Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Re: Czapurskie spotkanie z kabaretem - 12 listopada
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2017, 07:18 
Przedstawiciel gminy/wsi

nr Gadu Gadu: 0
Sołtys Czapur napisał: "ł Obecnie trwają rozmowy za Starostwem na temat realizacji zadania w tym roku." To są dwa odrębne fundusze : sołecki i budżet obywatelski.

Takie "teksty" i fortele to przechodziły jak był Pan "trzy w jednym" i nikt nie miał dostępu do informacji:

1.Jak był Pan Sołtysem: mieszkaniec pytał, tak jak teraz Nexers a Pan sołtys Waldemar Waligórski odpowiadał: trwają negocjacje ...
2. Radnym: mieszkaniec szedł również do swojego radnego i pytał a Pan radny ... Waldemar Waligórski odpowiadał: "wiecie" "rozumiecie" trwają rozmowy, tak, tak negocjacje...
3. Jak pełnił Pan funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej: mieszkaniec, w końcu żeby już tak na 100 % potwierdzić informację, udawał się do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mosinie i pytał o tą np. Krętą a tam ... Pan Waldemar Waligórski odpowiadał: tak, tak, oczywiście, trwają rozmowy, negocjacje, potwierdzam to co powiedział pani radny z Czapur i pani sołtys z Czapur ...
:-)

Fundusz sołecki ( zaproponowany w takim kształcie przez Pana) dla Czapur za 2016 przepadł - kasa wróciła do budżetu gminy i jeszcze ponieśliśmy straty jako gmina ( gmina nie dostała zwrotu za wykonaną inwestycje z budżetu państwa w wysokości ok 40 %)
Budżet Obywatelski ( zaproponowany przez Pana na 2017 rok w takim własnie kształcie) nie jest realizowany bo nie może :Prawo Budowlane wymaga pozwolenia i projektu na tę inwestycję i tyle. Właśnie takie informacje przekazało Starostwo. A Pan ludziom mówi że trwają negocjacje, rozmowy ?! ... Nawet się odwoływaliście wyżej i nic.
Jak widać takie rzeczy się zdarzają ale wtedy trzeba mówić prawdę, informować mieszkańców, omawiać temat na Zebraniu Wiejskim i co najważniejsze wyciągać wnioski a nie być nastawionym tylko na to żeby się nie wydało i zrzucać winę na innych ( np. pana Ziomka :-) )

Czytając zdanie: <Takie "teksty" i fortele to przechodziły jak był Pan "trzy w jednym" i nikt nie miał dostępu do informacji> to skojarzyłam jeszcze jedno:
to,że dostaje Pan co roku - to znaczy MY SOŁECTWO - fundusz na działalność sołectwa wypłynęło dopiero po kilku latach jak ja weszłam do Rady. I nie ma co dyskutować na ten temat- wystarczy poczytać protokoły z zebrań: zero informacji i głosowań. Ludzie myśleli, że Pan cudotwórcą był ... :-) i tak pieniążki dla wsi organizował... i ze swoich dawał :-)
Od niektórych zwolenników Sołtysa usłyszałam: i co takiego ? to tylko 8 tysięcy złotych. Jakby to było więcej to co innego ... To przecież państwowe ... Ale jakoś nikt nie dołożył tych "marnych" 8 tysięcy ... :-) Bo jak MOJE to mają wartość.

PostNapisane: 16 paź 2017, 10:56 
Użytkownik
Użytkownik

Ja mam inne pytanie: ile Wy ludzie macie lat?

Siedemnaście?

Czasem sprawdzam to forum z ciekawości i przeważnie ręce opadają jak czytam te głębokie wywody i dyskusje.

Rozumiem, że istnieją problemy.

Nie jestem forumowym aktywistą, ani też osiedlowym więc rozumiem również, że nie powinienem się wielce wypowiadać ale...

No właśnie, ale... wszystko powinno mieć swoje miejsce i jakiś poziom - a wciskanie sobie nawzajem i cytowanie postów jest średnio inteligentną formą prowadzenia dyskusji.

Czasem warto przeczytać co się pisze i pomyśleć dwa razy przed wysłaniem tego dalej - albo wysyłać sobie te wypociny prywatnie - i dla siebie i dla innych i dla mnie :)

Dzięki

PostNapisane: 16 paź 2017, 13:03 
Użytkownik
Użytkownik

Matko jedyna po tym co pani radna tutaj napisała można wysnuć wniosek, że sołtys ma nas za głupoli. To takie sołtysostwo na zasadzie " szeryfa"? Robię co chcę i nikomu nic do tego? Szkoda tej kasy zarówno z funduszu sołeckiego jak i obywatelskiego. Ale dopóki mieszkańcy nie zrozumieją, że w ich interesie jest " wiedzieć " dopóty inni będą to wykorzystywać. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na Zebraniach Wiejskich.

PostNapisane: 16 paź 2017, 17:30 
Przedstawiciel gminy/wsi

Tytuł wątku bardzo dobrze oddaje to co się dzieje w Czapurach:

„Czapurskie spotkanie z kabaretem”

I można by się z tego śmiać gdyby nie rzeczywistość. Mamy kabaret, jak tu trafnie zauważono, i to często z inicjatywy Sołtysa. Przedstawienie trwa.
Cieszy mnie fakt, że gdzieś w końcu te prawdziwe informacje przebijają się do opinii publicznej:

(pracownik świetlicy- rzekomy animator, nierealizowany fundusz sołecki, niezrealizowany Budżet Obywatelski, nieprawidłowa polityka finansowa sołectwa – niezgodna ze Statutem sołectwa)

bo na zebraniach wiejskich niestety nie ma na to szans.
Z satysfakcją przeczytałam, że w końcu padają opinie, że na zebraniach należy omawiać ważne sprawy, że te omówienia powinny być zapisane w protokołach ( dostępnych potem na stronie BIP Mosina). To znak, że świadomość w społeczeństwie rośnie.

