Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
  Drukuj

Re: Sprzątanie lasu i okolic 2017
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 maja 2017, 07:30 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Odpady komunalne to jedno, wywóz nieczystości płynnych to drugie.

Poruszacie dwie odrębne kwestie, a co za tym idzie, mówimy o innych uwarunkowaniach prawnych.

OBRAŻANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA
PostNapisane: 02 maja 2017, 17:12 

Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy biorą w tym udział -jak wyżej, a w szczególności do moderatorów forum(nawzajem pieszczącego się się grona) o zaprzestanie stosowania wulgarnego języka w stosunku do mieszkańców osiedla Leśnego.
Proszę nas nie obrażać, nie porównywać do gorszych od zwierząt itp.
Wasze opinie, to opinie kilkoro wulgarnych moderatorów.

Zwracam się także z prośbą do właścicieli forum (na tym etapie sprawy) o usunięcie z forum/przestrzeni publicznej wszelkich wulgarnych, nienawistnych i obrażających mieszkańców osiedla wpisów.
Informuję, iż kontynuowanie tego typu działalności będzie rodzić skutki prawne dla właściciela forum.

PostNapisane: 02 maja 2017, 18:29 
Użytkownik
Użytkownik

Jestem mieszkańcem Osiedla.

Słów damczech`a nie odebrałem jako obrazę. Dla mnie to wyraz rozpaczy i bezsilności.

SJF włącz się, proszę do zbierania cudzych śmieci. Twoją wypowiedź pozostawiam bez komentarza.

PostNapisane: 02 maja 2017, 18:35 
Moderator
Moderator

Myśleliśmy o jakis ulotkach, które mozna wrzucić do skrzynek informujacych mieszkańców o zasadach panujacych na osiedlu oraz w lesie.
Jakies pomysły ???
SJF, to nie jest przesada.... To jest kierowane do ludzi, którzy robią ten cały SYF na osiedlu. Jeśli tego nie robisz to powyższe komentarze Ciebie nie dotyczą.

Re: OBRAŻANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA
PostNapisane: 04 maja 2017, 20:35 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
SJF napisał(a):
Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy biorą w tym udział -jak wyżej, a w szczególności do moderatorów forum(nawzajem pieszczącego się się grona) o zaprzestanie stosowania wulgarnego języka w stosunku do mieszkańców osiedla Leśnego.
Proszę nas nie obrażać, nie porównywać do gorszych od zwierząt itp.
Wasze opinie, to opinie kilkoro wulgarnych moderatorów.

Zwracam się także z prośbą do właścicieli forum (na tym etapie sprawy) o usunięcie z forum/przestrzeni publicznej wszelkich wulgarnych, nienawistnych i obrażających mieszkańców osiedla wpisów.
Informuję, iż kontynuowanie tego typu działalności będzie rodzić skutki prawne dla właściciela forum.

Posty są kierowane do tych, którzy to robią (a łamią prawo w myśl ustawy śmieciowej), aby dwa razy pomyśleli zanim podrzucą śmieci do lasu oraz w inne miejsce, gdyż idzie to zweryfikować prędzej czy później. Nikt tu nikogo personalnie nie wskazał, nie obraził. Zastanawia mnie jedno dlaczego zaraz taka reakcja z twojej strony...? Przecież nikt Ci nie każe tu przebywać, czytać i uczestniczyć. Droga wolna zamknij drzwi.
Jeżeli ktoś niesłusznie poczuł się obrażony moimi wypowiedziami to ja ze swojej strony przepraszam, lecz fajnie będzie jak pokażesz pomoc w sprzątaniu lub upominaniu młodzieży na placu zabaw, gdzie piją piwko i robią syf. Nie ma to jak robić sobie taki "fejm" jak ty robisz.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 07 cze 2017, 20:52 
Przedstawiciel gminy/wsi

Szanowni mieszkańcy Czapur wzorem ubiegłego roku wspólnie z Radą Sołecką oraz Panią Karoliną Stróżyńską właścicielką stadniny koni Karino w Babkach zapraszam całe rodziny w ( sobotę ) 24 czerwca 2017r na Rodzinne sprzątanie Czapur oraz okolicznych lasków.Zbiórka o godzinie 11:00 przy żabkach na osiedlu Leśnym i osiedlu przy ulicy Gromadzkiej.Na sprzątanie przeznaczamy około dwóch godzin, na godzinę 13 zapraszam wszystkich biorących udział w sprzątaniu do stadniny Karino w Babkach na wojskową grochówkę, chleb ze smalcem, kawę i herbatę. Dzieci mile widziane dla każdego dziecka drobny upominek. Worki oraz rękawiczki do odbioru od poniedziałku u Sołtysa. Pozdrawiam Sołtys.

