Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj

Re: Osiedle Poznańskie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 sty 2017, 15:34 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
A o szambach coś napisali :lol:

Re: Osiedle Poznańskie - totalne nieporozumienie
PostNapisane: 18 mar 2017, 20:57 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Masz prawo nie kupować drugiego mieszkania na os. Poznańskim. Zgadzam się z większością Twoich spostrzeżeń i refleksji.
Nie podoba mi się jednak Twoja opinia nt. właścicieli psów. Niesprawiedliwy jest pogląd, jakoby byli oni w większym stopniu odpowiedzialni za bałagan wokół osiedla niż mieszkańcy nieposiadający czworonogów. To kwestia kultury i szacunku dla sąsiadów i przyrody. Apeluję o akceptację tych, którzy lubią czworonogi.
Chciałbym też dodać, że większość opisanych przez Ciebie niedogodności nie była zaskoczeniem dla nas po podjęciu decyzji o kupnie mieszkania, nie będą też niespodzianką dla nabywców mieszkań na nowym osiedlu.
Każdy musi sobie przekalkulować, czy woli kupić 50-metrowe mieszkanie na os. Leśnym/Poznańskim, czy za tę samą cenę o połowę mniejszą kawalerkę otoczoną świetną infrastrukturą, w lokalizacji zapewniającej wygodny dojazd do centrum miasta. Mamy prawo się buntować wobec nadużyć developera, ale przekroczenie pewnych granic w narzekaniu, świadczy o nieodpowiednim przygotowaniu do zakupu pod względem rozpatrzenia plusów i minusów takiej inwestycji.

PostNapisane: 19 mar 2017, 00:11 
Użytkownik
Użytkownik

Bardzo dziękuję za wykład o tolerancji i odpowiednim przygotowaniu do transakcji zakupu domu. Spieszę wyjaśnić. Co do przygotowania: Byłem jednym z pierwszych mieszkańców Os.Lesnego. Osiedle u swoich początków miało być miłe, bo małe, kameralne, tak w każdym razie przed zakupem zapewniał nas developer. I rzeczywiście było....ale tylko przez rok, dwa. Było miło, czysto, każdy znał każdego, nawet się klanial i sobie pomagał. Cud Osiedle... Potem okazało się, że przy odpowiednich argumentach można od rolników kupić kolejne działki i kontynuować inwestycję.
Być może Ty kupując swoją nieruchomosc na Leśnym 4 wiedziałeś dokładnie w co inwestujesz. My nie, bo o Twoim osiedlu i kolejnych odsłonach inwestycji mowy wtedy nie było.
Co do czworonogów, na pewno masz rację, że nie można uogolniac i to kultura właściciela, a w zasadzie jej brak leży u podstaw zanieczyszczeń na osiedlach, nie tylko Leśnym . Temat jest i był wielokrotnie wałkowany i nie ma sensu go powielać. Sądząc po ilości postów na ten temat liczba właścicieli piesków zostawiajacych podczas spaceru pod płotem sąsiada "minę" nadal jest całkiem spora. Podobnie zresztą j(w pewnym sensie pokrewny temat) jak ilość mieszkańców mających upodobanie do wywozenia swojego szamba tylko w weekendy, dokładnie wtedy gdy większość mieszkańców chce po całym tygodniu popracować lub posiedzieć w swoim ogródku, albo własnie przyjechali goście na tzw. "gryla' I mogą swobodnie przy kartkówce i sałatce gratis zaciągnąć się kupą sąsiada. Oczywiście niedogodności można wyliczać dalej, ale w zasadzie większość wynika z braku kultury.
Nie mam pewności, czy to ten sam sąsiad (sąsiedzi), który codziennie zostawia nam przy domu nawóz organiczny jest właścicielem rzucanych pod płotem i przez płot niedopalkow oraz licznych opakowań po rozmaitych trunkach. Dobrze jak postawi, gorzej jak rozbije po drodze.
Być może to ten sam mieszkaniec, który osiedlowe uliczki w swoim aucie pokonuje z prędkością 60km/h nie biorąc pod uwagę, że za chwilę okaleczy czyjeś dziecko.
Ale to oczywiście temat na zupełnie inną dyskusję. Wracam do meritum. Głównym problemem z roku na rok stają się nie kupy, flaszki i pety, a dojazdy. Os. Poznańskie oraz kolejne (wystarczy przecież wyciąć parę kolejnych drzew i budować dalej), może się do nich tylko dopisać.

