Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj

Re: Osiedle Poznańskie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2017, 17:57 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Z przerażeniem spoglądałem dzisiaj na stojącą przy drodze tablicę reklamową dot. nowej inwestycji.

Niezły moloch, niczym blokowisko dawnego ZWM/ZMP/ ZMS (tak kiedyś nazywały się niektóre osiedla na Ratajach).

Jak wszyscy mieszkańcy nowego blokowiska + os. Leśniego ruszą do pracy w stronę Poznania, to prędkość przemieszczania się będzie na poziomie 30 km/h.

Szacuję, że korek będzie aż do Ronda Starołęka, kiedy to wszyscy rozjadą się w swoich kierunkach.

Cały czas się zastanawiam: kto wydał zgodę na taką zabudowę przy istniejącym układzie komunikacyjnym?

Czy tutaj nie powinno pojawić się powiadomienie Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym?

Może Pani Radna ma jakąś tajną wiedzę, kto i co z kim planował...

PostNapisane: 12 kwi 2017, 18:29 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
W ostatnim tygodniu miałem okazje sprawdzić średnią prędkość na odcinku rondo starołęka a nasze leśne ot tak z nudów wyzerowałem kilka razy komputer w aucie. Przez te 3-4 dni pomiarów średnia prędkość wyniosła 33,7 km\h więc już jest na krawędzi tego co piszesz...
Zastanawia mnie jedno- dlaczego ul.starołęcka nie jest główna przy szlabanie w kierunku ronda? Rozładowałoby przynajmniej ruch w strone ronda. Przecież to ciąg drogi powiatowej z Mosiny i mimo ogromnego natężenia ruchu ustępuje bocznej ulicy...? Może pismo do zdm coś zdziała i muszę takowe złożyć... Jak naskrobie to podziele sie z Wami info jakie otrzymam bo faktycznie robi sie coraz gorzej

PostNapisane: 13 kwi 2017, 12:04 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Przestworza
Też mnie zastanawia czemu nie jest główną, a dwa tam się powinno używac kierunkowskazu jeśli się skręca bo to skrzyżowanie. Jak ktoś nie daje to nie wiadomo czy jedzie prosto czy nie.

PostNapisane: 13 kwi 2017, 12:17 
Użytkownik
Użytkownik

Na moje w obecnym układzie stoją tylko auta jadące straołęcką w kierunku centrum, te jadące od centrum jadą bezkolizyjne. Gdyby zmienić układ stałyby auta jadące z minikowa w kierunku centrum, a na dodatek auta skręcające na minikowo (których jest sporo) blokowały by wszystkich jadących od centrum bo musiałyby przepuszczać masę aut. Na moje mimo wszystko obecny układ jest lepszy. Zawsze można skręcić przed pętlą i jechać sobie na pierwszeństwie.

PostNapisane: 13 kwi 2017, 13:45 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: OL V
janek napisał(a):
Cały czas się zastanawiam: kto wydał zgodę na taką zabudowę przy istniejącym układzie komunikacyjnym?

Czy tutaj nie powinno pojawić się powiadomienie Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym?

Ktoś ma nie wydawać zgody na zabudowę bo drogi będą zakorkowane? Przepraszam za reakcję, ale... co oczekujesz po rzeczywistości po której się poruszasz? Czy na prawdę myślisz, że jesteśmy w takim najgorszym położeniu?
Naramowice, Suchy Las, Dąbrówka, Plewiska, Komorniki, Czerwonak/Koziegłowy, Swarzędz - wszędzie wszystko stoi rano i popołudniu. Wszędzie to tak wygląda i na prawdę nie mamy najgorzej w okolicy.

Naramowice doczekają się tramwaju i przebudowy węzła Lechicka/Naramowicka w ciągu najbliższych kiku lat, a czekali na to...nie wiem...15lat?

Oczywiste jest to, że mamy prawo domagać się polepszenia komunikacji, wiaduktów, parkingów Park&Ride itp., ale ktoś ma zablokować budowę mieszkań bo korki będą większe?

PostNapisane: 13 kwi 2017, 14:19 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
jac napisał(a):
Na moje w obecnym....

Nie zgodziłbym się z Towją opinią, przypomniałbym tutaj projekt budowy wiaduktu, który siłą rzeczy spowodowałby pierwszeństwo dla pojazdów poruszających się po ul. Starołęckiej.
http://www.zdm.poznan.pl/projekty-drogo ... view&id=27
plan http://www.zdm.poznan.pl/content/pliki/ ... -1_500.pdf

Ulica Książęca powinna na wysokości przejścia dla pieszych zostać zamknięta (i stać się ulica ślepą) co pozwoliłoby na bezkolizyjny ruch pieszy pomiędzy pętlą autobusową, pętlą tramwajową.
Mieszkańcy Mińkowa chcąc dojechać z centrum do swoich domów skręcaliby dopiero w ulice Św. Antoniego. Pamiętajmy, że Mińkowo ma również dojazd ul. Gołężycką.
Skrzyżowanie ul. Św. Antoniego z ul. Starołęka powinno zostać wyposażone w sygnalizację świetlną.
Powyższe nie spowodowałby wielkiego obciążenia budżetu ZDM a znacznie poprawiłoby komunikację w tym rejonie.

PostNapisane: 13 kwi 2017, 16:05 
Użytkownik
Użytkownik

Zgadzam się z Tobą Kędzior, z tym że ja bronię jedynie zasad pierwszeństwa w obecnym układzie i wyrażam moje zdanie dlaczego jest to tak rozwiązane w stanie obecnym.
Ty piszesz o tym jak powinno to wyglądać przy nieco dalej idących zmianach a to już bardziej rozbudowany temat, który jak najbardziej powinien być poruszany.

PostNapisane: 15 kwi 2017, 11:07 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
Może projekt parkingu P&R na Starołęce będzie miał w swoim zakresie jakieś usprawnienia w tym rejonie https://www.facebook.com/notes/osiedle- ... 068438783/

PostNapisane: 15 kwi 2017, 18:53 
Użytkownik
Użytkownik

Będzie tak jak wiadukt nad przejazdem.

PostNapisane: 17 kwi 2017, 11:27 
Użytkownik
Użytkownik

Ja bym się bardziej zastanawiał nad polem elektromagnetycznym i hałasem z pobliskiej stacji. Jestem ciekaw jak się sprawy mają w praktyce.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]