Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj

Re: Ciemności na osiedlu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 paź 2017, 12:56 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Moim zdaniem, jeśli dzielić o etapami osiedla, bo ulicami potrwa to za długo. Z drugiej strony co będzie jak 1 etap się dogada a 2 nie.... Tak czy inaczej trzeba spróbować.

PostNapisane: 03 paź 2017, 18:20 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Sołtys Czapur napisał(a):
Dobry wieczór odpowiedzi mihhhowi udzielę w tym miejscu ponieważ tutaj prowadzona jest dyskusja na temat braku oświetlenia na osiedlu.Na wstępie pragnę cię zapewnić iż brak oświetlenia na osiedlu przeszkadza mi tak samo jak tobie.I tak jak piszesz zobowiązałem się do rozmowy i przedstawienia stanowiska spółki Family House w sprawie wyłączenia oświetlenia na osiedlu oraz propozycji spółki co do rozwiązania zaistniałej sytuacji.Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej pracownik spółki przedstawił oficjalne stanowisko co do wyłączenia oświetlenia oraz propozycje idące w kierunku rozwiązania problemu.Spółka stoi na stanowisku że opłaty za oświetlenie uliczne czyli energię elektryczną oraz utrzymanie infra struktury, wymianę żarówek,naprawy lamp, oraz bieżące remonty powinni ponosić mieszkańcy.Kalkulacja przedstawiona przez spółkę dotycząca poniesienia przez mieszkańców opłat na rzecz oświetlenia ulicznego przedstawia się następująco. 5 zł to miesięczny koszt obciążenia jednej posesji za energię elektryczną 5 zł to miesięczny koszt ponoszony na wymiany żarówek, naprawy lamp, bieżące naprawy. Tym samym koszt ponoszony przez jedną rodzinę w skali miesiąca zamyka się kwotą 10 zł. Pragnę podkreślić że jest to oficjalne stanowisko spółki na dzień 2.10.2017r. Zapraszam do oceny stanowiska przedstawionego przez spółkę oraz przedstawienia. Państwa opinia pozwoli na podjęcie dalszych działań zmierzających do rozwiązania zaistniałego problemu. Z mojej strony jestem do Państwa dyspozycji. Pozdrawiam Sołtys Czapur.

Dlaczego developer nie przekaże na drogach gminnych infrastruktury do gminy...? Bo ma takie widzi mi się...? Czy od czegoś ucieka...?

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 03 paź 2017, 18:37 
Użytkownik
Użytkownik

Mieszkam na ulicy gminnej i choć problem dotyczy całego osiedla to chciałem zacząć od tego co z ulicami gminnymi, bo wydawało mi się że temat powinien być oczywisty.
W gminie dowiedziałem się że gmina wysyłała już wiele pism do dewelopera w celu pozyskania planów instalacji oświetleniowej. Na pisma ponoć deweloper w żaden sposób nie odpowiedział. Pani przez telefon powiedziała również że gmina próbowała zdobyć taką dokumentację w nadzorze budowlanym, jednak nadzór takiej dokumentacji nie posiada.
Z tą wiedzą postanowiłem zadzwonić do dewelopera. Tam z kolei dowiedziałem się że ponoć nie dostali od gminy żadnych pism, a deweloper chętnie przekaże całe oświetlenie gminie za złotówkę...
Proszę w tym miejscu Sołtysa o zweryfikowanie poprawnej wersji co do sytuacji chociaż na drogach gminnych bo z tego co pamiętam, na zeszłorocznym spotkaniu Burmistrz oznajmił że sytuacja na tych drogach jest już wyjaśniona.

PostNapisane: 03 paź 2017, 18:55 
Moderator
Moderator

Dokładnie!

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 03 paź 2017, 20:01 
Użytkownik
Użytkownik

Po 1. Zgoda, jak dla mnie super rozwiązanie -zaplace 20 zł za siebie i sąsiadów którzy nie będą placili bo zawsze znajdą się malkontenci.

po 2. Wydaje mi sie ze 10 zł jest za oswietlenie na osiedlu a nie odsniezanie drogi jak nie ktorzy tutaj piszą. Odsniezanie to sprawa osobna.

po 3. Znowu rozdrabniamy się, na zagadnienie - do kogo nalezy droga i kto komu wysłał pismo.

po 4. Może warto najpierw przywrócić stan właściwy dróg, tj oswietlenie a równolegle rozwiązywać problem przekazania tych dróg gminie.

Wydaje mi sie że jeżeli Sołtys pyta o ocenę tego stanowiska, to nie bez powodu i zakładam że jest jakiś dalszy plan postępowania. Być może jest pomysł aby jakaś firma wzięła na siebie zobowiązanie utrzymania oświetlenia na osiedlu - zajmując się tym profesjonalnie tj. nie tak jak Ulises należący do JPyżalskiego przysyłający listy z numerem konta...

