Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

Kilka pytań do doświadczonych Mieszkańców Osiedla
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2017, 14:10 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
Cześć,
razem z Żoną planujemy kupić mieszkanie, którego dokumenty potrzebne do budowy są dopiero w przygotowaniu. Jednak byliśmy dwa razy na osiedlu leśnym i zauroczyliśmy się w ciszy, która tam panuje. Nie mniej jednak powstało kilka pytań, które mam nadzieje znajdą odpowiedź na tym forum.

Mianowicie:
1. Jadąc na budowę, której ulice będą najprawdopodobniej przedłużeniem ulic Brzoskwiniowej i Morelowej napotkaliśmy na kilka dość stromych wjazdów (Cytrynowa>Morelowa; Morelowa>Czereśniowa; Czereśniowa>Jagodowa). Pytanie, jak poradziliście sobie po opadach śniegu? Kostka brukowa na tych podjazdach jest ułożona w jednej płaszczyźnie (na płasko), bez żadnych wystających rzędów kostki, które mogłyby zwiększyć przyczepność auta. Czy nie było problemów z podjazdem?

2. Kanalizacja deszczowa. Czy podczas opadów deszczu osiedle niższe (ulice Porzeczkowa, Cytrynowa, Brzoskwiniowa itd.) nie jest zalewane przez deszczówkę spływającą z osiedli wyższych? Czy kanalizacja deszczowa na osiedlu wyżej jest dobrze wykonana?

3. Mniej więcej jak długi jest czas oczekiwania na klucze? Wiemy, że media dojdą później, ale same klucze, tak żeby można było wykończyć mieszkanie? Patrząc na ofertę na stronie FH 'Domy szeregowe z ogrodem' segment mieszkań o nr 450-459 jest już sprzedany, a w fizycznie są tylko fundamenty. Zastanawia nas jak długo od podpisana umowy deweloperskiej będziemy czekać na klucze.

4. Wielkość ogrodów. Czy 20m^2 jest wystarczająca, żeby zorganizować np grilla?

Pozdrawiamy serdecznie,
Magda i Janusz :)

Re: Kilka pytań do doświadczonych Mieszkańców Osiedla
PostNapisane: 23 sty 2017, 08:57 
Użytkownik
Użytkownik

Dołóżcie ile tam potrzeba i uciekajcie stąd ;)

Na serio...

Skoro się interesujesz dopiero mieszkaniem to zakładam że chcesz kupić te budowane na bagnach....położone w niecce w której zbiera się cały smog i otoczone przez dwa pozostałe etapy ... resztę sam sobie dopowiedz.

O mediach i kluczach naczytasz się, tak samo jak o akcie itp. Jeśli coś wynajmujcie w tej chwili to do tego co mówi Wam FH dołóżcie okres 6-7 miesięcy żeby nie zostać na bruku.

I najważniejsze co do ciszy.
Naczytasz się trochę też o imprezach itp. Ale może nie to jest najgorsze - ja mieszkam na dole i słyszę jak sąsiedzie dwa mieszkania dalej podkręcą głośniej muzykę. Dzieciaki z góry nie dają żyć jeżdżąc jakąś hulajnogą - mam wrażenie że po suficie przetacza się jakaś 500 kg kula o ich bieganiu i innych zabawach nie wspominam. Słyszę jak sąsiedzi się kłócą, kichają, sikają i.... uprawiają sex.... i to Ci obok, z góry i po przekątnej.
Wiem, wiem... piszę jak starty zrzędliwy 60 letni emeryt ale na prawdę to mieszkanie dało mi się we znaki i nigdy ale to przenigdy nie spodziewałbym się takiej akustyki. Zakładam że w moim szeregu coś po prostu zostało schrzanione bo mieszkałem w nowych i starych blokach w Poznaniu i było min. o 1/3 ciszej.

PostNapisane: 23 sty 2017, 16:04 

Witajcie,

Mi mieszka sie tu calkiem dobrze. Cisza osiedla i bliskie sąsiedztwo lasu były jednym z punktów, ktore przesądziły o zakupie mieszkania. Ale nie oszukujmy sie, większosc z mieszkanców kierowala sie cena - w koncu kupilismy najtansze mieszkanie w Poznaniu... To nie Ataner...

Musze jednak stwierdzic, ze wiekszosc co napisal Nowy1 jest prawda. Rowniez słysze sąsiadów. Jednak takie szczegóły jak sex i rozmowy słychac tylko przy ciszy we wlasnym mieszkaniu.
Kupilem mieszkanie na górze i jak u sąsiada z dołu biegaja dzieci, tez wydaje mi sie, ze biegnie stado koni, ale taki juz urok dzieci. Jak się budzą w nocy, to budzą i mnie...
Obawiam sie, ze nie ma znaczenia, czy kupisz mieszkanie na górze czy na dole, pogłos bedzie podobny.

