Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
  Drukuj

Re: Płacimy za Drogi
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:22 
Użytkownik
Użytkownik

nr Gadu Gadu: 0
na morelowej 3 osoby odsniezaja, 7 czyta to forum a mieszka z 60 rodzin.

PostNapisane: 19 sty 2017, 08:49 
Użytkownik
Użytkownik

Dokładnie, każdy odpowiada za swój odcinek. Morelowa i krzyżówka z Czereśniową, gdzie jest mały podjazd, to jest dramat. Moim zdaniem wyjścia są następujące: 1. ludzie zaczną dbać o swój teren i odśnieżać, wypadało by też trochę posypać solą; 2. można zorganizować firmę, problem z tym, że połowie osiedla wydaje się, że za drogi odpowiada deweloper (nie na moje nerwy jest tłumaczenie im, że ta nie jest); 3. jeśli nic się nie zmieni, Ci co nie odśnieżają i stwarzają niebezpieczeństwo na drogach powinni zacząć płacić mandaty, to może wtedy zrozumieją.

Chyba że czekają aż coś się stanie, to wtedy będzie szukanie winnego.

PostNapisane: 19 sty 2017, 10:51 
Użytkownik
Użytkownik

etap i numer domu/mieszkania: Cytrynowa
Turbino napisał(a):
3. jeśli nic się nie zmieni, Ci co nie odśnieżają i stwarzają niebezpieczeństwo na drogach powinni zacząć płacić mandaty, to może wtedy zrozumieją.

Przypominam tylko, że obowiązek odśnieżania dotyczy chodnika a nie samej drogi. Kto Twoim zdaniem ma dostać mandat za nieodśnieżenie górki, o której piszesz? Właściciel najbliższego mieszkania? Właściciel najbliższego mieszkania przy ulicy Morelowej bo najbliższy budynek jest przy Gruszkowej? Właściciel mieszkania na parterze czy piętrze? A może wszyscy, których działki przylegają do w/w górki?

To jest absurd. Za drogę odpowiada właściciel drogi czyli w tym wypadku deweloper.

PostNapisane: 19 sty 2017, 11:10 
Użytkownik
Użytkownik

Proponuję udać się do prawnika to Ci wyjaśni...

Jeśli masz w akcie notarialnym zapis o służebności przejścia i przejazdu to odpowiadasz za odśnieżenie tego odcinka drogi, dla której służebność masz ustanowioną.

PostNapisane: 19 sty 2017, 11:37 
Użytkownik
Użytkownik

Turbino, nie wiem czy wiesz, że jak kupowaliśmy mieszkania na Morelowej to na stronie FH było napisane "fh jest odpowiedzialne za odśnieżanie dróg"!!! Po moim telefonie ( w zeszłym roku ) dlaczego drogi nie odśnieżone, wpis został usunięty. Na szczęście gdzieś screen' a zachowałam dla prawnika.

PostNapisane: 19 sty 2017, 11:50 
Użytkownik
Użytkownik

Jak ja kupowałam była taka sama sytuacja i też mam na to screen'a, ale co z tego, jak prawo jest prawem.

To, że był taki zapis, można jedynie uznać za wprowadzanie klienta w błąd, co nie zmienia faktu, że jest lodowisko.

PostNapisane: 19 sty 2017, 11:57 
Użytkownik
Użytkownik

Zgadza się! Jest mega ślisko. Swoją część staram się zawsze odśnieżyć i nie stanowiło dla mnie problemu. Jednak co z odcinkami do których trudno kogoś przyporządkować. NP: Nieszczesna górka, prosta na Jagodowej, itd?

PostNapisane: 19 sty 2017, 12:04 
Użytkownik
Użytkownik

Z informacji, które posiadam od przedstawiciela FM każdy odcinek drogi na ustanowioną służebność i dane te są podobno dostępne w Urzędzie w Mosinie. Na górce służebność mają mieszkańcy Czereśniowej (również info od FM), ale przyznam, że górka jest jednym z najlepiej odśnieżonych miejsc;)

PostNapisane: 19 sty 2017, 12:37 
Użytkownik
Użytkownik

Górka Czereśniowa -Jagodowa tak. Mieszkańcy bardzo dbają. Wiele razy widziałam. Chodzi mi np: o skrzyżowanie Morelowej i Czereśniowej jak sam napisałeś.

PostNapisane: 19 sty 2017, 14:46 
Użytkownik
Użytkownik

Nie wie, trzeba dopytać FH, myślę, że Morelowa, ale bardzo możliwe że również mieszkańcy innych pobliskich ulic.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]