Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

UWAGA: Agresywne psy bez smyczy.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 cze 2017, 11:09 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Pewien pan wychodzi nagminnie z dwoma agresywnymi psami bez smyczy - długowłosy czarno-biały chichuaua i większy pies o jasnej sierści. Ja spaceruje z małym pieskiem zawsze na smyczy. Wczoraj zostałam ugryziona przez małego psa tegoż pana, a większy pies rzucił mi się na piersi gdyż w rękach trzymałam swojego pieska. To nie był pierwszy raz kiedy te psy biegające bez smyczy zaatakowały mnie i mojego pieska. Upominałam tego pana już kilka razy, gdyż zawsze mały pies zaczyna atak i dobiega duży. Wczorajsze zdarzenie bardzo mnie zdenerwowało, gdyż nie wyobrażam sobie gdyby na moim miejscu było dziecko lub kobieta w ciąży. Ja swojego psa, mimo że jest mały trzymam zawsze na smyczy. Puszczam go tam gdzie nie ma innych psów i ludzi, mimo że nie jest agresywny. Jeżeli ta informacja dotrze do tego Pana, chciałam ostrzec, że jeśli sytuacja się powtórzy pociągnę pana do odpowiedzialności. Moj pies przez pana psa zaczął warczeć na inne małe psy, czego wcześniej nie było, od momentu kiedy pierwszy raz zaatakował go pana pies, który podbiegł z impetem bez smyczy. Mam nadzieję, że pies był szczepiony. Prosze by inni spacerowicze zwrócili uwagę na tegoż półmózga, ponieważ zwierzę ma tylko instynkt, ale człowiek powinien myśleć i jeśłi się wie, że pies atakuje to się go prowadza na smyczy!

Re: UWAGA: Agresywne psy bez smyczy.
PostNapisane: 06 cze 2017, 12:13 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
damczech napisał(a):
Sytuacja znana, powiem szczerze, że początkowo podobnie wyglądało to z moim psem, ale najwięcej złego robi smycz oraz zła reakcja, ponieważ pies wyczuwa strach. Takie psy myślą, że są o wiele większe i twardsze, tak im się wydaje. Tego nie da się zmienić, mają zakodowane, że potrafią rzucić się nawet na 15 razy większego psa od nich. Obecnie mały szczeka za każdym razem, a duży wita się i wszystko jest w porządku. Druga sprawa, to ten pies nie ma... uzębienia. Wyrywa sierść i tyle. Duży jest spokojny, to że podbiega, nie oznacza krwi.
Sam Pan jest dość sympatyczny i nic do niego nie ma.

No błagam Cie... Jeśli sie rzuci na mnie ten pies to zawsze mam przy sobie spory"arsenał" do obrony i nie zawacham się go użyć... Las to nie prywatny folwark obowiazuja zasady jak wszędzie. A skąd ja mam wiedziec że pies nie ma zębów? Skad mam wiedzieć ze jest przyjaźnie nastawiony? Absolutnie jestem miłośnikiem zwierząt i psy uwielbiam ale nie ma przyzwolenia na stwarzanie zagrożenia dla innych!!! A ten "dość sympatyczny" pan powinien umieć sie zajmować skoro ma aż dwa psy ale widać nic sobie z tego nie robi. Zawsze uważam że takie sytuacje należy na bieżąco załatwiać więc skoro znasz tego pana to powiedz mu że to był ostatni raz inaczej policja albo rozmowa w cztery oczy...

PostNapisane: 06 cze 2017, 12:20 
Użytkownik
Użytkownik

Dziwie się Pani , że jeszcze tego nie zglosiła jezeli nie jest to pierwszy raz. A wypowiedz Damczech poprostu zwala z nög. Tyle tu wszyscy piszą o bezpieczenstwie na osiedlu ( chodzeniu jak świete krowy środkiem ulicy, bo przecież mogą bo jest znak, chociaz na osiedlach na Ratajach tez sa takie znaki i ludzie niebida srodkiem ulicy). Ale psy luzem mogą biegać?! Nie wazne czy kogos ugryzą, przewrocą czy wystrasza dziecko do płaczu. Najwazniejsze, że Pan jest sympatyczny.
Ręce opadają.

PostNapisane: 06 cze 2017, 12:31 
Użytkownik
Użytkownik

damczech napisał(a):
Sytuacja znana, powiem szczerze, że początkowo podobnie wyglądało to z moim psem, ale najwięcej złego robi smycz oraz zła reakcja, ponieważ pies wyczuwa strach. Takie psy myślą, że są o wiele większe i twardsze, tak im się wydaje. Tego nie da się zmienić, mają zakodowane, że potrafią rzucić się nawet na 15 razy większego psa od nich. Obecnie mały szczeka za każdym razem, a duży wita się i wszystko jest w porządku. Druga sprawa, to ten pies nie ma... uzębienia. Wyrywa sierść i tyle. Duży jest spokojny, to że podbiega, nie oznacza krwi.
Sam Pan jest dość sympatyczny i nic do niego nie ma.

