Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
  Drukuj

Re: Płacimy za Drogi
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sty 2017, 15:47 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Turbino napisał(a):
Jeśli masz w akcie notarialnym zapis o służebności przejścia i przejazdu to odpowiadasz za odśnieżenie tego odcinka drogi, dla której służebność masz ustanowioną.

To odpowiedz na pytania, które zadałem - kto zapłaci mandat/będzie odpowiadał za nieodśnieżenie?

A. właściciel najbliższego mieszkania
B. właściciel najbliższego mieszkania przy ulicy Morelowej bo najbliższy budynek jest przy Gruszkowej
C. właściciel mieszkania na parterze czy piętrze
D. a może wszyscy, których działki stykają się z drogą
E. a może wszyscy z danej ulicy
F. właściciel drogi

Proponuję spytać o odpowiedź prawnika :)

PostNapisane: 19 sty 2017, 17:12 
Użytkownik
Użytkownik

O to nie muszę pytać prawnika, bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafię czytać ze zrozumieniem przepisy prawa;)

TEN, KTO MA NA TYM ODCINKU DROGI USTANOWIONĄ SŁUŻEBNOŚĆ.

Mandat to jest najmniejszy problem, zastanów się lepiej kto zapłaci jak np. na odcinku gdzie służebność masz ustanowioną ktoś złamie sobie nogę... Jak się nie spełnia wymagań prawnych to nawet ubezpieczyciel może nie pomóc..

PostNapisane: 19 sty 2017, 19:25 
Użytkownik
Użytkownik

Bzdury! Służebność ma kilkadziesiąt osób czyli dalej nie wiadomo kto odpowiada za odśnieżanie. Tak więc która osoba konkretnie odpowiada? Nawet gdyby konkretna działka miała przypisany konkretny fragment drogi to dalej są 2 mieszkania czyli 2 właścicieli. To który właściciel odpowiada? Podpowiem - w polskim prawie nie istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Jak widać jednak musisz zapytać prawnika bo ze zrozumieniem przepisów nie jest tak łatwo :)

W gwoli ścisłości - nie neguję konieczności odśnieżania. Zwracam jedynie uwagę, że tak naprawdę nie wiadomo kto ma to robić.

PostNapisane: 19 sty 2017, 19:45 
Użytkownik
Użytkownik

A spotkałeś się kiedyś z takim określeniem jak "części wspólne"? Tym właśnie jest również droga, tak samo jak dojście do domu. Idąc Twoim tokiem myślenia, tylko mieszkańcy z parteru powinni odśnieżać dojście do domu... Nie widzę tu logiki, każdy przecież korzysta. Właśnie to kilkadziesiąt osób ma odpowiedzialność, każdy za swój obszar.

Nie rozumiem również co powoduje, że taki problem stanowi dla Ciebie moja konsultacja z prawnikiem... Może sam się udaj i przedstaw nam tu jego opinie.

Myślę, że dalsza nasza dyskusja jest zbędna i pozwól, że daruję sobie odpowiedzi na resztę Twoich komentarzy.

Na koniec proponuję również poczytać do poduszki kodeks cywilny.

PostNapisane: 19 sty 2017, 19:49 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
rafdol napisał(a):
.....że tak naprawdę nie wiadomo kto ma to robić.

Jak kto ty i sąsiad robicie swoją część reszta swoją i tak w kółko. To takie trudne...?

Czy mieszkasz na dole czy do góry musisz ruszyć dupsko do roboty i tyle w temacie. Niech każde wejście zrobi to co do nich należy i nie będzie problemu, gdybania.....

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 19 sty 2017, 20:38 
Użytkownik
Użytkownik

Nic nie rozumiecie a mi szkoda czasu, żeby wam to tłumaczyć. Nie życzę wam tego ale jak się zdarzy, że nieszczęśliwie np. złamiecie sobie nogę na śliskiej ulicy i przyjdzie czas na ubieganie się o odszkodowanie to zrozumiecie w czym jest problem jak odpowiedzialnych według prawa będzie kilkadziesiąt osób (czyli de facto odpowiedzialny nie jest nikt).

PostNapisane: 19 sty 2017, 21:07 
Moderator
Moderator

nr Gadu Gadu: 1259964
id Tlen.pl: nexers
Skype login: nexers
Ja piszę o tym kto ma to robić, a co będzie jak będzie to gdybanie.....
My na swojej ulicy robimy. Wasza ulica to wasze akwarium i wasze rybki.
Cieszę się że nie mamy takiego problemu u nas, że każdy patrzy jak nie zrobić.
Pozdrawiam ;)

Zanim osądzisz mnie i me życie, włóż me buty, Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem, upadnij tam gdzie ja upadłem i podnieś się jak ja się podniosłem. Kiedy poznasz moją historię, będziesz miał prawo, ocenić mnie i moje życie, oby Cie to nie przerosło!

PostNapisane: 05 lut 2017, 14:24 
Użytkownik
Użytkownik

Sytuacja, póki co jest beznadziejna.

FH miałoby "opodatkować" mieszkańców za odśnieżanie? Oki, ale to musiałby odbyć się indywidualnie z każdym z nas na podstawie umowy cywilno-prawnej.

Ale.

Ja ją podpisałem, Ty, mój bezpośredni sąsiad - nie (nikt Cię do tego nie ma prawa zmusić). I co teraz ma zrobić FH?

Odśnieży mi, czy też nie? Jeśli tak - Ty masz to w gratisie (gorzej, jak zapłaci 1 na 50-ciu niepłacących, sprawa wątpliwej rentowności działania). Jeśli zaś nie odśnieży, narusza postanowienia mojej umowy.

I właśnie dlatego jest taki bałagan. Wina spoczywa tutaj na konstruktorów warunków umowy kupna-sprzedaży naszych nieruchomości, wystarczyło to dokładniej obwarować. Poszli później po rozum do głowy, ale to niewiele zmieniło w globalnym ujęciu tematu.

Oczywiście, byłoby łatwiej, gdyby funkcjonowały wspólnoty mieszkaniowe, wówczas FH miałoby możliwość rozmawiania z jakimś podmiotem, a nie z 2-ma tysiącami "Kowalskich.

I co teraz?

Osiedle czeka na przejęcie przez gminę. Gmina czeka na kanalizację. Sołtys czeka na dietę. Mieszkaniec czeka na wiosnę.

PostNapisane: 05 lut 2017, 17:08 
Użytkownik
Użytkownik

Jak ja kupowałem mieszkanie na Morelowej to na stronie FH widniało info w FAQ, że za odśnieżanie dróg odpowiada FH. Nikt przy zakupie nie poruszał, ze mną tej kwestii. Za cały ten bałagan jest odpowiedzialny FH, to oni budują i to oni powinni odpowiednio zaplanować co i jak i za ile, zwłaszcza że są właścicielami drogi.

PostNapisane: 09 lut 2017, 14:14 
Użytkownik
Użytkownik

Trafiłem na dobrych Sąsiadów. I dobrze, bo przedstawiany problem nas nie dotyczy.

Współczuję pozostałym niezadowolonym i biernym Mieszkańcom.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]