Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj

Re: Kanalizacja spotkania informacje.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2015, 17:22 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Ciekawe gdzie wybudują przepompownie dla etapów IV/II/III i innych....

Do tego wszystkiego daleka droga......

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

Re: Sieć kanalizacyjna wraz z przepompownią
PostNapisane: 25 mar 2016, 08:32 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Etap V
projektanci naszej przyszłej kanalizacji uzyskali decyzje zwalniającą z konieczności przeprowadzania oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/b ... ?pid=10077

PostNapisane: 27 cze 2016, 08:43 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Jakiś czas temu mieszkańcy Leśnego IV - etap III znaleźli w skrzynkach pocztowych informację od Aquanet o spotkaniu w sprawie planowanej kanalizacji. Niestety gdzieś zgubiłem swoją. Czy mógłby ktoś wrzucić skan/zdjęcie tej informacji? Nie pamiętam o jakich dokumentach, które trzeba zabrać na spotkanie była mowa. Z góry dziękuję.

PostNapisane: 27 cze 2016, 12:50 
Użytkownik
Użytkownik

W załączeniu skan pisma.

Załączniki:
IMG_20160627_123515.jpg
IMG_20160627_123515.jpg [ 76.3 KiB | Przeglądane 1438 razy ]

PostNapisane: 27 cze 2016, 12:56 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Dziękuję bardzo :)

PostNapisane: 10 kwi 2017, 09:43 
Moderator
Moderator

Cytuj:
Budowa kanalizacji - trwa obecnie etap projektowania i w tym roku ma być on zamknięty. Ten etap podzielono na pewne fragmenty i one są odpowiednio przekazywane do zgłoszenia na pozwolenie na budowę. I te zgłoszenia mają być sukcesywnie wydawane. W przyszłym roku ma być ogłoszony przetarg i zaczną się prace budowlane. Inwestycje będą trwać w sumie 3 lata i do 2021 r. maja zostać zakończone...

..jak usłyszeli mieszkańcy - wciąż nie są znane końcowe terminy. Obecnie inwestycja jest na etapie uzgodnień terenowych. Kolejne projekty są etapowane np. osobny projekt jest dla Czapur a osobny dla Babek czy Wiórka. Projekty będą sukcesywnie uzyskiwać pozwolenia. Nie do końca wiadomo czy będzie jeden przetarg czy kilka. Aąuanet zapewnia - jak poinformował Sołtys - że prace rozpoczną się już w 2018 r. Końcowy termin wyznaczono na 2021 r. (termin ten związany jest z dotacją z UE). O szczegółach i terminach oddania inwestycji wiele mówił też Burmistrz Ryś. Wyjaśnił też kwestie zarządzania na osiedlu Leśnym i przypomniał, że jest oni pod zarządem dewelopera. Na osiedlu była zgoda prawna na szamba i one wszystkie mają atesty. Za kolei wylewanie się szamb to kwestia zaniechania na odbiorem ścieków i nad kontrolą stanu tych obiektów. W przypadku wylewania się szamb jak powiedział Burmistrz Ryś należy zawiadomić odpowiednie służby m.in. straż miejską, które z pewnością ukaraną winnych.

Mieszkańcy pytali też jak będą wyglądały drogi już po zakończeniu inwestycji dotyczącej kanalizacji czy tak jak główna droga w Borówcu (z całą infrastruktura tuż obok np. chodniki), Kamionkach (widać infrastrukturę ale znacznie mniej niż w Borówcu) czy jak w Daszewicach (po zakończeniu inwestycji niestety nie ma poprawy związanej z przelewającą się kanalizacją i nie ma chodników). Mieszkańcy pytali jakie są plany gminy powiązane z inwestycją w kanalizację. Czy gmina przewiduje dodatkowe środki na inwestycje związane z budowa kanalizacji?