Nie rozumiem, czyli facet ma wyprowadzać psa dalej bez smyczy, bo smycz robi dużo złego? Absurd. Kocham zwierzęta i sama mam psa, którego staram się chronić, gdy atakują go te dwa spuszczone. A ten mały ma zęby, bo mam ślad na łydce. Winię tu właściciela. Wczoraj duzy się nie witał tylko rzucił sie na mojego, którego trzymałam na rękach, może chciał wspomóc swojego mniejszego kumpla w ataku, nie wiem. To nie było przyjemne. Generalnie, moja sympatia do tego pana się zakończyła i następnym razem informuję policję.

PostNapisane: 06 cze 2017, 12:49 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: 520 domy szeregowe z ogrodkiem
Proponowałbym po ugryzieniu przez psa jednak pójść do lekarza po zastrzyk niewiadomo czy pies jest szczepiony czy nie a wsieklizna uśmierca w praktycznie każdym przypadku pieski latające luzem po lesie nigdy niewiadomo z czym mają kontakt pies może nie ugryźć ale może rozerwać tkankę zrobić dużo szkody niestety w Poznaniu tez często gęsto ludzie nie myślą i też puszczają psy . Dziecko w kontakcie z takim psem i sytuacją jest praktycznie bez szans plus trauma na całe życie . Niestety coraz bardziej myślenie ludzi boli . Ps polecam obserwować miejsce po ugryzieniu bo oprócz wścieklizny są jeszcze bakterie które piesek mógł przenieść jeżeli nastąpiło rozerwanie nawet minimalne skóry

PostNapisane: 06 cze 2017, 16:10 
Użytkownik
Użytkownik

WW pan na pewno nie jest sympatyczny ponieważ nie szanuje innych ludzi. Moim zdaniem to niereformowalny człek, któremu się wydaje, że wszystko może. Obowiązują nas wszystkich ustalone zasady, które wyraźnie mówią, że kejtra prowadzi się na smyczy, na terenie lasu NIE WOLNO puszczać psa luzem, że duże psy powinny nosić kaganiec. Nie ma co filozofować tylko trzeba zacząć to egzekwować przez przeznaczone do tego służby bo inaczej takie typy nigdy nie nabiorą szacunku dla innych. Zadrapanej Pani proponuję jednak udać się do ww jegomościa i poprosić o zaświadczenie o szczepieniu p/ wściekliźnie (to nie żarty). Jak słyszę stwierdzenie "mój pies nie gryzie" zastanawiam się skąd tyle ignorancji? Posiadam zwierzaka i nic o nim nie wiem- paskudne.

PostNapisane: 06 cze 2017, 16:12 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Damczech... Chyba naprawdę nie rozumiesz o co chodzi... Twoja sytuacja z innym psem czy sytuacja z małym pieskiem jest taka sama! Tu nie rozmiar czy siła szczęk a myślenie o innych ma kluczową role. Ten pan nazwijmy go "X" nie ma pojęcia o podstawach jeśli chodzi o wyprowadzanie psów. W pierwszym Twoim poście bronisz pana X i nie zbaczaj z tematu gdyż wiele razy jak już wynika z tematu były takie sytuacje a ten pan nic sobie z tego nie robi a Ty nazywasz go sympatycznym i nic do niego nie ma... Otóż może i dla Ciebie jest sympatyczny ale już jak najbardziej jest do niego wiele zastrzeżeń. P.s współczuję Twojemu pieskowi takich przeżyć ale nawet mały piesek może narobić wiele męczących problemów... Pogoda zaczyna dopisywać- w lesie mnożą sie spacery rodzinne z dziećmi wiec co,mam czekać na tragedie aż mi pies dziecko pogryzie? Nie robie z tego dramatu ale pietnujmy takie zachowania- nawet ludzi " sympatycznych" to wszystko ode mnie w temacie

PostNapisane: 06 cze 2017, 16:49 
Użytkownik
Użytkownik

Mieliśmy z tym gościem identyczne przejścia i nie tylko my. Nie raz ale kilka, nie wiele już brakowało, żeby mi nerwy puściły. To jest gość typu książę i tak nie pojmie o co chodzi. Z mojej strony, jeśli zechcesz to zgłosić na policję czy straż miejską masz pełne poparcie i mogę być świadkiem w postępowaniu.

Gość mieszka na Czereśniowej. Jeśli będziesz chciała pełen adres, to się odezwij.

PostNapisane: 06 cze 2017, 20:50 
Użytkownik
Użytkownik

tuptus napisał(a):
Mieliśmy z tym gościem identyczne przejścia i nie tylko my. Nie raz ale kilka, nie wiele już brakowało, żeby mi nerwy puściły. To jest gość typu książę i tak nie pojmie o co chodzi. Z mojej strony, jeśli zechcesz to zgłosić na policję czy straż miejską masz pełne poparcie i mogę być świadkiem w postępowaniu.

Gość mieszka na Czereśniowej. Jeśli będziesz chciała pełen adres, to się odezwij.

Dziękuję za wsparcie, mam nadzieję, ze ta informacja dotrze do osobnika i będzie się juz miał na baczności jesli nie, to zadzialam juz inaczej.

PostNapisane: 06 cze 2017, 21:06 
Użytkownik
Użytkownik

Dziękuję za wsparcie, jeśli sytuacja się powtórzy, porozmawiam z osobnikiem inaczej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]