Mysle ze tutaj problem leży nie po stronie tego że ludzie nie chcą płacić tylko chcą mieć umowę z której jasno wynikają zobowiązania, tj. oswietlenie w sezonie letnim przez np. 10h na dobe a sezonie zimowym przez 12h na dobe, wymiana żarówki w ciągu np. 144h od momentu zgłoszenia na numer telefonu lub adres emailowy.

To takie proste, sam sie zastanawialem czy nie zalożyć firmy i Was nie kasowac za utrzymanie dróg ale to był by już moj 4 etat :-)

p.s. nowe etapy mają już oplaty wpisane do aktów notarialnych, więc 30% osiedla jak rozumiem musi zaakceptować wymienioną wyżej kwotę...

PostNapisane: 04 paź 2017, 23:19 
Moderator
Moderator

Tak dla oświecenia tfu oświetlenia :D

https://kornik.budzet-obywatelski.org/projekt/1760

PostNapisane: 05 paź 2017, 07:51 
Użytkownik
Użytkownik

wardbi napisał(a):

Mysle ze tutaj problem leży nie po stronie tego że ludzie nie chcą płacić tylko chcą mieć umowę z której jasno wynikają zobowiązania, tj. oswietlenie w sezonie letnim przez np. 10h na dobe a sezonie zimowym przez 12h na dobe, wymiana żarówki w ciągu np. 144h od momentu zgłoszenia na numer telefonu lub adres emailowy.

Problem w tym że ja panu P za nic nie wierzę i myślę że nie jestem odosobniony ... poziom zaufania w skali 10 do 0 jest -10. Jestem zdania że umowa nic nie pomoże skoro są umowy notarialne i nawet z nich nie potrafi się spółka wywiązać a co dopiero "taka sobie umowa". Będziemy się potem przepychać że żarówki nie wymienili np. tego samego dnia tylko po 3 tygodniach, że nie świecili 8h tylko 5. Że zamiast zacząć oświetlać od 1 września zaczynają od 1 listopada itp. itd. .....

Żarówki ledowe 15W naprawdę rozwiązują sprawę. Koszt 15 zł i koszt świecenia na rok ok 40 zł.

PostNapisane: 05 paź 2017, 09:11 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Leśne
Ja również Panu P nie dam nawet 1 złotówki.Jest nie uczciwy, nie wywiązuje się z każdej umowy. Z takimi ludźmi umów się nie zawiera.

PostNapisane: 05 paź 2017, 16:03 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Osiedle Leśne IV e III
Turbino napisał(a):
A mnie zastanawia dlaczego w części pierwszych etapów, m.in. tam gdzie mieszka kierownik budowy oświetlenie jest..;) Na ulicy, na której mieszkam nie ma jeszcze lamp, pytanie czy tam gdzie są, dostaliście jakąś informację, że macie obowiązek płacenia za oświetlenie? Jeśli deweloper wyłączył je (nie zapłacił rachunku) bo uważa, że odpowiedzialność jest po stronie mieszkańców, to pytanie czy ich o tym poinformował? Na osiedlu nie ma chodników, nie wiem czy prawo reguluje kiedy muszą być, więc w mojej ocenie zachowanie dewelopera nadaje się do prokuratury, gdyż stwarza on swoim zachowaniem potencjalne zagrożenia dla zdrowia ludzi.
Jeśli chodzi wynajęcie firmy, która będzie dbać o drogi jest zdecydowanie ZA, niestety temat był poruszony rok temu i więszkość ludzi woli jeździć zimą po lodzie niż zapłacić nawet 50 zł miesięcznie. Ciekawe kto będzie chciał ponieść odpowiedzialność jak coś się kiedyś komuś stanie.

Turbino - tymczasem FH poszukuje nowego Kierownika :-)

https://www.pracuj.pl/praca/kierownik-r ... ta,5592945

a może odrobimy jako nianie
https://www.pracuj.pl/praca/niania-pozn ... %2C5525745

PostNapisane: 05 paź 2017, 19:32 
Użytkownik
Użytkownik

Nie rozumiem co ma przysłowiowy piernik do wiatraka...
Generalnie po kolejnych przemyśleniach doszłam do wniosku, że oświetlenie na ulicy gdzie mieszka kierownik jest, ponieważ jest na tym samym "obwodzie" co oświetlenie na Leśnej gdzie mieszka deweloper;) Nie ma to jednak znaczenia, bo naszym oświetleniem musimy zająć się sami. Niestety widząc powyższe wpisy obawiam się, że nie będzie to proste.

Nowy 1 - myślę, że nikt nie ufa deweloperowi, ale konkretnej, jaki masz pomysł?

Tesla - "nie" z przymiotnikami piszemy razem, więc nieuczciwy!

Zgodzę się z tym, że musi być umowa, jednak drodzy Państwo, to że kupiliście mieszkanie bezczynszowe nie oznacza, że nie musicie płacić na oświetlenie, odśnieżanie itp. Każdy, wszędzie płaci albo w czynszu albo samodzielnie!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]