Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Kładka nad Wartą w Czapurach
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2016, 09:17 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Witam,
Ostatnie lata to ciągłe ,,łatanie dziur" w budżecie naszej gminy, na który wykorzystywany jest Budżet Obywatelski, może nadszedł czas pomyśleć o czymś większym, o czymś co znacznie zmieni możliwości naszej ,,wioski".
Wiele lat temu w Czapurach był prom który stanowił świetne połączenie z Wielkopolskim Parkiem Narodowym, obecnie jesteśmy odcięci od świetnych możliwości które dawał nam Park.
Wielu z nas jeździ na rowerach(po naszej zapchanej Poznańskiej), biega, to świetny teren a odpoczynek i rekreacje, mamy go pod nosem...ale niestety za rzeką.
Dlatego proponuje rozpocząć ,,Projekt Kładki Pieszej przez Warte".
Kładka mogłaby powstać w miejscu gdzie kiedyś był prom (ulica Promowa...to chichot historii swoja droga ;) ), ukształtowanie terenu(wysokie brzegi) sprzyjają temu .
Temat jest poważny jeśli chodzi o koszty, ale na dobry początek proponuje wydać te 91.000 na przygotowanie projektu takiej kładki. Dalej pozostanie nam ,,tylko" ;) wykonanie, ale miejmy nadzieje że przed wyborami władze będa chciały przeciąć wstęgę na swoim sztandarowym dziele ;) .
Takie kładki Powstały np. we Wronkach tam kładka miała blisko 150m, w naszym przypadku musiałaby mieć tylko około 80m. Tam znaczną cześć finansowania udało się uzyskać z funduszy Unijnych, wiec dlaczego nie my?? Odsyłam do artykułu http://www.most-arch.pl/uploads/pdf/54-56.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=-mbhoboDvnM
Czas na poważne wyzwania!! Jeśli ktoś byłby zainteresowany tematem prosze o kontakt.
Pozdrawiam

Re: Budżet obywatelski Czapury
PostNapisane: 18 cze 2016, 13:37 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Pomysł całkiem ciekawy!

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 18 cze 2016, 14:49 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
Świetny pomysł!
Może pomogłaby wspólna inicjatywa z Wiórkiem i Luboniem

PostNapisane: 18 cze 2016, 15:16 
Użytkownik
Użytkownik

Mamy obecnie ostatni okres w którym możemy uzyskać tak duże dofinansowanie Unijne, jeśli teraz nie będziemy myśleli o strategicznych inwestycjach która zmieniają naszą okolice to w przyszłości bedzie z tym bardzo trudno. Nasze władze wydaja sie tego nie rozumieć, wiec tylko nasze naciski i działania mogą ich nakłonić do poważnych inwestycji w naszym rejonie.
Projekt takiej kładki byłby świetnym początkiem, obok którego nie mogli by juz przejść obojetnie.
Łatanie chodników będzie jeszcze przez wiele lat, teraz jest czas na konkrety!!
Sprawą powinny być zainteresowane gminy Puszczykowo i Komorniki w których granicach jest rozpatrywana lokalizacja kładki.

PostNapisane: 19 cze 2016, 11:02 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
Popieram. Już wcześniej o tym myślałem, ale to bardzo kosztowna sprawa. Co nie zmienia faktu, że dość potrzebna, żeby odciążyć Starołękę i zapewnić lepszą komunikację z Luboniem.

PostNapisane: 19 cze 2016, 22:23 
Użytkownik
Użytkownik

Kładka we Wronkach jest dość fajna, ale Wronki to gmina, a kładka łączy miasto na dwóch brzegach rzeki. Mosina nie wyłoży 6mlz zł, nawet zakładając pieniądze pójdą ze środków unijnych na inwestycję w Czapurach. Do tego po drugiej stronie jest już inna gmina. Nie wykupują ulic na naszym osiedlu i nie budują chodnika do Poznania, bo nie ma pieniędzy, a zbudują kładkę za kilka milionów? Wolne żarty, szkoda marnować pieniędzy na projekt...

PostNapisane: 20 cze 2016, 11:17 
Użytkownik
Użytkownik

Kładka we Wronkach jest dwa razy większa są 3 przęsła (150m), u nas wystarczy jedno przęsło około (70-80m) wiec mowa jest o wiele mniejszych pieniądzach.
Projekt nie jest na rok czy dwa lata, pewnie na kilka lat należy to rozłożyć. Ale jest to coś co zmieniłoby wiele w życiu mieszkańców, ambitny plan, ale to jest czas na ambitne plany.
Pozatym należałoby wciągnąć w realizacje tego pomysłu gminy ościenne np. Komorniki które nie sa biedna gmina, a z którą mieli byśmy bezpośrednie połączenie.
Jeśli udałoby się uzyskać dotacje unijne to koszt dla gmin byłby około 1mln.

PostNapisane: 20 cze 2016, 14:40 
Użytkownik
Użytkownik

Oto co robią inne gminy w podobnych tematach, myśle ze nasza inwestycja miałaby nawet mniejszy zakres . http://www.nowiny.pl/106440-olza-budowa ... tanie.html

PostNapisane: 22 cze 2016, 11:05 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
czytając powyższe posty, jestem zdania, że faktycznie nie powinniśmy takim przedsięwzięciem obciążać budżetu obywatelskiego
inicjacja i dalej realizacja powinna się odbyć w ramach budżetu Starostwa Poznańskiego w związku z oddziaływaniem w obszarze kilku gmin
popieram aby inicjatywą faktycznie zajęła się nasza Gmina i rozpoczęła rozmowy ze Starostwem Poznańskim
może deweloper też podeprze takie starania - nie ukrywajmy, że ten teran znacznie zyskałby na atrakcyjności

PostNapisane: 22 cze 2016, 12:08 
Użytkownik
Użytkownik

Dzisiaj na miejscu ewentualnej kładki spotkałem się z projektantami, którzy projektowali kładkę we Wronkach,
Stwierdzili że teren i usytuowanie jest idealne do wykonania takiej kładki. Kładka która jest we Wronkach to znacznie poważniejsza inwestycja była.
U nas zaproponują prostsza kładkę która ograniczy też znacznie koszty budowy.
Dotacje Unijne na tego typu inwestycje sięgają nawet 70%, temat jest jakby stworzony do takich dotacji.
Łączy gminy, wspomaga turystykę, rekreacje...argumentów jest naprawdę wiele.
Potrzebna jest teraz tylko wiara mieszkańców w powodzenie i parcie do celu.
Powstanie niebawem wstępna koncepcja razem z orientacyjnym kosztem kładki, który postaramy sie jak najszerzej przedstawić.
Mam nadzieje, że znajda się mieszkańcy którzy chcą poprawić wymiernie swoja okolicę i poprą ten projekt ;) .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]