Skoro to co się dzieje w Czapurach to bardzo poważna sprawa dla sołtysa ( jak twierdzi wyżej) to jak to jest, że na Zebranie Wiejskie we wrześniu tego roku przyszło ok. 8 osób na ok 4 tyś mieszkańców ( zameldowanych połowa). A w Gminie potem sołtys tłumaczy ( no bo to jednak źle wygląda) - że: „bo bardzo wtedy padało” ...

Po tygodniu ( bo trzeba było zorganizować drugie zebranie, dodam, że wtedy już nie padało) znowu było ok. 9 osób, potem te osoby dzwoniły po znajomych a i tak trzeba było Sołtysowi pójść pod kościół i zrobić „łapankę” żeby było kworum, żeby uchwalić fundusz sołecki.

Kabaret.

Niejednokrotnie wcześniej oferowałam pomoc w nagłaśnianiu informacji o zebraniu, pomoc w roznoszeniu ulotek, zaproponowałam współpracę ale, jak to powiedział pan Sołtys ( 2 lata temu), że On się "zastanowi” . I taki zapis jest w protokole z Zebrania Wiejskiego :)

Daje do myślenia… jak to jest, że kiedy trzeba to przychodzi 100 osób na zebranie? I jak widać można skutecznie zawiadomić mieszkańców.
No tak, ale wtedy były wybory na sołtysa …

A teraz, gdyby informacja skutecznie dotarła do ogółu to na zebraniu byłyby poruszane „kontrowersyjne” tzn. niewygodne dla sołtysa tematy.
Teraz np. na Krętej ludzie „wiedzą”, bo ktoś im takie informacje przekazuje, ( a docieraja one do mnie) że inwestycje nie są wykonane ( i fundusz sołecki i budżet obywatelski) bo ... radna nie zadziałała w gminie i wszystko popsuła ;) A jak się okazuje to ktoś po prostu złe projekty zrobił. Ktoś źle "zweryfikował".

Czytając wątek ( przesłano mi go na maila) widzę, że Sołtys zgrabnie pominął niektóre poruszone tematy- niby odpowiem ale w końcowym efekcie ... jednak nie … Przemilczę - może się uda ...

Z uwagą poczekam na te odpowiedzi.

PostNapisane: 19 paź 2017, 09:00 
Użytkownik
Użytkownik

Jest szum i jest Pani Małgosia :D

Ja pytam się gdzie jest boisko do Street ball-a?

PostNapisane: 19 paź 2017, 19:48 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Bambalabamba napisał(a):

W skali wsi ile osób z tego skorzysta....?
Pomysł ciekawy trzeba to połączyć z czymś innym (dodatkowe atrakcje (plac zabaw, drabinki do streetworkingu i inne oraz mieć teren)
Właśnie na takie pomysły jest budżet obywatelski! Pytanie raczej do sołtysa :), gdyż on ma ciekawe pomysły monitoring i jeszcze sam składa wnioski do budżetu. Szkoda, że więcej o tym nie napisał. Panie sołtysie proszę coś więcej napisać, żeby ludzie wiedzieli co za monitoring pan chce zrobić i gdzie?!

Ja wiem, lecz nie napiszę, żeby mi pan znowu nie wyjechał, że Pana pomawiam...... Pan to robi samodzielnie :oops:

Teraz wiesz, co masz robić złożyć projekt i go nagłośnić. Wszystko w twoich rekach.

P.S Boiska szkolnego z koszem rozumiem, że nie można wykorzystać do streetballa...? :mrgreen:
P.S2 filmik z youtube jest z ukrytym podtekstem, a jakim to sobie sam/sama odpowiedź :).

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 20 paź 2017, 07:11 
Użytkownik
Użytkownik

Wydaje mi się że post adresowalam do innej osoby?
Chyba że...
A powstrzymam się od komentarza.
Pozdrawiam Cie serdecznie

PostNapisane: 20 paź 2017, 17:33 
Moderator
Moderator

Bambalabamba napisał(a):
Napisane: wczoraj, 08:00

Obrazek

Jak sądzę ktoś inny tego nie napisał..., tylko TY.

Bambalabamba napisał(a):
Wydaje mi się że post adresowalam do innej osoby?

Natomiast mi się wydaje, że TY pytasz o boisko do street ball-a, więc i ja zadaję Tobie Bambalabamba proste pytania oraz propozycje, na które nie otrzymuję odpowiedzi. Taktyka sołtysa jak widać w całym wątku.
A może odpowiesz na...., albo nie lepiej się powstrzymam.
Pozdrawiam.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 20 paź 2017, 19:35 
Użytkownik
Użytkownik

P.S Boiska szkolnego z koszem rozumiem, że nie można wykorzystać do streetballa...? :mrgreen:

Ale rozumiem że boiska chyba w innej wsi tak?

PostNapisane: 20 paź 2017, 22:31 
Moderator
Moderator

Bambalabamba napisał(a):

Ale rozumiem że boiska chyba w innej wsi tak?

Chyba rozumiem, że nie rozumiem, a kogo to wina, że nie można czy wręcz można....?
Ja będąc na boisku widziałem takie kosze, skoro ich nie ma to może przez nową inwestycję....?

Skoro tak sobie odpowiadamy :)

Phi a nie mówiłem, że kabaret jest każdego dnia! Coraz więcej postów to potwierdza :). Idźmy dalej tą drogą to może czegoś nowego się dowiemy.....

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]