Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj

Re: Sprzątanie lasu i okolic 2017
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 kwi 2017, 13:14 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Nexers na pewno duża część mieszkańców popiera Twoje nawet " chamskie wywody. Tylko czy jest sposób na wychowanie ok. 30 letnich buraków? Idzie taka księżniczka ze sztucznymi paznokciami i rzęsami i pokazuje dziecku jak wyrzucać za siebie opakowanie po soczku. Wychodzi jegomość z wilkiem ( niby Pan) jego piesek sra na pozbruk, a " pan " rozgląda się czy nikt nie patrzy - nie sprząta. Inny także nowobogacki ( bo wprowadził się do Czapur ) jedzie ładniutkim autkiem z niebotyczną prędkością po drodze osiedlowej. Co z tym wszystkim zrobić? Mam czasami takie wrażenie, że należałoby po prostu walnąć w pysk. Byłem świadkiem jak dwóch mieszkańców puściło się za jegomościem i złapali go przy żabce. Ostra rozmowa i muszę powiedzieć, że podziałało. Gówniarz jeździ teraz wolnej.

PostNapisane: 01 kwi 2017, 15:09 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Masz rację i oni ją też mieli! Patrząc na to co ludzie tu wypisują, a co robią to ręce opadają. Ba nawet Pan z SG (Straż Gminna) przyznał mi rację. Powoli się zastanawiam czy mieszkam w chlewiku czy na śmietniku....

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 02 kwi 2017, 14:02 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
W zeszłym roku jak było sprzątanie lasu zakończone w stadninie to frekwencja była całkiem niezła- myślę że ok 30 osób aktywnie sprzątało... Ja z dziećmi ogarniałem teren lasu w pobliżu pomnika poległych pilotow i śmieci nazbieralem tyle że musialem sie cofnąć po mojego busa żeby sie z tym zabrać w punkt zbiórki...
Damczech trafiłeś w sedno w ostatnim zdaniu żeby zabrac dziś worek i po drodze podnieść to i owo, jednak uwierz mi że " rodzinne niedzielne delegacje" podczas spaceru nie zwracają sobie takimi " drobiazgami" głowy... Jestem czestym gościem w naszym lesie i naprawde korona z głowy mi nie spadnie jak sie schyle i podniose jakiś odpad.
Frustruje mnie jedno... Śmieci w lesie to nie tylko alejki- jakim trzeba być debilem żeby wejść w głąb zagajnika jakies 50 m i tam wyrzucać np.opony pudła czy inne gadżety?
Czasem podnosząc śmieci mówię sobie- kur...czy ja jestem od sprzątania po takich oszołomach? Ale zaciskam zęby i robie swoje.
Każda inicjatywa sprzątania ma moje wielkie uznanie i jej kibicuje. Cieszy mnie że coraz wiecej ludzi zaczyna o tym mówić bo temat juz kiedyś był poruszany ale przechodził bez echa... Oby ludziki poszły po rozum do głowy i skoro już nie chca sprzątać yo chociaż niech nie syfia! Pozdro dla wszystkich aktywnych

PostNapisane: 02 kwi 2017, 14:24 
Użytkownik
Użytkownik

Kontener na odpady zielone najprawdopodobniej nie zostanie postawiony ponieważ firma odbierająca miała problemy z segregacją ( niektóre buraki traktowały go jak śmietnik). Będą odbierane z terenu posesji 1 raz w miesiącu. Sołtys powinien poinformować o tym mieszkańców, ale jak wiadomo nie lubi się przepracowywać. Szkoda tylko, że odbierają dopiero od kwietnia bo jak wiadomo prace ogrodowe rozpoczynają się już w marcu.