PostNapisane: 17 cze 2017, 16:37 
Przedstawiciel gminy/wsi

Serdecznie witam to już za tydzień spotykamy się na sprzątaniu naszej miejscowości mam nadzieję że będzie nas więcej niż w ubiegłym roku.I dlatego też zwracam się z wielka prośbą do wszystkich chętnych chcących uczestniczyć w sprzątaniu, o wstępną deklarację uczestnictwa poprzez króciutki wpis na stronie na przykład będzie nas dwóje, troje. Orientacyjna liczba uczestników sobotniej akcji pozwoli w taki sposób zakupić artykuły spożywcze aby na pikniku w stadninie koni w Babkach na który od godziny 13,00 zapraszam dla wszystkich starczyło. Pozdrawiam Sołtys.

PostNapisane: 25 cze 2017, 21:05 
Przedstawiciel gminy/wsi

Serdecznie witam na wstępie pragnę podziękować w imieniu własnym oraz Rady Sołeckiej wszystkim którzy w dniu wczorajszym przyjmując nasze zaproszenie i wzięli udział w kolejnej akcji posprzątajmy Czapury. Cieszy fakt że po raz kolejny w sprzątaniu uczestniczyły całe rodziny, smuci że było nas mniej niż w ubiegłym roku ale co najwarzniejsze to fakt że w ocenie sprzątających śmieci też jak by było mniej.Tak jak w ubiegłym roku sprzątanie zakończyliśmy w stadninie koni Karino w Babkach w dobrych nastrojach przy grochówce, chlebie ze smalcem dobrej kawie i herbacie. Padła propozycja aby podobną akcję powtórzyć jeszcze w tym roku w miesiącu wrześniu. Korzystając z okazji pragnę podziękować Pani Karolinie Stróżyńskiej za udostępnienie po raz kolejny terenu oraz wyposażenia stadniny jako miejsca zakończenia sprzątania. Pozdrawiam Sołtys.

PostNapisane: 04 lip 2017, 08:19 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: IVe2
damczech napisał(a):
Sołtys Czapur napisał(a):
Serdecznie witam na wstępie pragnę podziękować w imieniu własnym oraz Rady Sołeckiej wszystkim którzy w dniu wczorajszym przyjmując nasze zaproszenie i wzięli udział w kolejnej akcji posprzątajmy Czapury. Cieszy fakt że po raz kolejny w sprzątaniu uczestniczyły całe rodziny, smuci że było nas mniej niż w ubiegłym roku ale co najwarzniejsze to fakt że w ocenie sprzątających śmieci też jak by było mniej.Tak jak w ubiegłym roku sprzątanie zakończyliśmy w stadninie koni Karino w Babkach w dobrych nastrojach przy grochówce, chlebie ze smalcem dobrej kawie i herbacie. Padła propozycja aby podobną akcję powtórzyć jeszcze w tym roku w miesiącu wrześniu. Korzystając z okazji pragnę podziękować Pani Karolinie Stróżyńskiej za udostępnienie po raz kolejny terenu oraz wyposażenia stadniny jako miejsca zakończenia sprzątania. Pozdrawiam Sołtys.

Cieszę się, że są w ogóle osoby, które jeszcze interesuje temat sprzątania. Śmieci jest mniej, ponieważ systematycznie staramy się sprzątać las raz w miesiącu. Na ilość worków pozostawionych, to i tak jest ich bardzo dużo, ponieważ przez 4 miesiące las był sprzątany kilka razy. Szkoda, że manewry były ograniczone do początku lasu, a nie bardziej w głąb i na górce. Oczywiście nie mam z tym problemu, bo cieszy fakt osób, które sprzątają. Nie uczestniczyłem w akcji, ponieważ sprzątam od "siebie" z racji braku wychowania obcego gatunku ludzi. To co dzieje się nad jeziorem jest dramatyczne. Ilość odpadów pozostawionych jest ogromna! Od górki po plaże. jedzenie, papierki, butelki, woreczki strunowe po narkotykach, porozbijane szkło, śmietniki pełne (nie myślcie, że to stanowi problem, ponieważ 10 metrów dalej stoi pusty...). Całe szczęście, że dużo ludzi nie wie 'tajnych' skrótach, ponieważ przynajmniej tam wygląda jak w lesie, a nie jak w domu u niektórych osób.
Przypominam o workach pozostawionych przy budowie koło skrzyni energetycznej, proszę je również zabrać, ponieważ pochodzą z akcji sprzątania (pomijając pozostawiony worek z trawą oraz odpady kogoś z domu z pieluchami).

W zeszłym roku sprzątałem wkoło małego jeziorka (tego z kąpieliskiem) i stwierdziłem, że śmieci jest tyle co nic. Albo ktoś mnie w zeszłym roku ubiegł albo od tego czasu pojawili się śmieciarze. Ostatnio biegam często wokół dużego jeziora i tam też mało śmieci. Cenna informacja. Trzeba się wybrać kiedyś wokół małego jeziorka i zrobić porządek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]