Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj

Re: Kilka pytań do doświadczonych Mieszkańców Osiedla
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lut 2017, 19:08 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Każdy potrafi pieprzyć jakieś głupoty, ale już nikt nie potrafi ich udowodnić ;) Czekam nadal na zdjęcia zatopionego terenu na moim etapie. Chętnie popatrzę, skoro nie wiem wszystkiego.

PostNapisane: 02 lut 2017, 00:29 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 9557887
etap i numer domu/mieszkania: Os.Leśne IV etap III
seva39 napisał(a):
Do mascarpone
nie musisz słuchać rad, jak kupisz mieszkanie to weź w pakiecie dokup z 1000 sztuk worków przeciwpowodziowych i miej piasek pod ręką bo Ci nikt nie pomoże jak twoje mieszkanie zostanie podtopione, przynajmniej ja. Jest przysłowie "Mądry Polak po szkodzie" powodzenia

No to kolego przedstawiłeś sie w super świetle nie ma co... Każdy ma swoje racje i nie musimy sie zgadzać ze sobą ale napisać że w obliczu ludzkiego dramatu np.podtopienia nie pomógłbyś to pozostawie bez komentarza... Jak w 97 roku byla powódź w Polsce( nie wiem ile masz lat bo może nie kojarzysz) to setki ludzi, ba tysiace ludzi pomagali sobie lub miastu bezinteresownie- ot taki ludzki odruch... Mascarpone- wrazie co to jeden sąsiad napewno pomoże( oby nigdy nie było takiej potrzeby ale możesz na mnie liczyć)...
Co do samego terenu to Nex ma racje co tu bylo... Nie zbrodnia jest budować na zasypanych stawach- sztuką jest zrobić to zgodnie z technologiami a tu można powątpiewac w fachowość naszego ukochanego FH...
Miłego mieszkania i troche luzu dla wszystkich ;)

PostNapisane: 02 lut 2017, 08:45 
Użytkownik
Użytkownik

mascarpone napisał(a):
Każdy potrafi pieprzyć jakieś głupoty, ale już nikt nie potrafi ich udowodnić ;) Czekam nadal na zdjęcia zatopionego terenu na moim etapie. Chętnie popatrzę, skoro nie wiem wszystkiego.

Ja przez te kilka lat nie widziałem zatopionego tego terenu - może wcześniej był, nie wiem.

Ale gorsze - dla mieszkań tam budowanych - jest to że stale stała tam woda na głębokość ok 30-50 cm. Kupiłeś/aś i będziesz bronić swojej decyzji to normalne. Nikt Tobie/Wam nie życzy jakiejś katastrofy budowlanej czy zalania.

Autor wątku pytał o opinie więc się one pojawiły, ja jeszcze raz napiszę że z perspektywy czasu kupno tego mieszkania było błędem. Nie spodziewałem się po prostu że będę słyszał co się dzieję w całym moim szeregu. Ale tego nie dało się przewidzieć. Odwiedziłem wcześniej znajomych z etapu II i tam były mieszkanie którym niewiele można było zarzucić.

Potem z każdym etapem szło im chyba co raz gorzej z jakością.

PostNapisane: 02 lut 2017, 09:09 
Użytkownik
Użytkownik

Witamy,
dziękujemy Mieszkańcom za rady uwagi i ostrzeżenia. Ostatecznie z Żoną zdecydowaliśmy się na mieszkanie w Kamionkach. Przekonały nas do tej decyzji mapy zalewowe dostępne na ISOK. Przesyłam zdjecia:

Załączniki:
Komentarz: Wizualizacja zagrożenia powodziowego przy wystąpieniu powodzi zdarzającej się STATYSTYCZNIE raz na 100lat
1-100.jpg
1-100.jpg [ 156.06 KiB | Przeglądane 1220 razy ]
Komentarz: Wizualizacja zagrożenia powodziowego przy wystąpieniu powodzi zdarzającej się STATYSTYCZNIE raz na 10lat
1-10.jpg
1-10.jpg [ 223.76 KiB | Przeglądane 1220 razy ]
Komentarz: Mapa google + wizualizacja budowanego osiedla - umiejscowienie go w terenie rzeczywistym
osiedle szeregowe z ogrodem.jpg
osiedle szeregowe z ogrodem.jpg [ 198.76 KiB | Przeglądane 1220 razy ]

PostNapisane: 02 lut 2017, 09:12 
Użytkownik
Użytkownik

Niektórzy na pewno będą pisać, że nieaktualne, bo FH podsypało teren. Jednak nie mając pewności w jaki sposób to zrobili - my wolimy nie ryzykować. Inni powiedzą, że powódź zdarza się raz na 100lat.... Co to jest... Natura jest niestety nieprzewidywalna. Pozdrawiamy Wszystkich

Załączniki:
Komentarz: Wizualizacja zagrożenia powodziowego przy wystąpieniu powodzi zdarzającej się STATYSTYCZNIE raz na 500lat
1-500.jpg
1-500.jpg [ 181.04 KiB | Przeglądane 1220 razy ]

PostNapisane: 03 lut 2017, 19:19 
Użytkownik
Użytkownik

Dla mnie te wizualizacje i tak są średnie - nie dotyczą. Akurat mój dom jest zaraz na końcówce obecnej Brzoskwiniowej, czyli najbliżej prawej patrząc na mapkę. Nawet ta wizualizacja raz na 500 lat nie sięga do mojego budynku. Zresztą, raz na 500 lat, o czym my mówimy... W każdym razie, ja tam się nie obawiam.

PostNapisane: 05 lut 2017, 13:16 
Użytkownik
Użytkownik

Przy powodzi stulecia 5 budynków z nowej inwestycji stoi w wodzie. W 1997 Wrocław też się nie spodziewał... Jeżeli pod pozostałymi budynkami jest słaby grunt, to budynki będą pracować. Może nie zostaną zalane, ale ściany będą pękać.

PostNapisane: 19 paź 2017, 09:03 

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017 było mocno dopingowane w lokalnych mediach. Czy jechaliście na to wydarzenie? Interesujecie się biznesem, inwestycjami albo gruntami?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]