PostNapisane: 19 mar 2017, 00:43 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: os. Leśne IV etap III
Rozumiem Twoje rozżalenie i poczucie bezradności wobec przytoczonych problemów.
Wkurzyło mnie to podejście do właścicieli psów, bo widzę, że wielu z nich naprawdę solidnie sprząta te kupy i po prostu chcą mieć takiego kudłatego przyjaciela i mają do tego pełne prawo.
Trochę skojarzyły mi się Twoje wyliczenia z usłyszanym niedawno w TV stwierdzeniem, że "Mieszkamy jak świnie w błocie" i czara goryczy się przelała :roll: tzn. upokarza mnie w jakiś sposób przed "ludźmi z zewnątrz" opinia o tym osiedlu jako gównianym miejscu, gdzie ludzie chcieli mieć piękne "domki za miastem", a mają mieszkania w standardzie adekwatnym do ceny i robią do tego "wielkie oczy". Takie opinie dominowały w komentarzach na portalu E-Poznań pod wspomnianym newsem. Mniejsza o to... mamy prawdziwe problemy, z którymi musimy sobie razem starać radzić.
Wg mnie na plus jest to, że mieszkańcy os. Poznańskiego będą mieszkańcami Poznania (czy się mylę?) i jako tacy będą mieć większy wpływ na forsowanie w przyszłości lepszego dojazdu (tutaj też musi się dopiero "przelać", żeby coś się zadziało...

Pozdrawiam :)

PostNapisane: 19 mar 2017, 01:57 
Użytkownik
Użytkownik

Popieram. Sami musimy próbować coś zmienić. A mieszkańcy "poznańskiego" do nas dołączyć. Mimo wszystko "w... kupie siła". Ogromna szkoda, że nie mamy czegoś w rodzaju samorządu osiedla, który mógłby nas reprezentować.

PostNapisane: 19 mar 2017, 07:43 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Lasicow napisał(a):
mieszkańcy os. Poznańskiego będą mieszkańcami Poznania

Nie będą. To nadal są Czapury.

PostNapisane: 19 mar 2017, 11:02 
Użytkownik
Użytkownik

Nie wiem czy będą mieszkańcami Poznania, czy Czapur, ale przejazd PKP do pokonania będziemy mieli ten sam.

PostNapisane: 19 mar 2017, 14:59 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Przestworza
Starołęckiej nie poszerzą bo nie ma jak. Liczę że w końcu zbudują zjazd i wjazd na A2 bo inaczej czarno to widzę.

PostNapisane: 19 mar 2017, 17:02 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Nasz piękny plac zabaw, na którym dzieci są radosne, szczęśliwe i bawią się w górze śmieci! Plac utrzymany w porządku! Gdzie straż gminna, gdzie Policja przecież te służby mają dbać o porządek..., czy tylko mi się tak wydaje...?
Smutne, lecz jakże prawdziwe. Może po tym poście zrobi się tam czysto!

https://drive.google.com/file/d/0BxX2da ... sp=sharing

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 19 mar 2017, 19:27 
Użytkownik
Użytkownik

Deweloper zrobił plac, ale przecież nie będzie go sprzątał do końca świata...
Nie wiem czy to jest teren gminny, bo jak nie to straż gminna też nic do tego nie ma.
Wspólnoty mieszkaniowej też nikt nie chciał, to kto się tym ma zająć?

Na kolejne etapy ktoś wydawał zgodę, ktoś robił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, albo odstępował od jego zrobienia. I najgorsze jest, że nikt teraz za to nie odpowiada. Nie mówię już, że ktoś ma odpowiadać personalnie, ale gdyby w takim przypadku mieszkańcy Czapur byli zwolnieni z podatku od nieruchomości na 20 lat, albo do czasu rozwiązania przez gminę problemów komunikacyjnych, a podatek dochodowy mieszkańców miejscowości szedłby tylko na rozwiązanie tegoż problemu, to następnym razem może ktoś by się zastanowił, że za to nie dostanie nie tylko głosów wsi, ale całej gminy, bo uszczuplił mocno budżet.
A tak nikt się nie poczuwa do rozwiązania problemu, gmina nie może zrobić chodnika wzdłuż poznańskiej ani zatoczek autobusowych, żeby korki jeszcze nie rosły.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]