Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Zasady poruszania się po osiedlu.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lut 2017, 15:43 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Moreeenana
Z racji codziennego widoku wymuszeń i braku ustępowania pierwszeństwa z prawej strony, pragnę poinformować o zasadach panujących na osiedlu FH.

ZNAK-D52
Obrazek

Stosuje się w celu oznakowania ustalonej strefy ruchu.
Znak ten umieszcza się na początku strefy ruchu na wszystkich drogach doprowadzających do niej ruch.
Decyzję o ustaleniu takiej strefy podejmuje zarządca (właściciel) terenu, na którym położona jest strefa ruchu.
W strefie ruchu stosuje się znaki takie jak na drogach wewnętrznych.

Znaki te informują że na terenie prywatnym, przed którym są ustawione obowiązują takie same zasady ruchu drogowego jak na drodze publicznej. Co oznacza, że Policja w strefie oznaczonej znakami D-52 oraz D-53 może karać za nieprzepisowe parkowanie, jazdę po spożyciu alkoholu, jazdę z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz rozmowę poprzez telefon komórkowy a także za zajmowanie bezprawnie miejsca przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych w szczególności pod hipermarketami, nawet gdy funkcjonariusze nie będą wezwani do konkretnego zdarzenia, ale będą na przykład na rutynowym patrolu.

Jedną z kluczowych rzeczy związanych ze strefą ruchu jest porządek (przynajmniej teoretyczny) dotyczący pierwszeństwa przejazdu. W strefie ruchu raczej trudno spodziewać się sygnalizacji świetlnej.
Za to w sytuacji, w której nie ma w niej pionowych bądź poziomych znaków związanych z pierwszeństwem obowiązuje tzw. zasada prawej ręki. Warto o tym pamiętać wybierając się na zakupy do marketu. Często parkingi przy centrach handlowych to strefy ruchu, w których pierwszeństwo mają ci kierowcy, którzy wyjeżdżają z uliczek po prawej stronie.

ZNAK D-40

Obrazek

Oznacza wjazd do strefy zamieszkania.
Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.

W strefie zamieszkania:
1.pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem,
2. zabrania się postoju pojazdu w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu,
3.prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów wynosi 20 km/h,
4.progi zwalniające nie są oznakowane znakami ograniczającymi szybkość,
5.przy wyjeździe pojazdu na drogę publiczną następuje włączanie się do ruchu,
6.nadzór nad zarządzaniem ruchem na drogach (w strefie) sprawuje Wojewoda.

Piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami. Mogą poruszać się całą szerokością drogi, nie mają obowiązku korzystania z chodnika czy pobocza, poruszania się w kolumnie. Ponadto w strefie tej dzieci do lat 7 nie muszą przebywać pod opieką osoby starszej. Poza strefą zamieszkania mogą korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

Wjazd do omawianej strefy jest oznaczony charakterystycznym znakiem D-40, zaś wyjazd niemal takim samym, ale przekreślonym znakiem D-41 (odpowiednio "strefa zamieszkania" i "koniec strefy zamieszkania"). Należy mieć na uwadze, że wyjeżdżając ze strefy zamieszkania włączamy się do ruchu. Musimy ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

DW: Oczywiście miejsca parkingowe są fikcją i gdyby uparła się policja lub straż miejska, mogliby w najgorszym przypadku odholować wszystkie pojazdy znajdujące się nie na posesji tzn. garażu. Normalnie kończy się na mandacie.

MAPA MIEJSCA PODLEGAJĄCYM ZASADĄ

Obrazek

** Wyjazd z przedszkola jest poza strefą.
*** Nie dotyczy terenów poza strefą tzn. przy lesie oraz nowe etapy z racji braku drogi oraz ustalonej organizacji. Ulica Morelowa, koniec kostki brukowej wzdłuż lasu.

Proszę o poinformowanie wszystkich, którzy mieszkają, jak i przybywają w odwiedziny na osiedlę.

Źródło: http://autokult.pl/ & http://znaki-drogowe.org/

Re: Zasady poruszania się po osiedlu.
PostNapisane: 02 lut 2017, 16:00 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
To jak wygląda z wyjazdem z przedszkola czyli ulica Żurawinowa (droga gminna)...?

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 03 lut 2017, 03:09 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Niestety muszę dodać swoje dwa grosze... Żebyś mnie źle nie zrozumiał- rozumiem intencje Twojego posta, ale mam pewne "ale"...
Przepisy oczywiście powinny być znane każdemu kierowcy ale jak znamy z życia wzięte przypadki pieszy to... No właśnie-Instytucja? Święta krowa? Nietykalny?... Pojęcie " całą szerokością" to tylko pismo i pusty slogan bo normalny człowiek będzie sie poruszał po "leśnym" bokiem/ lewym/ prawym ale bokiem, nie z obowiązku ale z rozsądku... Absolutnie jestem przeciwko rajdom i " kozaczeniu" po osiedlu na styl- " full lans" lecz trzymanie się twardo reguł prędzej czy później doprowadzi do tragedii...
Od prawie dwoch lat uważam że "leśne" to raj do cwaniaków od ubezpieczeń bo sam mam w tygodniu 2-3 " okazje" do przytulenia sie do sasiada z osiedla... Myślę ze cytowanie przepisów ani nawet wyrycie ich na każdej krzyżowce naszej " metropolii" nie zastąpi nam zdrowego rozsądku... Tyczy sie kierowców jak i pieszych.
Tak w formie p.s
Piszemy jako dorośli ale ile dzieci biega/ wyskakuje z nienacka przed auta- masa... W woli refleksji każda sytuacja potracenia na jakiejkolwiek drodze to trauma dla wszystkich uczestników wiec nawet jak widzimy nie nasze dziecko zachowujące sie niewłaściwie to zwrocmy uwage... Lepiej zapobiegać niż leczyć...
Pamiętajcie że skracając z poznańskiej w osiedle jesteście juz " prawie" w domach... Zalecam 200% czujności bo to w sumie już tak blisko domu... Pozdrawiam

PostNapisane: 03 lut 2017, 19:04 
Moderator
Moderator

Nexers napisał(a):
To jak wygląda z wyjazdem z przedszkola czyli ulica Żurawinowa (droga gminna)...?