PostNapisane: 03 kwi 2017, 14:27 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IVe2
mihhh napisał(a):
W zeszłym roku jak było sprzątanie lasu zakończone w stadninie to frekwencja była całkiem niezła- myślę że ok 30 osób aktywnie sprzątało... Ja z dziećmi ogarniałem teren lasu w pobliżu pomnika poległych pilotow i śmieci nazbieralem tyle że musialem sie cofnąć po mojego busa żeby sie z tym zabrać w punkt zbiórki...
Damczech trafiłeś w sedno w ostatnim zdaniu żeby zabrac dziś worek i po drodze podnieść to i owo, jednak uwierz mi że " rodzinne niedzielne delegacje" podczas spaceru nie zwracają sobie takimi " drobiazgami" głowy... Jestem czestym gościem w naszym lesie i naprawde korona z głowy mi nie spadnie jak sie schyle i podniose jakiś odpad.
Frustruje mnie jedno... Śmieci w lesie to nie tylko alejki- jakim trzeba być debilem żeby wejść w głąb zagajnika jakies 50 m i tam wyrzucać np.opony pudła czy inne gadżety?
Czasem podnosząc śmieci mówię sobie- kur...czy ja jestem od sprzątania po takich oszołomach? Ale zaciskam zęby i robie swoje.
Każda inicjatywa sprzątania ma moje wielkie uznanie i jej kibicuje. Cieszy mnie że coraz wiecej ludzi zaczyna o tym mówić bo temat juz kiedyś był poruszany ale przechodził bez echa... Oby ludziki poszły po rozum do głowy i skoro już nie chca sprzątać yo chociaż niech nie syfia! Pozdro dla wszystkich aktywnych

Nie wiem czy czasem nie nazwiesz mnie za plecami "rodzinną niedzielną delegacją". Nie zawsze jest możliwość aby na każdym spacerze zbierać po debilach śmieci. Są różne sytuacje kiedy nie można albo po prostu człowiek nie ma siły sprzątać po kimś.

PS. Raz na jakiś czas biorę na spacer worek i sprzątam. To samo robię w lesie w wiórku chodząc na grzyby. Bywało, że miałem więcej śmieci niż grzybów.
PS2. Brałem również udział w tej zorganizowanej akcji o której wspominasz razem z żoną i 4 letnim dzieckiem zebraliśmy 3 wielkie wory a impreza po akcji była super zwłaszcza dla dzieciaków. Wobec czego nie chciałbym aby doszło do absurdu, że każda osoba która chodzi po lesie bez worków na śmieci uznawana jest za syfiarzy.

PostNapisane: 04 kwi 2017, 19:01 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
Seki spoko ;) wiesz o co chodzi... Miałem na myśli rodziny które chodzą na wspólne niedzielne spacery i śmiecą. Ja tez nie mam zawsze worka ze sobą :D może mało precyzyjnie sie wcześniej wyraziłem wiec sorki jeśli kogoś urazilem

PostNapisane: 06 kwi 2017, 18:41 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Widząc to wszytko ręce opadają, a szanowny Pan sołtys robi coś jak musi. Więc rusz pan tyłek i zadziałaj.

Może to wszystko zebrać i podwieźć sołtysowi pod płot wtedy otworzy oczy na okolice i okoliczności przyrody....

Tyczy się całego osiedla. Wystarczy wjechać jagodową tam gdzie te zielone odpady, później zakręt na etap IV mega syf. Żurawinowa to samo skarpa zaśmiecona i nawet nie będę wymieniać, gdzie jeszcze bo każdy wie gdzie jest syf.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 10 kwi 2017, 19:19 
Użytkownik
Użytkownik

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale innego, tematycznego nie znalazłem (ew. proszę Moda o przeniesienie).

Zauważyłem dzisiaj przy wjeździe na Osiedle, że sterta odpadów zielonych ma zniknąć, bo powinna powstać przy posesjach.

Nie wiem, jak to rozumieć, podobno kiedyś w tym miejscu stał "zielony kontener". Skąd zmiana zasad?

PostNapisane: 11 kwi 2017, 19:52 
Użytkownik
Użytkownik

damczech, dziękuję za wyczerpującą informację.

Teraz całe zielsko będzie lądowało do lasu. Jakoś nie wierzę, że po koszeniach trawy ktokolwiek postawi sobie pod domem stertę worków z odpadem zielonym.

Brawo pomysłodawca! :?

PostNapisane: 12 kwi 2017, 09:58 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: V
Czyli firmie bardziej się opłaca tracić $ na objeżdżanie osiedla co dwa tygodnie (+ dodatkowi ludzie) niż zabierać raz na miesiąc kontener, gdzie czasem występują "problematyczne" śmieci? :o
Ktoś tam ma kalkulator? A może o to chodzi, żeby koszty były jak największe (łatwiej będzie uzasadnić podwyżkę :? )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]