Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Sołtys wsi Czapury … storpedował rozpoczęcie budowy chodnika
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lip 2017, 14:26 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
"Sołtys wsi Czapury … storpedował rozpoczęcie budowy chodnika w Czapurach … ( wzdłuż ulicy Poznańskiej w stronę Poznania)
NIE DO UWIERZENIA A JEDNAK …
Wczoraj na sesji Rada Miejska miała podjąć uchwałę dotyczącą rozpoczęcia tej inwestycji.
Stosowne Komisje wcześniej na swoich posiedzeniach pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały
natomiast na sesji sołtys Waligórski wyszedł na środek ,zabrał głos i swoją wypowiedzią na temat wysokich kosztów budowy chodnika ( w końcowym efekcie) doprowadził do tego, że inwestycja nie ruszy – uchwała dotycząca budowy chodnika w Czapurach została zdjęta z obrad.
Pozwolenie na budowę kończy się w listopadzie tego roku. Jak twierdził burmistrz nie podjęcie uchwały na tej sesji będzie skutkowało utratą pozwolenia na budowę naszego chodnika.
Na moje pytanie : Panie Sołtysie! CO PAN ZROBIŁ ? Pan Waligórski odpowiedział, udając, że nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojego wystąpienia : „ A co? Nie jest drogo ten chodnik ?
To nie jest tylko moja opinia na temat wystąpienia naszego sołtysa - już na samej sesji ze strony urzędu padło pytanie wprost skierowane do pana Waligórskiego: To wy w tych Czapurach w końcu chcecie ten chodnik czy nie?
Jak mi wiadomo również w czasie przerwy ludzie zwracali panu Waligórskiemu uwagę na to co on zrobił na sesji."

źródło: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3154882408

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

Re: Sołtys wsi Czapury … storpedował rozpoczęcie budowy chod
PostNapisane: 02 lip 2017, 20:47 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Nex oby to nie była prawda tylko jakiś zły sen...
Panie Sołtysie bardzo proszę o odniesienie się do tej kwestii bo ręce opadają do samej ziemi! Oby miał Pan jakieś sensowne wytłumaczenie...

PostNapisane: 03 lip 2017, 12:26 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Leśne
Sołtys ponoć z chodnika nie bedzie korzystał, wiec nie widzi potrzeby budować.

PostNapisane: 03 lip 2017, 13:32 
Użytkownik
Użytkownik

Jeśli tak to kiepsko bo raczej z huśtawek, piaskownicy też już nie będzie korzystał. Czyli placu zabaw też nie będzie bo sołtys będzie przeciw? To jakiś absurd żeby torpedować inwestycje we własnej wsi. No,ale to nasza wina. Były wybory i wyborców z Leśnego nie było. Wybrany został przez kilka osób.

PostNapisane: 03 lip 2017, 13:44 
Użytkownik
Użytkownik

Raczej innych chętnych na to stanowisko nie było niestety. Więc w sumie sam się wybrał. Makabra, a tak brakuje tego chodnika... .

Ps. Jak można być sołtysem i torpedować zmiany na lepsze własnej wsi? Ja serdecznie dziękuję za taką reprezentację. Było by więcej dobrego gdyby w ogóle nie poszedł.

PostNapisane: 03 lip 2017, 15:12 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
Chyba zgłoszę swoją kandydaturę, bo na nic nie można liczyć, nikt się nie kwapi do tego, żeby było u nas lepiej. Pytanie, czy będzie poparcie :-)

PostNapisane: 03 lip 2017, 18:04 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
ctm389 napisał(a):
Chyba zgłoszę swoją kandydaturę, bo na nic nie można liczyć, nikt się nie kwapi do tego, żeby było u nas lepiej. Pytanie, czy będzie poparcie :-)

Jeśli bedzie lepiej to masz głosy ode mnie i od mojej kobietki 8-)

PostNapisane: 03 lip 2017, 19:49 
Użytkownik
Użytkownik

Przyznaję, że odczytałem tę wiadomość z niemałą konsternacją.

