Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj

Re: Ciemności na osiedlu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 paź 2017, 20:17 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Leśne V
damczech napisał(a):

Pytanie do mieszkańców ulic Jeżynowa, Jagodowa (z małymi wyjątkami). W czym jest problem, aby zapalić oświetlenie zewnętrzne?

To samo Nad potokiem i Młyńska. Żal 30 zł rocznie na prąd za ledową żarówkę nad wejściem. Łapy opadają...

PostNapisane: 09 paź 2017, 17:11 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: V
ctm389 napisał(a):
damczech napisał(a):

Pytanie do mieszkańców ulic Jeżynowa, Jagodowa (z małymi wyjątkami). W czym jest problem, aby zapalić oświetlenie zewnętrzne?

To samo Nad potokiem i Młyńska. Żal 30 zł rocznie na prąd za ledową żarówkę nad wejściem. Łapy opadają...

Kupiłem za 22 zł żarówkę 15W, naprawdę dobrze oświetla schody i drogę, gdyby wszyscy takie zapalili byłoby zdecydowanie za jasno, ale jako że moja pali się jako jedna z 3 lub 4 nad Potokiem to jest trochę za ciemno.

W naszym wypadku gdzie drogę mogłyby oświetlać żarówki wejściowe z obu stron naprawdę nic więcej nie trzeba tylko 1 żarówka na klatkę schodową z każdej strony i jest bardzo jasno.

PostNapisane: 09 paź 2017, 19:31 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Ja to widzę tak prywatna ulica prywatna sprawa.....

Pamiętam jak było zebranie w świetlicy gdzie była połowa osiedla przyszli próbowali załatwić swoje i co załatwili...? Wielkie nic! Zamiast zostać i wysłuchać innych spraw zwinęli żagle! Gdzie teraz ten wychwalany sołtys, który wszystko załatwia....? Nawet przejmuje inicjatywę sprzątania lasu, a to pomysł ludzi z tego osiedla!
Dlaczego nie piszecie pism do burmistrza, dlaczego nie zgłaszacie problemu na zebraniach wiejskich...?

Gdzie wasi przedstawiciele dróg się podziali....?

Odpowiedzcie na pytania, gdyż macie pretensje do kogo....?

Zostaje wam TV i SKO ( w narzekaniu na urzędników, a może i na samych siebie .....)

Mieszkam na gminnej i też sobie kupiłem panel led z czujnikiem, gdyż gmina nie jest właścicielem oświetlenia jak widać w innym poście. Czyli co trzeba to wyrwać i postawić nowe z tego wynika...

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 10 paź 2017, 13:28 
Użytkownik
Użytkownik

Masz rację Nexers chyba tylko zdemontować i gmina postawi swoje - własne oświetlenie. Tylko już najwyższy czas podejść do tego poważnie. Ktoś założył infrastrukturę na gminnych drogach i oni nie mają dokumentów? Tyle lat tolerują coś bez "papierów"? Pozostali mieszkańcy muszą się zorganizować bo wydaje się, że nikt za was tego nie załatwi. Liczyć na to, że większość zapali swoje lampy chyba też chybione. No i pozostaje zakup łopat i soli do śniegu bo przy dużych opadach możecie z osiedla nie wyjechać. Oby także kolejna zima nie była obfita w opady.

PostNapisane: 10 paź 2017, 22:13 
Moderator
Moderator

lalina napisał(a):
Masz rację Nexers chyba tylko zdemontować i gmina postawi swoje - własne oświetlenie. Tylko już najwyższy czas podejść do tego poważnie. Ktoś założył infrastrukturę na gminnych drogach i oni nie mają dokumentów? Tyle lat tolerują coś bez "papierów"?

Jedna która wie o czym piszę i wie, że piszę prawdę.
Dziękuję.

Dlatego cały czas piszę o spotkaniach wiejskich. Przecież sołtys ma swoich większościowych głosowaczy, których potrafi zebrać pod kościołem (CAŁE 30 OSÓB) (zgodnie z prawem), którzy uchwalają swoje. Jeżeli mieszkańcy osiedla będą tak bierni jak są to z czym do ludu..... . Smutek! Pięknie mieszkać i mieć gdzieś!

Reklama reklamą, a fakt faktem.

