Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Szkoła w Czapurach - rozbudowa
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2015, 11:36 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Ja tutaj czegoś nie rozumiem w filmie (jakkolwiek promocyjnym) pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=Vrz0FoGcxec

Między 28 a 45 sekundą jest powiedziane że FH chce wspomóc gminę w działaniach na rzecz rozbudowy szkoły.

Natomiast pod adresem poniżej mamy odpowiedź która temu przeczy:

http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja_2014-2018/odpowiedzi_na_wnioski/odpowiedz_14.pdf

Manipulacja?; czy uważacie inaczej?

Re: Szkoła w Czapurach - rozbudowa
PostNapisane: 19 sie 2015, 20:20 
Użytkownik
Użytkownik

Na filmie usłyszałem w 1:29 oraz 4:09 że w okolicy są jeziora, gdzie są te jeziora?

PostNapisane: 19 sie 2015, 21:47 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Sprawdź w google

https://www.google.pl/maps/place/Czapni ... d431?hl=pl

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 26 sie 2015, 14:00 
Użytkownik
Użytkownik

Przecież to jest staw po byłym torfowisku a nie jezioro z prawdziwego zdarzenia.

PostNapisane: 27 sie 2015, 17:17 
Moderator
Moderator

To wiadomo :)

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 13 lis 2016, 10:08 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
Cytuj:
Dzieci w szkole w Czapurach uczą się na dwie zmiany. Rodzice domagają się rozwiązania problemu. Napisali pismo w tej sprawie.
podsawowka

Przez wiele lat dzieci z Czapur uczyły się w budynku szkolnym w Wiórku. Z czasem szkoła w Wiórku nie mogła już pomieścić wszystkich uczniów, dlatego w grudniu 1962 roku mieszkańcy utworzyli komitet, który miał pomóc w budowie nowej szkoły. Mieszkańcy postanowili też dobrowolnie opodatkować się na rzecz budowy. Obecnie istniejącą szkołę w Czapurach otwarto 1 września 1965 roku. Uczęszczają do niej uczniowie z Czapur i Wiórka. Do 1999 r. funkcjonowała jako szkoła ośmioklasowa. Wtedy powstały gimnazja i szkołę przekształcono w sześcioklasową. Starsi uczniowie zaczęli dojeżdżać do gimnazjum do Daszewic.

W wyniku kolejnej reformy szkoła w Czapurach stanie się na powrót szkołą ośmioklasową.
W ostatnich latach dynamicznie rozwija się wieś Czapury. W ciągu 15 lat liczba zameldowanych mieszkańców wzrosła o 250%. Niestety w ślad za wydawanymi decyzjami o Warunkach Zabudowy w wyniku których powstało wielkie osiedle o intensywnej zabudowie, władze gminy (podobnie jak na terenie Krosna i pogranicza Krosna i Mosiny) na czas nie podjęły decyzji o rozbudowie szkoły. W tej chwili szkoła w Czapurach pracuje na dwie zmiany. W budynku jest 6 sal lekcyjnych, 1 „salka gimnastyczna” i świetlica. Uczy się w nich 10 oddziałów: zerówka, pierwsza klasa, dwie klasy drugie, dwie klasy trzecie, czwarta klasa, piata klasa i dwie klasy szóste.
Rada Rodziców skierowała kilka dni temu do Burmistrza Gminy Mosina i Rady Miejskiej pismo z opisem sytuacji szkoły i żądaniem rozwiązania tego problemu.

Rodzice są zdesperowani i ja ich emocje doskonale rozumiem, ponieważ dwukrotnie w czasie pracy w zawodzie nauczyciela byłam w podobnej sytuacji. W latach 90-tych XX w. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie pękała w szwach i zajęcia trwały do 17.00. Później Szkoła w Krośnie, której byłam dyrektorem, latami czekała na poprawę warunków nauczania. Trwało to kilkanaście lat. Nową szkołę wybudowano ostatecznie w Mosinie przy ul. Krasickiego w trzech etapach. Po każdym następowała chwilowa poprawa. Napływ dzieci z tego terenu był jednak tak duży, że praktycznie od 2002 do 2015 nauka trwała tam na dwie zmiany. Jeszcze dziś ta największa szkoła nie ma sali gimnastycznej. Ponad 500 uczniów ćwiczy w sali wielkości klasy lekcyjnej. To dlatego właśnie przy tej szkole jest budowana hala gimnastyczna. Przede wszystkim dla tych dzieci.
Nie każdy ma tę wiedzę, że hala ta nie jest zbytkiem, luksusem, tylko spełnieniem obowiązku gminy wobec licznej społeczności szkolnej w tej części gminy.

Zawsze protestowałam przeciwko nierównemu traktowaniu, szczególnie dzieci. Kto tego nie doświadczył pewno nie zrozumie, że nauka na II zmianę jest mniej efektywna, bo dzieci po południu są zmęczone i rozkojarzone. Do tego dochodzi niemożność prowadzenia zajęć dodatkowych, brak świetlicy z prawdziwego zdarzenia, takiej świetlicy, w której dzieci rodziców dłużej pracujących mogłyby zjeść obiad.
Społeczność Czapur ma problem, ale ten problem musi zostać rozwiązany i ja wierzę głęboko, że zostanie rozwiązany.
Były deklaracje ze strony dewelopera, że tę szkołę wybuduje, ale ja nigdy nie brałam tych zapewnień poważnie. Teraz nic już na ten temat nie słychać…
Nie ma w Gminie sporu co do konieczności tej inwestycji. Komisja Edukacji ciągle ten wniosek ponawia (grudzień 2015 czerwiec 2016, wrzesień 2016) mówi i pisze o tym radna z Czapur Małgorzata Rajkowska.
Na wczorajszej Komisji Budżetu i Finansów zastępca Burmistrza Przemysław Mieloch na pytanie p. Rajkowskiej o środki na tę inwestycję odpowiedział – OBLIGACJE.
A optymalny termin rozpoczęcia budowy, zdaniem zastępcy burmistrza, to wakacje 2017, ponieważ rozbudowa będzie polegała na wyburzeniu części istniejącego budynku. Nie jest więc możliwe, by robić to np. w czasie sezonu grzewczego.
Sytuacja gminy Mosina w kontekście emisji obligacji na tle innych gmin jest niezła.
Co się tyczy zaproponowanego spotkania z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Czapurach ja deklaruję swój udział.

