

Ja mam przed domem jedną skrzynkę od prądu - od gazu niby też mam kluczyk, ale to inna skrzynka.

Byłem w biurze na Ostrowie Tumskim, nie pamiętam ulicy, tam załatwiłem wszystko, po tygodniu bodajże przyszła nowa umowa, podpisałem i odesłałem, potem miało być tak, że dostanę decyzję, fakturę do zapłacenia i się zmieni (nie mówili dokładnie kto i jak ma zmienić) i teoretycznie będę mógł używać piekarnika z czajnikiem bez wychodzenia z domu ;)

Tylko nie wiem kiedy to będzie...

PostNapisane: 25 paź 2015, 00:06 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
TiM napisał(a):

Byłem w biurze na Ostrowie Tumskim

Lepiej bezpośrednio.

Ja załatwialem wszystko we Wrześni, na ulicy Witkowskiej, bo pod nią podlegamy w Czapurach.

Bezpiecznika nie zmienia każdy elektryk, tylko elektryk z Enei i nie radzę zrywać plomb samemu.

Ja zmieniałem z 3 x 13A na 3 x 25A. Zmiana mocy przyłączeniowej z 5KW na 16KW i po sprawie.

Wymagali tylko pomiarów robionych przez elektryka, że instalacja spełnia normy.

Koszt całkowity coś koło 650 zł jednorazowo i wieczny spokój :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]