Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj

Osiedle Leśne IV etap III - AKTY NOTARIALNE
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2015, 18:23 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
witam
do konca sierpnia fh chce podpisac akty notarialne a co z elewacja i klatka schodowa?

Re: PORZECZKOWA akty? a co z elewacja i klatkami?
PostNapisane: 18 sie 2015, 19:06 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Dostaniecie zapewne jak i my na Cytrynowej formularz do wypełnienia i przesłania do FH w ciągu 21 dni od podpisania aktu, w którym trzeba wymienić wszystko co miało być zrobione a jeszcze nie jest.

Re: Osiedle Leśne IV etap III - AKTY NOTARIALNE
PostNapisane: 19 sie 2015, 09:14 
Użytkownik
Użytkownik

Tak myślałem, że właśnie tal zrobią. Generalnie umowy przedwstępne są tak skonstruowane, że i tak im się nic nie może stać za niewykonanie wszystkiego, a nam nie opłaca się nie podpisać aktu. Z drugiej strony uważam, że należy się upewnić, czy w naszym konkretnym przypadku, w którym nadal nie mamy docelowej wody oraz gazu, po podpisaniu aktu, nie spadną na nas koszty podłączenia owych mediów, co jak co ale bardzo duże.

Re: PORZECZKOWA akty? a co z elewacja i klatkami?
PostNapisane: 19 sie 2015, 22:28 
Użytkownik
Użytkownik

rafdol napisał(a):
Dostaniecie zapewne jak i my na Cytrynowej formularz do wypełnienia i przesłania do FH w ciągu 21 dni od podpisania aktu, w którym trzeba wymienić wszystko co miało być zrobione a jeszcze nie jest.

A możesz w skrócie napisać co jest w tym formularzu napisane i jaką on ma moc prawną? Czy stanowi załącznik do aktu? Czy są tam zawarte terminy, w których poszczególne kwestie zostaną wykonane?

Pytam, ponieważ w naszym segmencie nie ma nadal gazu a i wodę mamy z instalacji tymczasowej, w związku z czym chciałbym móc się przygotować do starcia z naszym ukochanym FH.

PostNapisane: 20 sie 2015, 09:16 
Użytkownik
Użytkownik

Nie wiem jaką moc prawną ma ten formularz, który trzeba wypełnić. Wiem natomiast, że mimo podpisania aktu notarialnego i przeniesienia własności nie przestały wcale obowiązywać ustalenia z umowy deweloperskiej. To co FH miało zrobić (bo było zapisane w umowie) nadal musi zrobić i nie jest istotne czy przenieśli już własność, czy nie. Wydaje mi się, że dokument do wypełnienia ma za zadanie sformalizować ten stan rzeczy - FH przepisało własność a my stwierdzamy, że nie zrobili jeszcze tego i tamtego i domagamy się, żeby to zrobili, a oni to robią. Przykładowo w umowie deweloperskiej jest napisane (o ile dobrze pamiętam/nie mam umowy teraz przy sobie), że drogi, płotki, itd. zostaną wykonane do sierpnia 2016 (sic!) - czyli mają jeszcze rok. Jeżeli czekalibyśmy aż zrobią wszystko co było zapisane w umowie deweloperskiej to trzeba by czekać jeszcze rok.

PostNapisane: 28 wrz 2015, 15:20 
Użytkownik
Użytkownik

rafdol, mi się wydaje, że np utwardzenie drogi powinno nastąpić do marca 2016. Przy podpisywaniu aktu FH jasno dało nam do zrozumienia, że Porzeczkowa jest teraz jedyną drogą dojazdową do nowej inwestycji i generalnie nie ma szans, żeby ją utwardzili na czas...

PostNapisane: 28 wrz 2015, 17:36 
Użytkownik
Użytkownik

Tak, to ma być marzec 2016. Nie wiem skąd wziąłem ten sierpień. A co do tego terminu to moim zdaniem żadnej drogi nie utwardzą na czas. Pewnie zabierać się będą chcieli za to na ostatnią chwilę, a jak wiadomo w marcu ziemia może być zmarznięta.

PostNapisane: 28 wrz 2015, 19:59 
Użytkownik
Użytkownik

Mi powiedzieli, że te drogi utwardza jeszcze w tym roku, przed zimą... Według tamtej wersji mieli zacząć kolo września. Takie żarty się ich trzymają

Akty własności 15 marca
PostNapisane: 01 mar 2016, 10:24 
Użytkownik
Użytkownik

Witam.

Czy koleżanki i koledzy z poprzednich etapów spotkali się z przesunięciem terminu ostatecznego przeniesienia własności?

Doszły nas słuchy, że FH chce przesunąc termin.

Czy w związku z tym powoduje to jakieś konsekwencje dla FH?

Re: Akty własności 15 marca
PostNapisane: 01 mar 2016, 11:56 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Pod lasem. ;)
Cytuj:
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że ustalony w umowie deweloperskiej termin zawarcia aktu notarialnego dot. przeniesienia własności lokali mieszkalnych zrealizowanych w ramach inwestycji „Osiedle leśne IV etap III cz. III” w Czapurach, na działce nr 132/71, ulegnie nieznacznemu przesunięciu. Zawarcie aktu sprzedaży będzie bowiem możliwe pod koniec maja 2016 roku (szczegółowy harmonogram zostanie Państwu przesłany w późniejszej informacji mailowej ).

Prosimy o przekazanie niniejszego pisma do banku, w którym zaciągnęli Państwo kredyt na zapłatę ceny. Jeżeli w związku z przesunięciem terminu zawarcia aktu przeniesienia własności bank będzie wymagał od Państwa zmiany umowy deweloperskiej, prosimy o kontakt celem ustalenia terminu podpisania stosownego aneksu.

Za powstałe opóźnienie w imieniu spółki Family House Sp. z o.o. przepraszamy i zapewniamy, że spółka dołoży wszelkich starań, by możliwie jak najszybciej dokończyć formalności związane z przeniesieniem własności przedmiotowych lokali.

W przypadku jakichkolwiek próśb ze strony banków o dodatkowe wyjaśnienia prosimy o kontakt z działem sprzedaży mieszkań.

Czy oni sobie kurde żarty robią?! Przecież my przez ich lenistwo będziemy płacić wyższą ratę kredytu bo nie mamy przepisania własności na siebie! A poza tym skoro wskazany na akcie notarialnym termin jest przez nich niedotrzymany to też powinno wiązać się to z jakimiś konsekwencjami?

Ostatnio edytowano 03 mar 2016, 13:08 przez Umbar, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]