Burmistrz Ryś odpowiedział, że w miarę możliwości finansowych będą podejmowane działania ale nie możemy planować dalekosiężnych inwestycji ponieważ brakuje środków w budżecie gminy. Nie można też porównywać poszczególnych gmin z nasza gminę ponieważ specyfika ich funkcjonowania jest inna i zasoby finansowe są inne. Konieczne jest zdobycie inwestorów aby sytuacja finansowa się polepszyła. Burmistrz Ryś przypomniał też, że wykonawca kanalizacji jest zobowiązany by po inwestycji te drogi odtworzyć. J

źródło: Protokół Sołectwa Czapury z dnia 15 marca 2017 r.
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/ ... 3.2017.pdf

PostNapisane: 24 paź 2017, 12:09 
Moderator
Moderator

czy lokalizacja jednej z przepompowni kanalizacji dla Czapur będzie na boisku przyszkolnym?
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/ ... sek912.pdf

PostNapisane: 24 paź 2017, 13:13 
Użytkownik
Użytkownik

Tak. Wyznaczyli tam odp ilość metrów.

PostNapisane: 24 paź 2017, 22:03 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
kędzior napisał(a):
czy lokalizacja jednej z przepompowni kanalizacji dla Czapur będzie na boisku przyszkolnym?
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/ ... sek912.pdf

TAK!

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 30 paź 2017, 23:12 
Przedstawiciel gminy/wsi

Burmistrz naszej gminy zadecydował , że na terenie boiska szkolnego przy naszej szkole będzie usytuowana przepompownia ścieków – z powierzchni szkolnej zostanie odjęte kolejne 258 m kw.
Mamy już tam świetlicę wiejską wraz z przyległym do niej terenem. Mamy boisko piłkarskie Orlik, a teraz będziemy mieć przepompownię.
Trwa rozbudowa szkoły. Jej powierzchnia w zarysie zwiększy się i naturalnym jest, że dotychczasowe boisko szkolne ulegnie zmniejszeniu i taką wiedzę mieli mieszkańcy, Rada Rodziców, radni.
Miesiąc temu mieszkańcy, radni dowiedzieli się, że kolejne metry z powierzchni terenu szkolnego znikną pod przepompownią ścieków.

Mieszkańcy – Ci zainteresowani sprawami szkoły, Rada Rodziców nie wyrażają na to zgody.

Zastępca burmistrza Pan Przemysław Mieloch z niezrozumiałą, z nieprzyzwoitą wręcz łatwością za fakt powstania przepompowni na terenie szkolnym w Czapurach obwinia … mieszkańców, rodziców.

Burmistrz zadecydował natomiast winni są "inni".

Pytany na sesji o to kto wyraził zgodę na takie usytuowanie przepompowni, kto wydał, podjął takie decyzje odpowiada : Ja nie wiem ( Burmistrz Jerzy Ryś).
Fragment z protokołu: „Burmistrz Gminy Mosina Jerzy Ryś oświadczył, że tego nie może powiedzieć, bo nie wiadomo jemu z jakimi osobami były prowadzone rozmowy”.

Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi na zadane pytanie.

Z przykrością stwierdzam, że radnym na sesji przekazywane są ( całej opinii publicznej) nieprawdziwe informacje, że to jest jedyny teren gminny na tym obszarze (sąsiedztwo szkoły) i w związku z tym nie było innej możliwości lokalizacji przepompowni ( zastępca Burmistrza Przemysław Mieloch)
A niestety jest to kłamstwo.

Fragment z protokołu:
"Radna Małgorzata Rajkowska … „Zwróciła się przy tym o wyjaśnienie, kto wiedział o tej sprawie, że właśnie na tym terenie jest tam planowana przepompownia, jakieś konsultacje się odbyły, była mowa o tym gdzieś?”
Odpowiedź Burmistrza:
"Burmistrz Gminy Mosina Jerzy Ryś zwrócił uwagę, że już „pani” powiedział, iż gdyby firma musiała występować o każde ustalenie, to „mielibyśmy” jeden pokój zarezerwowany tylko
i wyłącznie na porozumienia”

Część radnych nie godzi się na taki poziom dyskusji na sesjach Rady Miejskiej ale niestety jest to mniejszość.

„POKÓJ NA POROZUMIENIA”? Może należałoby o tym pomyśleć …

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]