Idąc praktyczną drogą myślenia... prawa ręka, a teoretyczną? Nie wypowiem się w tym temacie. Nie zwróciłem uwagi, czy występują znaki informujące o zakończeniu strefy wyjeżdżając z przedszkola lub zjeżdżając z góry ( koło nowych budynków).

mihhh napisał(a):
Niestety muszę dodać swoje dwa grosze... Żebyś mnie źle nie zrozumiał- rozumiem intencje Twojego posta, ale mam pewne "ale"...
Przepisy oczywiście powinny być znane każdemu kierowcy ale jak znamy z życia wzięte przypadki pieszy to... No właśnie-Instytucja? Święta krowa? Nietykalny?... Pojęcie " całą szerokością" to tylko pismo i pusty slogan bo normalny człowiek będzie sie poruszał po "leśnym" bokiem/ lewym/ prawym ale bokiem, nie z obowiązku ale z rozsądku... Absolutnie jestem przeciwko rajdom i " kozaczeniu" po osiedlu na styl- " full lans" lecz trzymanie się twardo reguł prędzej czy później doprowadzi do tragedii...
Od prawie dwoch lat uważam że "leśne" to raj do cwaniaków od ubezpieczeń bo sam mam w tygodniu 2-3 " okazje" do przytulenia sie do sasiada z osiedla... Myślę ze cytowanie przepisów ani nawet wyrycie ich na każdej krzyżowce naszej " metropolii" nie zastąpi nam zdrowego rozsądku... Tyczy sie kierowców jak i pieszych.
Tak w formie p.s
Piszemy jako dorośli ale ile dzieci biega/ wyskakuje z nienacka przed auta- masa... W woli refleksji każda sytuacja potracenia na jakiejkolwiek drodze to trauma dla wszystkich uczestników wiec nawet jak widzimy nie nasze dziecko zachowujące sie niewłaściwie to zwrocmy uwage... Lepiej zapobiegać niż leczyć...
Pamiętajcie że skracając z poznańskiej w osiedle jesteście juz " prawie" w domach... Zalecam 200% czujności bo to w sumie już tak blisko domu... Pozdrawiam

Nie pisałem tego z perspektywy pieszego, tylko kierowcy. Ma to uświadomić pseudorajdowcą z rejestracją XXX, bo nikt o zdrowym rozsądku (zdrowym) z mieszkańców nie gna 60 km/h po osiedlu, chodź i zdarzają się sporadycznie takie przypadki. Pomijając gnanie, bo regułę prawej ręki znają tylko z matematyki. Kurier raz wyjechał i pokazywał, myślisz, że ktoś się zatrzymał? 2 samochody na PGO wyminęły go przy płotach, bo zdziwieni byli.

PostNapisane: 03 lut 2017, 19:14 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Strefa zaczyna się za drogą Żurawinową i kończy przed nią.
Żurawinowa nie jest w tej strefie oznaczona.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 21 kwi 2017, 17:17 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: V
Morelowa/Cytrynowa tutaj wyjazd z drogi nie utwardzonej (Cytrynowa).

PostNapisane: 21 kwi 2017, 23:23 
Moderator
Moderator

Krzysztof napisał(a):

Od strony blaszaka, wszystkie kierujące samochody poruszające się w stronę Czereśniowej, Porzeczkowej, Gruszkowej, mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa osobą wyjeżdżającym z ulicy Cytrynowej. Niestety, ale z całej Morelowej wie tylko o tym garstka 2-3 osób. Generalnie większość ludzi myśli, że przepisy obowiązują wyłącznie przy podjeździe na Czereśniowej w Jagodową przy ustąpieniu pierwszeństwa osobą z Wiśniowej.

PostNapisane: 22 kwi 2017, 00:28 
Użytkownik
Użytkownik

damczech napisał(a):
Krzysztof napisał(a):

Od strony blaszaka, wszystkie kierujące samochody poruszające się w stronę Czereśniowej, Porzeczkowej, Gruszkowej, mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa osobą wyjeżdżającym z ulicy Cytrynowej. Niestety, ale z całej Morelowej wie tylko o tym garstka 2-3 osób. Generalnie większość ludzi myśli, że przepisy obowiązują wyłącznie przy podjeździe na Czereśniowej w Jagodową przy ustąpieniu pierwszeństwa osobą z Wiśniowej.

A czy w strefie zamieszkania przecięcie drogi twardej z drogą gruntową tworzy skrzyżowanie?

PostNapisane: 22 kwi 2017, 00:36 
Moderator
Moderator

szabla napisał(a):
damczech napisał(a):
Krzysztof napisał(a):

A czy w strefie zamieszkania przecięcie drogi twardej z drogą gruntową tworzy skrzyżowanie?

Faktycznie, trafne spostrzeżenie. Obecnie nie ma tam kostki i w zasadzie oficjalnie... czy ta część należy do strefy? Tego nie wiem.

PostNapisane: 22 kwi 2017, 19:14 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
damczech napisał(a):
czy ta część należy do strefy?

Jeżeli nie ma znaku końca strefy to należy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]