Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj

Re: Pytania do SOŁTYSA CZAPUR...!
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 paź 2017, 18:00 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Panie Sołtysie gdzie powstanie nowy chodnik w Czapurach....?

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 03 paź 2017, 21:02 
Przedstawiciel gminy/wsi

nr Gadu Gadu: 0
W tym roku kończy się ważność dwóch projektów budowlanych, na budowę chodnika na ulicy Poznańskiej droga Powiatowa oraz na budowę kanalizacji deszczowej wraz z utwardzeniem drogi oraz budową chodnika na ulicy Dębowej.Na ulicy Poznańskiej zostanie wybudowane 40 metrów chodnika wraz z przystankiem autobusowym na wysokości stacji transformatorowej co pozwoli na przedłużenie o kolejne trzy lata projektu budowlanego.Mam nadzieję ze w ciągu tych trzech lat uda się wspólnie z Powiatem oraz wykonawcą kanalizacji sanitarnej przy jednej wielkiej inwestycji wybudować chodnik na całym odcinku. Na ulicy Dębowej projekt budowlany obejmuje budowę kanalizacji deszczowej utwardzenie drogi oraz budowę chodnika,wybudowany zostanie brakujący odcinek co pozwoli przedłużyć ważność projektu budowlanego o kolejne trzy lata. Budowa kanalizacji deszczowej oraz utwardzenie drogi nastąpi po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej. Pozdrawiam Sołtys

PostNapisane: 03 paź 2017, 21:07 
Moderator
Moderator

Czyli krótko mówiąc przy nowej inwestycji developera.... . Szkoda, że nie można pociągnąć dalej za jednym zamachem.

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 03 paź 2017, 21:17 
Przedstawiciel gminy/wsi

Na komisji Inwestycji w której uczestniczyłem też padło to pytanie Burmistrz wyjaśnił że lokalizacja budowy tego odcinka chodnika została wskazana przez Starostwo Powiatowe jako właściciela drogi oraz że jest to jedyna możliwa lokalizacja nie kolidująca w przyszłości z budową kanalizacji sanitarnej. Tyle mogę powiedzieć w tym temacie. Pozdrawiam Sołtys.

PostNapisane: 03 paź 2017, 21:23 
Moderator
Moderator

Ja stwierdziłem fakt, a nie pytałem ;). Nie byłem na komisji więc nie wiem co się tam działo.
Oby ten chodnik kiedyś w całości powstał..... . Również pozdrawiam.

PostNapisane: 04 paź 2017, 15:27 
Użytkownik
Użytkownik

Panie sołtysie usłyszałem plotkę, że deweloper chce od gminy 1 zł za 1m2 drogi. Czy to prawda? Ile jest tych dróg 3-4 km? Przecież to jest ogromna kwota ( 3-4 mln zł ). Skąd gmina ma mieć takie pieniążki? Pan był przewodniczącym Rady Miasta, jak można było wtedy pozwolić na takie budowanie? Wydaje się, że przejęcie dróg przez gminę to ściema i walka toczy się o to żeby jednak deweloper utrzymywał drogi za pieniążki mieszkańców tylko zapomniano o tym ich poinformować na etapie decyzji o zakupie nieruchomości. Proponuje Pan płacić FH 5zł +5 zł za oświetlenie, a sprzątanie, odśnieżanie? Obawy mieszkańców o niewywiązywanie się z napraw, odśnieżania, sprzątania dróg są uzasadnione. Propozycje żeby opłacać firmę zewnętrzną ( bardzo mądre) to jakieś wyjście tylko czy deweloper wyrazi zgodę żeby na jego drogach działał ktoś inny? "Zabawa" trwa już wiele lat i sytuacja wydaje się kuriozalna. Może powiedziałby Pan prawdę o co chodzi?

PostNapisane: 04 paź 2017, 20:13 
Przedstawiciel gminy/wsi

Szanowna Pani nie wiem jakie informacje przekazywał deweloper mieszkańcom na etapie decyzji o zakupie nieruchomości,z jednego z wpisów na forum dowiedziałem się że deweloper chce przekazać Gminie oświetlenie za 1 złotówkę. Ja niczego nie proponuje przekazałem mieszkańcom osiedla oficjalne stanowisko Spółki.Obawy mieszkańców moim zdaniem są uzasadnione dlatego należy wypracować rozwiązanie dające możliwość egzekwowania od usługodawcy wszystkie wzięte przez niego zobowiązania w zamian za wnoszone przez mieszkańców opłaty. Co do zgody dewelopera na działanie na drogach kogoś innego nie mam na dzień dzisiejszy takiej wiedzy. Postaram się dowiedzieć jakie w tej sprawie jest stanowisko dewelopera. Co do budowy domów przez Spółkę w czasie gdy pełniłem funkcje Przewodniczącym Rady Miejskiej, Rada miejska a tym bardziej Przewodniczący Rady nie podejmuje takich decyzji jedyną osobą mogącą wydać decyzję o pozwoleniu na budowę był i jest Burmistrz Gminy. Pozdrawiam Sołtys.

PostNapisane: 04 paź 2017, 22:40 
Moderator
Moderator

Dobrze Pan Sołtys wie, że problem jest! Pan P chce pieniądze za nakłady (tylko jako mieszkaniec i użytkownik pytam się jakie...? Skoro w umowie mam, że mam drogę, której nie mam oraz inne, za którą faktycznie zapłaciliśmy!), a gmina musi wiedzieć za co płaci, czyli musi być kompletna dokumentacja, a tego nie ma! Gdyby developer chciał się pozbyć kłopotu za przysłowiowa złotówkę, dawno by było po problemie, ale on chce od gminy grube miliony! Dla gminy nie byłoby problemem płacić za sam prąd. Prawników niestety gmina ma kiepskich! Taka prawda ja będąc burmistrzem, a idą wybory zaraz bym ich wylał i wskrzesił młodą krew, a skoro tego ktoś nie umie zrobić to trzeba powiedzieć do widzenia! Kadencja się kończy! Żeby być burmistrzem nie potrzeba szkoły, a poparcia i działania Panie RYŚ! Obiecywaliście dużo, a daliście wielkie może i morze niczego!

PostNapisane: 05 paź 2017, 19:50 
Użytkownik
Użytkownik

Nexers napisał(a):
Gdyby developer chciał się pozbyć kłopotu za przysłowiowa złotówkę, dawno by było po problemie, ale on chce od gminy grube miliony!

Na spotkaniu w świetlicy z deweloperem i burmistrzem był poruszany przypadek jednej z pierwszych ulic na osiedlu, której właścicielami są mieszkańcy. Od lat próbują sprzedać ją za 1zł gminie. Więc nie byłbym pewien co do słuszności powyższego stwierdzenia...

PostNapisane: 05 paź 2017, 20:04 
Moderator
Moderator

Wiem, lecz to droga prywatna, a gmina takich dróg nie chce. Dlaczego gmina ma sobie robić problem w postaci daliśmy wam tą drogę za 1 zł, a teraz trzeba w nią zainwestować 30 tysięcy. Po co gminie taki problem....? Zwłaszcza w środku osiedla.... ;).
Ja tu bardziej pisałem o drogach gminnych i w tym momencie to naświetlam, gdyż mało to sprecyzowałem. Też o tym było na spotkaniu o którym piszesz ;).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]