Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj

Re: Kanalizacja spotkania informacje.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2015, 19:53 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Ktoś wiec cos wiecej?

PostNapisane: 25 lis 2015, 20:17 
Użytkownik
Użytkownik

Gdyby UE nie zapłaciła to odstojnik ok.400zł. Montaż do domu to już kwestia dogadania z wykonawcami lub we własnym zakresie.

PostNapisane: 25 lis 2015, 20:35 
Użytkownik
Użytkownik

A " dogadanie sie" w tysiącach to ile? :)

PostNapisane: 26 lis 2015, 08:44 
Użytkownik
Użytkownik

Bardzo ważny temat. Zwłaszcza jeżeli działki (drogi) nie są gminne. Projektant zaprojektuje przykanalik na działce gminnej, bo przecież nie może wchodzić na teren prywatny, i będzie pozamiatane. Wtedy przyłącze do budynku będzie nie 30 m a 300 czy nawet więcej i ten koszt trzeba będzie ponieść. A jeszcze jeśli projektant nie przewidzi żadnej przepompowni ze względu na ukształtowanie terenu to już całkiem będzie klapa :evil: . Warto być w kontakcie z gminą oraz AQuanet.

PostNapisane: 26 lis 2015, 12:58 
Użytkownik
Użytkownik

Nie snujcie teorii spiskowych. Na zebraniu byli mieszkańcy Leśnej, Jagodowej, Poziomkowej czyli dwie ulice FH. Żaden z nas nie usłyszał żeby w ich wypadku było coś innego. Do granicy działki mieszkańca płaci UE. Być może także koszt odstojnika na działce mieszkańca! Przyłączenie do domu to koszt pewnie kilku stówek.

PostNapisane: 26 lis 2015, 22:47 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Ja tylko chcę powiedzieć aby ludzie brali pod uwagę datę na pisemku (nie słuchać pogłosek!), aby nie robić zbędnego zamieszania.

Teraz mogę napisać coś od siebie, że to pierdoły okrągłego stolu tak "ogólnie" i to całe zamieszanie to tylko do planu, który ma się zakończyć na 2016 rok, a kiedy ruszy inwestycja realnie.... ;).
Pozdrawiam

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 27 lis 2015, 11:38 
Użytkownik
Użytkownik

Pani odpowiedzialna za projekt podawała, że od 2017 inwestycja ma się rozpocząć. Będą kanalizować ul.Starołęcką, Czapury i Wiórek. Do 2020 wszystko musi być zakończone ( ustawa).

PostNapisane: 27 lis 2015, 19:07 
Użytkownik
Użytkownik

Generalnie jezeli beda budować nam kanalizaje to musza każdemu kto ma szambo zbudować przyłącze kanalizacyjne ze studzienka na posesji. Odcinek od studni do budynku to już koszt własny, czyli wykonawstwo+ materiał+ inwentarka geodezyjna spokojnie w 700 zł mozna sie zmieścić.
Wchodzi tu w gre nowa ustawa o porządku w gminach, która zgodnie z derektywa unijna nakłada na kazdego z nas, jesli mamy dostęp do sieci, konieczność przyłączenia sie w ciagu roku od zakończenia inwestycji. Takie przyłacze tak czy inaczej stanie się własnościa Aquanet i jesli coś sie zapcha na odcinku od sieci do studzienki na posesji to muszą to czyścić za darmo. Jeśli sa robione dopiero plany to wczesniej niż w 2020 nic sie nie zacznie dziać - ze wzgledu na biurokrację, projektowanie, procedury przetargowe

PostNapisane: 27 lis 2015, 19:28 
Użytkownik
Użytkownik

Wysłałem zapytanie do aquanet "o co loto?"
Czekam na info zwrotne

PostNapisane: 28 lis 2015, 16:28 
Użytkownik
Użytkownik

Napiszę jeszcze raz. Koszt położenia kanalizacji w drodze ponosi Aquanet ( także koszt demontażu i montażu kostki).Koszt studzienki ( na naszej posesji jeśli dostaną dotacje z UE to także pokryją jeśli nie musimy za studzienkę zapłacić sami ok. 400zł. Podłączenie do domu czy mieszkania opłacamy we własnym zakresie. Można dogadać się z wykonawcą lub w inny sposób. Wszelkie prace muszą się zakończyć do 2020r ponieważ Aquanet do tego terminu musi się rozliczyć z UE

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]