źródło: http://czasmosiny2.pl/?p=4321

PostNapisane: 22 lis 2016, 21:07 
Moderator
Moderator

W najbliższy piątek 25.11.2016 roku o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mosinie odbędzie się spotkanie z Burmistrzem na temat Rrozbudowy szkoły w Czapurach

PostNapisane: 02 gru 2016, 20:57 
Moderator
Moderator

po spotkaniu:
Cytuj:
Rodzice z Czapur w Urzędzie Miejskim
Rodzice chcieli poznać termin rozpoczęcia i zakończenia rozbudowy szkoły w Czapurach.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Mosinie odbyło się dwugodzinne spotkanie kilkunastu przedstawicieli rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Czapurach z Burmistrzem Gminy Mosina Jerzym Rysiem.
Wzięli w nim także udział:
Przemysław Mieloch – zastępca burmistrza,
Anna Balcerek-Kałek – kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu,
Małgorzata Kaptur – przewodnicząca Rady Miejskiej,
Wiesława Mania – przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów,
Tomasz Łukowiak – przewodniczący Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego,
Małgorzata Rajkowska – radna z Czapur,
Dominik Michalak – przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Samorządowej.

Anna Balcerek-Kałek przedstawiła prezentację zawierającą informacje dotyczące sytuacji demograficznej w obwodzie Szkoły Podstawowej w Czapurach. W roku szkolnym 2016/2017 jest w szkole 10 oddziałów, w najbliższych latach liczba oddziałów wzrośnie do 15. Po rozbudowie szkoła będzie miała 10 sal dydaktycznych więcej.
Niestety na poprawę warunków uczniowie i nauczyciele będą musieli poczekać do 1 września 2019 r. Wtedy zostanie zakończona rozbudowa szkoły z salą gimnastyczną włącznie.
Początek prac jest przewidziany na 1 lipca 2017 r. Zostanie wyburzona obecna salka gimnastyczna i wybudowana ściana zamykająca budynek, by mogły się w nim po wakacjach odbywać lekcje. Rozbudowa zbiegnie się z wprowadzeniem szkoły ośmioklasowej. Burmistrz proponuje, by w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 uczniowie kl. VII i VIII byli dowożeni do budynku szkolnego w Daszewicach.
Rodzicom to rozwiązanie nie odpowiada. Woleliby, aby dzieci uczyły się na miejscu w Czapurach w innych wskazanych przez nich salach poza szkołą.
Rodzice apelowali także o jak najwcześniejsze ogłoszenie przetargu i takie rozłożenie prac, aby najpierw zakończyć budowę budynku dydaktycznego.
Spotkanie to było moim zdaniem bardzo potrzebne.

źródło: http://czasmosiny2.pl/?p=4749

PostNapisane: 25 kwi 2017, 09:01 
Moderator
Moderator

Cytuj:
Jaka będzie szkoła w Czapurach?
22/04/2017 M. Kaptur

Dziś został ogłoszony przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Czapurach. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane: Budynek o następujących gabarytach: powierzchnia zabudowy – 1.766,83 m2 powierzchnia użytkowa – 2.247,47 m2 wysokość – 12,47 m kubatura – 19.805,34 m3 usytuowany w Czapurach, gm. Mosina przy ul. Poznańskiej.
Zadanie obejmuje wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku dydaktycznego oraz budynku sali gimnastycznej. Zamawiający przewiduje limit finansowania zadania, zgodnie z limitem wydatków na wieloletni program inwestycyjny w latach 2017-2019:
1. w 2017 r. – 3.000.000,00 zł
2. w 2018 r. – 3.500.000,00 zł
3. w 2019 r. – pozostała kwota.

W budynku dydaktycznym będzie m.in. 10 sal lekcyjnych, sala zajęć przedszkolnych, sala ćwiczeń korekcyjnych, świetlica, biblioteka, pokój nauczycielski, stołówka, kuchnia.

Sala gimnastyczna będzie miała wymiary zewnętrzne 22 x 32 m.

Planowane zakończenie budowy – czerwiec 2019 r.

Otwarcie ofert odbędzie się 10 maja 2017 r.

źródło: http://czasmosiny2.pl/jaka-bedzie-szkola-w-czapurach/

Ogłoszenie o zamówieniu (22.04.2017r.): http://bip.mosina.pl/bip/zamowienia-pub ... osina.html

PostNapisane: 25 kwi 2017, 22:13 
Moderator
Moderator

Nie wiem co za ogier łączył te tematy, lecz ja powiem, że rozbudowa szkoły w Czapurach mnie mało interesuje. Mam złe zdanie o niej. Szkoła która nic nie daje, a zabiera!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]