Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj

Re: Harmonogram wywozu odpadów
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 kwi 2016, 10:06 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Etap V
Wniosek w sprawie zwiększenia częstotliwości wywozu odpadów komunalnych zmieszanych z os. Leśnego w Czapurach

źródło: http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/r ... owska.html

PostNapisane: 17 kwi 2016, 11:33 
Użytkownik
Użytkownik

Raczej wskazane byłoby zwiększyć częstotliwość wywozu odpadów segregowanych, który jest tylko raz na miesiąc.

PostNapisane: 18 kwi 2016, 11:28 
Użytkownik
Użytkownik

Proponuję wystawiać worki ze śmieciami segregowanymi w tym samym dniu co odpady zmieszane gdyż i tak wszystko idzie do jednej śmieciarki. W piątek zbiegły się terminy wywozu odpadów zmieszanych i segregowanych i na ulicy Gromadzkiej jechała śmieciarka w stronę Babek i najpierw zabierała worki z odpadami plastykowymi, na końcu tej ulicy zawróciła i w drodze powrotnej zbierała śmieci zmieszane z kubłów do tejże samej śmieciarki.
W związku z tym pytam się jaki jest sens segregowania śmieci skoro i tak wszystko idzie do "jednego wora"?

PostNapisane: 19 kwi 2016, 12:06 
Użytkownik
Użytkownik

Co myślicie o wywozie odpadów zielonych. W Czapurach są odbierane z posesji, tylko os.Leśne z tego wykluczono. Zapytałem tel. o powód. Okazuje się, że wjazd na osiedle jest zbyt trudny. ( ciekawe inne śmieci odbierają i jeżdżą). Wydaje się konieczne postawienie jeszcze kilku zbiorników na odpady zielone bo jest ich według mnie zbyt mało. Dźwiganie ich przez całe osiedle graniczy z cudem. Poza tym są notorycznie pełne.

PostNapisane: 19 kwi 2016, 15:44 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IVe2
Zdecydowanie bardziej wole kontener czyli tak jak jest. Nie wyobrażam sobie czekania 2 tygodni na odbiór odpadów zielonych np po wyczesaniu trawnika (np. 7 worków). Trawa szybko gnije - teraz biorę od razu i wywalam do kontenera i mam z głowy. To, że do kontenera trzeba podjechać mi nie przeszkadza - codziennie jeździ się autem. Nie jestem aż tak wygodny by oczekiwać, że ktoś podjedzie po to do mnie. Po skoszeniu trawy, wrzucam do bagażnika na następny dzień i po drodze wywalam. Nie leżą worki pod domem i nie gniją na słońcu i deszczu.

PostNapisane: 20 kwi 2016, 12:45 
Użytkownik
Użytkownik

Bardzo się cieszę, że tak świetnie sobie radzisz , ale są na osiedlu np. samotne starsze panie dla których temat dźwigania odpadów tak daleko jest nie do przebrnięcia. Dlatego uważam, że kontenerów jest zbyt mało. Czasami warto otworzyć oczka także na innych. Stąd moje pytanie bo być może osób radzących sobie gorzej od nas jest więcej.

PostNapisane: 20 kwi 2016, 15:52 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IVe2
A myślisz, że takie dodatkowe kursy śmieciarki po odpady zielone będą gratis bo kilka osób nie ma siły nosić worków? Nie da się wszystkich zadowolić, trzeba znaleźć złoty środek. Dla kilku osób musieli by płacić wszyscy. Ja nie znam na osiedlu samotnych starszych Pań. Jeśli Ty znasz to zamiast tracić energie na atakowanie innych rusz dupą i pomóż sąsiadce. Jeśli nie interesuje Cię moje zdanie to po co pytałaś na forum co myślimy?

PostNapisane: 20 kwi 2016, 18:02 
Użytkownik
Użytkownik

Akurat na odpadach zielonych firma zarabia pieniążki ( kompost) więc podnoszenie ceny byłoby nieuzasadnione. Nie wiem skąd ta agresja, ale pozdrawiam Ciebie serdecznie. Nadal obserwujemy wywożoną do lasu skoszoną trawę, wyrwane krzaki itp. Być może jest to spowodowane dużą odległością od kontenerów ( brakiem samochodu, tężyzny fizycznej ) i być może biorąc to wszystko pod uwagę warto byłoby się zastanowić nad zwiększeniem ich liczebności. Nie chciałem wywoływać u nikogo agresji tylko podyskutować co inni o tym myślą.W żadnym zdaniu nie napisałem, że nie interesuje mnie twoja opinia.

PostNapisane: 25 kwi 2016, 14:00 
Moderator
Moderator

etap i numer domu/mieszkania: Etap V
udzielona odpowiedź na ww. pismo http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/ ... odp376.pdf

- jeżeli chodzi o śmieci segregowane też jestem zdania że wywóz mógłby być realizowany częściej, odpadów plastykowych jest naprawdę dużo
- jeżeli chodzi o odpady zielone według mnie kontenery są dobrym rozwiązaniem, szkoda tylko że niektórzy skoszoną trawę zamiast wyrzucić do takiego kontenera wyrzucają do "koryta" Głuszynki, może konieczne jest postawienie kontenera na ul. Nad potokiem ? ..

PostNapisane: 26 kwi 2016, 08:15 
Użytkownik
Użytkownik

też to widzę i jest nagminne i jestem za tylko co dalej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]