Zauważyłem jedno poślizgam się na moich plecach..., tylko na tyle was stać!!!
Bluzgacie, plujecie tylko chcecie, aby każdy za WAS wykonał robotę!
Jesteście słabi, a uważacie się za kogoś! Kogoś który nic nie może.....

A może zaledwie 40 powalić 30 :) widzicie tą siłę...? (a jak nas będzie 100 osób to pytam, co wtedy...?)
Piszecie do Radnych, bluzgacie ich, a oni są w mniejszości przez WAS!

Dziwne, że nikt na mój powyższy post nie odpisał przez cały dzień prócz jednej osoby..., bo się boję, bo ma rację, bo stawia sprawę jak jest i się nie lęka...?

Umiecie tylko psioczyć na forum, gdyż tak najłatwiej....

Smutne.....

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 16 paź 2017, 06:08 
Moderator
Moderator

"Na Osiedlu Leśnym w Czapurach nada są problemy z oświetleniem ulic. Gmina zobowiązała się do przejęcia oświetlenia na 4 drogach gminnych – Leśnej, Gruszkowej, Wiśniowej i Żurawinowej, lecz do niego nie doszło."

Obrazek

Źródło: https://czasmosiny2.pl

PostNapisane: 17 paź 2017, 22:49 
Użytkownik
Użytkownik

Turbino napisał(a):
Nie rozumiem co ma przysłowiowy piernik do wiatraka...
Generalnie po kolejnych przemyśleniach doszłam do wniosku, że oświetlenie na ulicy gdzie mieszka kierownik jest, ponieważ jest na tym samym "obwodzie" co oświetlenie na Leśnej gdzie mieszka deweloper;)

Państwo P naprawdę mieszkają w tym dużym domu koło bazy FH??
Skoro to prawda, to nie kumam czemu nie stoimy z pikietą pod ich chatą?

PostNapisane: 18 paź 2017, 05:40 
Użytkownik
Użytkownik

Mam wrażenie, że Gmina nie chce rozwiązać problemu.

Nie ma w Gminie radcy prawnego ? Nikt nie słyszał o drodze sądowej przy dochodzeniu roszczeń?

Dlaczego władze gminne pozwalają na taki stan rzeczy? Czyżby na prawdę było coś do ukrycia?

Uważam, że tutaj pole do popisu mają radni. Przecież nie może być takiej sytuacji, że za bezsilność administracyjną nikt nie odpowiada! Czyżby radnym też byłoby nie na rękę wyjaśnienie sprawy?

Ręce opadają.

A chciałbyś(chciałabyś), żeby pod Twoim domem ktoś tak robił? Co powiedziałbyś (powiedziałabyś) swoim dzieciom? Średni pomysł.

PostNapisane: 18 paź 2017, 20:22 
Użytkownik
Użytkownik

janek napisał(a):

A chciałbyś(chciałabyś), żeby pod Twoim domem ktoś tak robił? Co powiedziałbyś (powiedziałabyś) swoim dzieciom? Średni pomysł.

Wiesz trochę z przekąsem to napisałem, niemniej jednak ich należy zapytać czy chcieliby mieć koryto z rzeką błotną i kamyrdole na których idzie nogę skręcić zamiast pięknej, wyłożonej kostką brukowej drogi, którą mają? A dodatkowo też przypominam, że nasze koryto obecnie jest nieoświetlone, więc ryzyko jakiegokolwiek wypadku wzrosło. Co by wtedy dzieciom powiedzieli? Czy z ich dzieci też inne dzieci śmiałyby się np. w przedszkolu lub szkole?

PostNapisane: 19 paź 2017, 20:09 
Użytkownik
Użytkownik

To_i_Ka napisał(a):
Turbino napisał(a):
Nie rozumiem co ma przysłowiowy piernik do wiatraka...
Generalnie po kolejnych przemyśleniach doszłam do wniosku, że oświetlenie na ulicy gdzie mieszka kierownik jest, ponieważ jest na tym samym "obwodzie" co oświetlenie na Leśnej gdzie mieszka deweloper;)

Państwo P naprawdę mieszkają w tym dużym domu koło bazy FH??
Skoro to prawda, to nie kumam czemu nie stoimy z pikietą pod ich chatą?

Państwo P mieszka na dębcu :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]