Mysle, ze duzo potem zalezy od relacji sąsiedzkich. Ja mam szczescie, sasiedzi sa OK, nie narzekam. Kazdy w koncu moze zrobic impreze, grilla, miec gosci lub chore dzieci płaczace kilka dni lub nocy.
O sąsiadach krązą legendy :) moje ulubione sa 2, choc za kazdym razem jak sobie to przypominam, zastanawiam sie, czy tacy ludzie naprawde istnieja :)
Słyszalem o sasiedzie, który nie spodziewal sie fajerwerkow w sylwestra :) lub o takim, co nie bedzie odsniezal, bo przechodzi przez wejscie tylko 2x na dobe, wiec mu sie nie oplaca hehehe

Na kazdym forum znajdziesz ludzi niezadowolonych, głownie tacy sie udzielaja.
Mieszkam tu niecale 2 lata i uwazam, ze wybor byl dobry.

B.

PostNapisane: 23 sty 2017, 16:13 
Użytkownik
Użytkownik

dopisuję się do poprzednich wypowiedzi słychać wszystko i to jeszcze jak, kwestia tylko czy ktoś (mam na mysli rodziców) ma na wzgędzie innych czy wolnoć Tomku w swoim domku. Zimą odśnieżanie a latem sprzątanie to jest problem dla 95 % mieszkańców. Ale poza tym jest ok.

PostNapisane: 24 sty 2017, 22:24 
Użytkownik
Użytkownik

No to ja napiszę z perspektywy kogoś kto tu mieszka 5 lat.

1. Nie mam żadnych problemów z akustyką, ja nikogo nie słyszę a wydaje mi się że mam dobry słuch...

2. Ciągła budowa i prędzej czy później kostka nie będzie już równa; bo droga się zapada (przykład Morelowa w styczniu 2017 roku).

3. Jak się na osiedlu jeździ z głową i powoli to nie ma problemu z śniegiem zalegającym na zakrętach albo górkach.

ad 3. Jest problem ze spacerem po osiedlu którego nikt nie odśnieża, bo deweloper mimo zapewnień jakie kierował podczas kupowania mieszkania - nie odśnieża a obowiązek ceduje na mieszkańców. Mieszkańcy nie odśnieżają bo im sie to nie opłaca... konflikt rósł w siłę aż na osiedlu lampy uliczne zostały wyłączone. Było to opisane szeroko np. tutaj: http://epoznan.pl/news-news-64172-Egips ... swietlenie

4. Problemy z parkowaniem, w niedziele wieczorem aby zaparkować na osiedlu trzeba nieźle pokombinować, a nawet jak ktoś kupi mieszkanie z garażem, to niech się nie zdziwi że ma podjazd na pół auta jak to jest na czereśniowej.

A jak już ktoś parkuje wzdłuż ulicy, to deweloper jako właściciel drogi postawi znak - zakaz postoju... zamiast pokusić się o budowę większej ilości miejsc parkingowych itd. W Czmoniu deweloper wyczuł biznes, i garaże wolno stojące buduje...

Kradną auta, nie bez powodu na tablicach ogłoszeniowych są rozwieszone komunikaty.

5. Nad mediami i kluczami wątków jest kilka, każdy konczy się po kilku miesiącach opóźnień. Często to wynika po prostu z tego że jest to wieś i przyłącza tutaj są budowane od podstaw ale niestety jest do dyskomfort dla tych którzy chcą się wprowadzić.

6. Na plus na pewno przemawia, las, jezioro, blisko Poznań, Lidl czy Żabka na osiedlu - tego nie neguje.

7. Imprezy są, latem. Ogródki w zależności od mieszkania są małe i są spore, ale nawet na tym małym można zrobić grilla więc o to bym się nie martwił.

Gdybym ja miał kupować na pewno kupił bym mieszkanie w innej lokalizacji.

p.s. zadziwiające jest to że zawsze pod takimi postami podpisują się nicki które mają po 1 albo 12 postów; a nie udzielają się mieszkańcy którzy mają postów > 100.