Nie poznałem osobiście Pana Sołtysa, ale słuchając Jego wypowiedzi, miałem wrażenie, że wie co robi. W tym przypadku mocno zwątpiłem, choć może to jakiś koncepcja....

Czym się kierował Pan Sołtys?
Według mnie, są dwie opcje:
1. nie rozumiał wagi swoich słów i ich konsekwencji,
2. działał z góry powziętym planem (widocznie ma inną wizję rozwoju wsi Czapury).

Jak ja rozumiem powyższe?
ad. 1.
- nieważne co mówić, byle mówić,
- całkowity brak kompetencji,
ad. 2.
- należy wysłuchać Pana Sołtysa, z cyklu "co autor miał na myśli",

Abstrahując od obu przytoczonych przeze mnie opcji uważam, że należałoby spotkać się z Panem Sołtysem i dać mu szansę wyjaśnienia tego, co zaszło. Nie można oceniać człowieka, nie wysłuchawszy go uprzednio.

Statut Sołectwa Czapury przewiduje zwołanie Zebrania Wiejskiego na wniosek co najmniej 30 osób uprawnionych do udziału w Zebraniu. Przypominam, że stałe zamieszkanie nie jest obligatoryjnie związane z miejscem zameldowania. Myślę, że z tym nie powinno być problemów.

Czy nowe wybory? To może dobra opcja, czasem trzeba przewietrzyć towarzystwo...
Wszystko jest możliwe, problemem pozostaje jedynie ilu Społeczników jest na Osiedlu. Nie czarujmy się - Czapury to w większości Nasze Osiedle.

Sołtys sam nie podoła wszystkim obowiązkom, potrzebna Rada Sołectwa.

PS
Nawet boję się zapytać: czy Pan Sołtys wreszcie rozliczył się z budżetu?

PostNapisane: 03 lip 2017, 21:35 
Użytkownik
Użytkownik

Dzień dobry wszystkim chciałem dołączyć swoją wypowiedz na zaistniały temat dla tych którzy mieszkają tu od niedawna lub może troszkę dłużej.Mieszkam w Czapurach od urodzenia czyli dość długo od kiedy pamiętam to nigdy nie było tu kompetentnego sołtysa( byli różni i przeróżni ale żaden nie spełnił oczekiwań mieszkańców i myślę że żaden nie spełni z tego powodu że każdy oczekuje czegoś innego i ma inne wymagania) .Gdy na ul Gromadzkiej został wybudowany nowy chodnik i nowy asfalt to każdy był szczęśliwy ale nikt nie pomyślał że po krótkim czasie ten chodnik będzie rozebrany po to aby puścić pod nim jakieś kable i po ponownym położeniu już spartaczyć jego ułożenie. Efekt jest taki że teraz w chodniku są same wgłębienia i nierówności.Z mojego punktu widzenia i myślenia sołtys zrobił bardzo dobrze wstrzymując budowę chodnika na ul Poznanskiej po co budować teraz chodnik a za chwilę rozwalać go czy tez uszkadzać ze względu na budowę kanalizacji całkowicie bez sensu.Po drugie musicie się spytać mieszkańców ul Poznańskiej czy ktoś podpisał zgodę na oddanie swojego kawałka ziemi na chodnik. Gmina swoje ziemie sprzedała a teraz za przysłowiowe dziękuje żąda na chodniczek śmiech.

PostNapisane: 24 paź 2017, 11:58 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
trochę się zakręciłem
to w końcu będzie ta budowa tego chodnika?

Na stromie UM Mosina opublikowano przetarg - termin składania ofert na 26.10.2017

http://bip.mosina.pl/bip/zamowienia-pub ... 22640.html

Załączniki graficzne: http://bip.mosina.pl/zasoby/files/przet ... g.cz.2.zip

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]