PostNapisane: 26 sty 2017, 21:23 
Użytkownik
Użytkownik

A ja napiszę z perspektywy "nowych".
Mamy zakupiony jeden dom z etapu "Domy szeregowe z ogrodem" właśnie. Powiem szczerze, że byliśmy jednymi z pierwszych, dlatego wybraliśmy sobie dom z szeregowca, który nie stoi bokiem do rzeki, a przodem. Dzięki temu wiem, że nic już za moim oknem nie powstanie. Szczerze to jakoś nie wyobrażam sobie ogrodów z tych "środkowych" szeregowców, gdzie praktycznie masz ogrody sąsiadów z pięciu stron.
Co do ulic to na razie jest syf, kiła i mogiła, ale czy nie było tak i na poprzednich etapach? Wszystko wymaga czasu, na drogi też przyjdzie czas. Co do spływu wody po opadach to niestety się nie wypowiem, bo jeszcze nie miałam okazji testować. Okaże się wszystko po budowie dróg.
Czas oczekiwania na klucze długi nie jest, my mieliśmy jakiś miesiąc opóźnienia w odbiorze. Sam odbiór w miarę okej, do poprawki były raczej niewielkie usterki. Jednak nie łudziłabym się na to, że po odebraniu kluczy od razu można wchodzić i robić... Po 1 - ja tam nie wierzę, że po odebraniu kluczy ściany i podłogi są suche. Najpierw więc trzeba wysuszyć, żeby sobie nie zamknąć w środku wilgoci. Po 2 - media (prąd, gaz, woda) nie są podłączane od razu - my jeszcze czekamy, a odbiór mieliśmy we wrześniu. Można się ratować jakimś przenośnym generatorem prądu, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. Kiedyś podobno oferowali podłączenia prądu budowlanego, ale zrezygnowali z tego z powodu małego zainteresowania usługą.
Jeśli widzicie, że domy są sprzedane, a fizycznie dopiero stoją fundamenty - znaczy, że już była przedsprzedaż. My kupowaliśmy to nawet i fundamentów nie było. Trzeba pytać bezpośrednio w FH kiedy jest planowany koniec budowy na konkretne budynki. U nas był to niecały rok - zakup listopad, odbiór wrzesień.
Wielkość ogrodów na kolana nie powala, pewnie jakiegoś małego grilla da się zorganizować, będzie gdzie wystawić suszarę z praniem czy po prostu posiedzieć w słońcu. Wszystko zależy od tego czego oczekujecie. Dla jednych może to być luksus, dla innych klitka.

Generalnie radzę nie czytać bzdur typu "teren bagnisty"... Cisza i spokój zależy od sąsiadów. Na hałaśliwą patolę możesz trafić wszędzie. Na pewno teren jest wizualnie miły, chociaż jak dla mnie wymaga małych udoskonaleń (np. usunięcie krzaków przy Głuszynce). Naprawdę, wszystko zależy od Was, jak sami będziecie traktować to miejsce i czy sami będziecie o nie dbać.
Za taką cenę, jaką płaci się za mieszkania FH nie można wymagać jakichś wielkich cudów, bo to są niestety ceny za tę niską cenę. I najbardziej mnie wkurza to jak ktoś jest tak wrednie roszczeniowy, a przecież jak mu źle w dupie to mógł zapłacić za mieszkanie w Poznaniu w dobrej lokalizacji blisko pół miliona złotych.
Ja tam jestem cierpliwa, wolę poczekać, ale mieć coś co mi się naprawdę podoba - i oczywiście na miarę moich możliwości finansowych.

PS. W razie dywagacji na temat prawdziwości moich słów, służę do wglądu aktem notarialnym ;)

PostNapisane: 27 sty 2017, 00:09 
Użytkownik
Użytkownik

:)

PostNapisane: 27 sty 2017, 09:00 
Użytkownik
Użytkownik

mascarpone napisał(a):
Generalnie radzę nie czytać bzdur typu "teren bagnisty"

Ale to nie są bzdury :!:

Ja tu mieszkam kilka lat więc krótko - a i tak wiem co tam było bo od początku chodziłem sobie tam na spacery. Jednak wystarczy popytać miłego byłego właściciela tych stawów by dowiedzieć się więcej.

Jak zaczęli zasypywać i budować to teściu - kierownik budowy ze stażem 35 letnim - mówił "zanim to osuszą, utwardzą i zanim grunt się będzie nadawał na budowę minie ze 2-3 lata, bo to wymaga czasu"

Zaczęli budować po pół roku....
Naprawdę z całym szacunkiem do Was którzy tam kupiliście ja też się pukałem w głowę i sam sobie myślałem " przecież nie znajdą jeleni na kupno tego" a jednak...

Życzę Wam by to nie pękało, by nie było wilgoci itp. itd. Bo mnie cudza krzywda nie cieszy, tylko znając FH zalecam Wam podwójną ostrożność i podwójne sprawdzanie wszystkiego co od nich odbieracie żeby za 3-5 lat nie było płaczu.

NA V-tym już się skarpa obsuwała i o mało jeden z domków z narzędziami nie runął. Także po prostu uważajcie a Ci którzy nie kupili niech się 3 razy zastanowią.

PostNapisane: 27 sty 2017, 17:25 
Użytkownik
Użytkownik

Potwierdzam słowa nowy1 jaka ja się wprowadziłam również chodziłam na stawy na spacer z psem, dziwi mnie fakt że ludzie są tak naiwni wydają duże pieniądze za coś co nie jest warte tej ceny a szczególnie położenie na mokradłach.

PostNapisane: 27 sty 2017, 21:53 
Użytkownik
Użytkownik

A mnie dziwi fakt, że ludzie pieprzą jak to im źle, a ich "działania" kończą się na napisaniu kilku nic nie wnoszących słów na forum. Toż nikt Wam nie kazał kupować w Czapurach domów, jak nie pasuje to uciekać do "miasta" i płacić krocie za badziew.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]